Sekret Amishy

The Storyteller's Secret
Świat Książki
2019-07-17
2019-07-17

Jeśli chcesz być szczęśliwy, zajrzyj do swego wnętrza

Przeczytałam zbyt wiele podobnych książek, przez co "Sekret Amishy" nie zrobił na mnie wrażenia. Nie jest zaskakująca ani też emocjonalna. Ma w sobie wartość, jednakże lekcja, którą niesie, ginie pod otoczką utkaną ze słabych decyzji autorki, jej fantazyjnego podejścia do tematu i małych błędów, które pojawiają się tu i ówdzie i wybijają czytelnika z rytmu. Nie potrafię powiedzieć, czy kobieta żyjąca w 1940 roku w Indiach, w małej wiosce, umiałaby tak perfekcyjnie komunikować się po angielsku, żeby wejść w relację romantyczną i rozmawiać na tak wiele trudnych tematów, jednakże wydaje mi się to średnio realne. Skandaliczne wybory Amishy (godzinne rozmowy sam na sam z brytyjskim oficerem, zatrudnienie nietykalnego z którym również spędza się dużo czasu, lekcje pisania opowiadań z dziećmi w klasie na tematy tabu, w wyniku czego dochodzi do krzywdy jednego z nich) przechodzą całkowicie bez echa, tak jakby w okolicy nie było nikogo, kto mógłby spojrzeć na jej czyny, skrytykować je albo przekazać to w postaci plotki komuś innemu. Wszyscy żyją w błogiej nieświadomości, a mąż Amishy latami przymyka oko na wszystko, co robi jego żona.

Nie powiem, żebym się nudziła, bo przebrnęłam przez tę książkę do końca, ale gdybym wiedziała, że jest tak nijaka i sztampowa, zapewne bym po nią nie sięgnęła.

Kiedy znalazłam "Sekret Amishy" w swojej biblioteczce nie miałam pojęcia skąd się tam wzięła. Tytuł i krótki opis z tyłu nie brzmiały jak książka, która sama bym kupiła. Początek również nie wydawał mi się wciągający a dobór słów zbyt górnolotny... Jednak książka z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej. Historia Amishy pochłania bez reszty a łzy same napływają do oczu. Niesamowita historia. Zamykając książkę mam w sobie masę emocji, wilgotne oczy i wdzięczność.
Szczerze polecam.

1971

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo piękna i mądra książka mówiąca o nierówności społecznej,niesprawiedliwości , a także o przyjaźni , miłości i pragnieniach.
Autorka przenosi nas do egzotycznego świata Indii ,gdzie poznajemy jego kulturę,ludzi i zwyczaje,a przede wszystkim poznajemy przepiękną i zarazem smutną opowieść o życiu młodej hinduski Amishy o jej niespełnionej miłości i wielkiej przyjaźni.
Uwielbiam takie historie ,nie dosyć ,że w opowieści ukryta jest tajemnica,to jeszcze wszystko rozgrywa się w egzotycznym,pachnącym przyprawami kraju.
Była to dla mnie niesamowita uczta czytelnicza.

Wspaniała książka , pełna mądrości i wzruszeń. Autorka opisuje sekrety hinduskiej rodziny, relacji małżeńskich, przemoc domową, ale i niespotykaną siłę kobiet. Nie mogłam się oderwać od czytania, nie jeden raz łzy leciały mi ciurkiem z oczu. Polecam serdecznie!

Ta książka to opowieść o odkrywaniu siebie poprzez poznawanie historii swoich przodków. Pogrążona w rozpaczy po własnych stratach Jaya dowiaduje się, że jej dziadek umiera i błaga matkę Jayi o wizytę w Indiach. Jednak ta nie chce o tym słyszeć. Jaya wykorzystuje więc okazję i pod pretekstem poznania własnych korzeni, ucieka od własnego cierpienia, by w Indiach poznać historię swojej rodziny.

Zdawałoby się, że to motyw stary jak świat, ale to piękna opowieść o dążeniu do czegoś więcej niż teoretycznie nam przeznaczone, o miłości wbrew zasadom, ale i sile...obowiązku. W "Sekrecie Amishy" przeszłość przeplata się z teraźniejszością, łącząc poszczególne wątki, zabliźniając rany, otwierając oczy. To kolejna powieść, która pokaże Wam, jak wiele macie i jak bardzo jesteście uprzywilejowani. Po jej lekturze będziecie naprawdę wdzięczni za to, co macie - gwarantuję 🙂

Myślę, że fani pióra Lucindy Riley odnajdą w powieści Sejal Badani to, co tak lubią - wielowątkowość historii, tajemnice ukryte w każdej warstwie opowieści. To była przyjemna, wciągająca lektura.

fajna opowieść o poszukiwaniu prawdy o życiu mamy w innym kraju

fajna opowieść o poszukiwaniu prawdy o życiu mamy w innym kraju

W pierwszych słowach tej ksiązki nie spodziewałam się niczego rewelacuyjnego .. Jednak wszystko się rozkręca kiedy Jaya wyjeżdża do Indii by poznać historię rodziny.
Rewelacyjna ksiązka, ukazuje tez sporo ciekawostek związanych z Indiami i tamtejszymi zwyczajami i obrzedami.

Książka bardzo dobra, poruszająca, o nierównościach, niesprawiedliwości, relacjach rodzinnych. Bardzo też polecam tej samej autorki Ślad po złamanych skrzydłach- wstrząsająca i mocno zapadająca w pamięć.

Zdecydowanie najlepszy wybór czytelniczy tego roku...piękna opowiesc o życiu, wartościach, możliwościach i potrzebach człowieka.

Ależ niezwykle ciekawe spotkanie z książką! Na portalu LC nie cieszy się ona popularnością. Wielka szkoda. I u mnie odleżała na stosiku, zanim po nią sięgnęłam. Wzruszająca treść, akcja tocząca się obecnie i w przeszłości, rodzinne tajemnice-to prawdziwy sekret powodzenia takiej książki jak "Sekret Amishy". Nie sposób nie wspomnieć o egzotycznym motywie, jakim są Indie, ich krajobrazy, kultura. Kuchnia. Niezwykle sensualna powieść. Czytelnik swoimi zmysłami chłonie świat. To książka o wyborach życiowych, o miłości i poświęceniu, o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. I o tym, że "człowiek najcięższe bitwy stacza z samym sobą".

• Romans