Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt

Okładka książki Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt Piotr Glas
Okładka książki Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt
Piotr Glas Wydawnictwo: Esprit religia
religia
Esprit
2022-11-28
2022-11-28

„Noc bluźnierstw” to moje pierwsze spotkanie z księdzem Piotrem Glassem. W przypadku tej książki jest to niezwykle szczera i wiele wnosząca rozmowa księdza z dziennikarzem Krzysztofem Gędłkiem. Książka napisana w formie rozmowy, przez co czyta się ją naprawdę bardzo przyjemnie. Ponadto poruszane, życiowe tematy zainteresują każdego.
Ksiądz Piotr to duchowny, który ma wiele doświadczeń w swoim życiowym bagażu, postanowił podzielić się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami oraz niebezpieczeństwem, w którego obliczu aktualnie staje świat. Książ Piotr Glass, który był egzorcystą, wiele może powiedzieć na temat szerzącego się w zastraszającym tempie na świecie zła.
Aktualnie na świecie możemy dostrzec ogromną chęć posiadania, która przysłania ludziom proces racjonalnego myślenia. Dla ludzi przestało się liczyć dosłownie wszystko, nie ma żadnej świętości, a najważniejszą życiową wartością stają się pieniądze i nieustanna gonitwa za nimi. Nie liczą się bliscy, rodzina, przyjaciele, nie liczy się również Bóg. Człowiek człowiekowi wilkiem, każdy patrzy z zazdrością na drugiego, gdy jemu coś się układa. Ludzie przestali być wobec siebie pomocni i życzliwi. Stali się dla siebie nienawistni, wredni, zachłanni. Wszystko to składa się na stosunki międzyludzkie, które wielkimi krokami zmierzają do zagłady! Niestety nie wygląda to lepiej w kwestii Kościoła. Niestety wiele osób w pędzie życia codziennego zupełnie zapomina o Bogu, co również ma ogromne odzwierciedlenie w świecie. Nie pomaga również w tym wszystkim nagonka, która wciąż jest uwydatniana w stosunku do duchownych. Moje prywatne zdanie jest takie, że niestety „zawód księdza” stał się niestety bardzo atrakcyjny dla mężczyzn, którzy upatrywali w nim dużych pieniędzy, a dodatkowo braku jakichkolwiek reguł, które by przestrzegali. Sama uczęszczałam do Kościoła, w którym zachowanie Proboszcza i jego stosunek do wiernych pozostawiał wiele do życzenia. Jednak ja zawsze powtarzam, że do Kościoła nie chodzę do Księży, a do Boga. Nie modlę się do Księży, a do Boga, dlatego nie zmieniam swojego podejścia do wiary poprzez osoby, które nie żyją zgodnie z tym, do czego się zobowiązywali. Niestety jednak wielu znacznie zwraca na to uwagę, twierdząc, że skoro Księża tak się zachowują, to oni nie czują się w obowiązku pójścia na mszę świętą. Temat duchownych również został poruszony przez Księdza Piotra, co w znacznym stopniu, dla wielu uwiarygodni jego osobę. Nie mówi on bowiem wyłącznie o błędach ludzi, które aktualnie prowadzą do istniejącej sytuacji, ale również podkreśla w tym wszystkim rolę kościoła.
Niestety ludzie zapominają o Bogu, wyrzucają go ze swoich miejsc pracy, domów, a także z serc, co nie prowadzi do niczego dobrego. Świat stał się zbyt zachłanny, zbyt zaślepiony. Ksiądz Piotr porusza również temat pandemii, wojny na Ukrainie tego, jak świat. Ludzie na to reagowali, jakie to wszystko niesie ze sobą zniszczenia i skutki.
Cała ta książka, wszystkie zawarte w niej zdania są niezwykle potrzebne dla dzisiejszego świata! „Noc bluźnierstw” zdecydowanie powinna być nagłośniona, myślę, że wielu powinno sięgnąć po ten tytuł, aby się ocknąć, dostrzec, c tak naprawdę dzieje się w świecie, co dzieje się wokół nas i do czego zmierza ten świat! Dla mnie jest to niezwykle ważna i wartościowa pozycja, którą z całego serca polecam zarówno wierzącym, jak i tym, którym z Bogiem nie jest po drodze! Przeczytajcie, bo naprawdę warto!

Ksiądz Piotr to duchowny, który ma wiele...

Skłania do przemyślenia, w świecie materializmu, tik toków, influenserów warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić do czego nas to prowadzi.

Platon jest mi przyjacielem, ale większą przyjaciółką, prawda.
Arystoteles

Ks.Piotr Głaz, Autor niniejszej publikacji, to były egzorcysta, obecnie słynny rekolekcjonista i proboszcz jednej z angielskich parafii.
W wyczerpującej rozmowie z Krzysztofem Gedlkiem, redaktorem i dziennikarzem portalu PCh24. odważnie i szczerze opowiada o KK, o jego położeniu w obecnym czasie.
Mówi też o sobie, o swojej drodze do Boga, ba! o osobistym nawróceniu, które przeżył w kapłaństwie. Z bagażem swoich
doświadczeń daje wiarygodne świadectwo o Kościele, który znalazł się na rozdrożu i jest w poważnym niebezpieczenstwie. W tej rozmowie przeprowadza jego dogłębną, szczegółową analizę. Podpowiada, w czym tkwi nadzieja na ocalenie.
Uduchowiona lektura, bardzo ciekawa ze wstrząsającymi przykładami z życia. Powiedziałabym, że to obowiązkowa lektura przede wszystkim dla wierzących!

Platon jest mi przyjacielem, ale większą przyjaciółką, prawda.
Arystoteles

Dobra książka trafiająca w to co dzieje się obecnie na świecie. Z tego co wiem i czytałem to w USA postawiono już dwa pomniki przedstawiające demony. Jeśli to prawda to książka Noc Bluźnierstw jest jak najbardziej aktualna.

Czytając tą książkę ksiądz Piotr Glas stara się zwrócić uwagę czytelnika na to co jest naprawdę ważne, czyli na to aby pozostać wierny Bogu, nawet w czasach zamętu.

Dzięki.

Myślę, że tematyka książki zasługuje na 10 gwiazdek. Kościół się oczyszcza, jest wiele zła wśród ludzi i duchowieństwa. Ksiądz Glas na podstawie swoich doświadczeń jako egzorcysty wskazuje co jest złe, demoniczne, a co lub kto ma moc w walce z szatanem. Podobało mi się też stwierdzenie odnośnie innych religii, które nie czczą Maryi, że Bóg nie będzie miał raczej za złe, że za bardzo się kochało Matkę Jego Syna.
Nie znalazłam w tej książce niczego co by było niezgodne z tym co uważam i co głosi nauka Kościoła, choć są czasem słowa krytyki odnośnie innych duchownych, ale może i słuszne.

Książka "Noc bluźnierstw" to zapis rozmowy dziennikarza Krzysztofa Gędłek z ks. Piotrem Glasem.
Jak zawsze ks. Piotr z odwagą i bez owijania w bawełnę odpowiada na, często niełatwe, pytania dotyczące obecnej sytuacji w kościele i na świecie. Dlatego sięgając po tę publikację od @wydawnictwo_esprit wiedziałam, że będzie to dobra, mocna i szczera lektura. A takich nam dziś bardzo potrzeba. Pan Krzysztof wraz z księdzem porusza tematy dzisiejszych herezji jakie mają miejsce w kościele, w samym jego sercu, wśród duchownych i wiernych. Śmiało opowiada o zagrożeniach w jakie dziś, bez żadnej refleksji, wchodzą ludzie niszcząc własne życie i wciagając w to innych. W książce nie mogło też zabraknąć tematu pandemii, tego do jakich spustoszeń doprowadził czas pozamykania, oraz wojny na Ukrainie i zagrożeń jakie za sobą niesie. Dla księdza Piotra nie jest też problemem poruszenie przez dziennikarza sprawy oskarżeń jakie padały i padają względem jego osoby, ze strony tych którym nie pasuje jego otwarte i konkretne wyrażanie opinii.
Niewątpliwie kryzys Kościoła i kryzys człowieka trwa w najlepsze, a czy będzie już tylko gorzej? Tego nie wiemy ale napewno nie można zamykać oczu i biernie czekać na rozwój wypadków.
Książka ta pomaga wiele zrozumieć i dlatego polecam z całego serca, aby po nią sięgnąć.

W pozycji tej poruszono większość kwestii nurtujących współczesnego katolika w czasach obecnego zamętu, kryzysu człowieka i kryzysu Kościoła.
Ksiądz Glas dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz wnioskami bazującym na wielowiekowym nauczaniu Kościoła wskazuje kierunek działań w codziennym postępowaniu - nam, którzy pragną zbawienia swojego i innych.
Zdecydowanie polecam tę pozycję wszystkim katolikom i młodym i starszym.
Cytat:
Święta Tradycja, zaraz po Piśmie Świętym, to fundament naszej wiary. Sprzeniewierzanie się jej sprawia, że pojawia się ten koszmarny chaos, który powoduje także zamieszanie w sercach wielu wierzących. Kardynał Sarah wypowiedział swego czasu przejmujące słowa: "Dzisiaj nie waham się przyznać, że księża, biskupi czy kardynałowie odczuwają strach przed uznaniem całego nauczania Chrystusa i przekazywaniem doktryny Kościoła katolickiego". Stwierdził też coś szokującego: że wielu hierarchom afirmacja świętej doktryny jawi się jako zdrada współczesności. Ta współczesność stała się religią. Dlatego pewność wiary stanowi zagrożenie dla modernistów i postępowców, którzy od lat dążą do radykalnych zmian w Kościele. Dochodzi obecnie do przerażającej zamiany miejsc: już nie człowiek poszukuje usprawiedliwienia przed Bogiem, ale to Bóg ma się usprawiedliwiać przed człowiekiem. Bo może nie do końca przemyślał problem, a dzisiaj tylu dobrych ludzi musi cierpieć z tego powodu. To brzmi jak koszmarny żart, drwina z Bożej miłości, bluźnierstwo niewyobrażalnego rozmiaru.
Po co przypominać dzisiaj o potępieniu, o piekle, o wąskiej drodze prowadzącej do zbawienia, o radykalizmie krzyża? Lepiej mówić o powszechnym zbawieniu, o tym, że nikogo nie mamy prawa osądzać, że nie ma żadnej kary, a tym samym nie ma Bożej sprawiedliwości. Oto pomysły współczesnej myśli teologicznej. Dzisiaj niemal herezją z pogranicza kar kościelnych jest powiedzenie, że ludzie mogą być albo zbawieni, albo na wieki potępieni. A przecież piekło jest realną, wieczną rzeczywistością. W sytuacji, gdy wszystko jest niepewne, płynne relatywne, musimy być pewni tego, w co wierzymy. Prawda jest tylko jedna - zróbmy wszystko, aby się jej nie zaprzeć.

Zdecydowanie polecam tę...

Wywiad z księdzem Glasem to świadectwo człowieka wierzącego. Znajdziemy tam wiele pokrzepiających i ponaglających nas momentów. Nawrócenie, rozterki, spowiedź, Eucharystia, szatan, przemijanie. Jak żyć? co robić? Jak się modlić? Plusem książki jest konwencja luźnej rozmowy. Nie żaden traktat teologiczny, który im dłużej czytamy, tym mniej rozumiemy. Taka rozmowa którą mógłby przeprowadzić każdy z nas. WArto polecić komuś kto przestaje wierzyć w Kościół. Albo ma wrażenie że Bóg nas zostawił i tylko wysoko z niebios patrzy wyniośle na nasze problemy.
Zastanawiające jest dla mnie że ks. Piotr tak wierzy w Gospe z Medjugorie. Cóż, każdy może wierzyć w objawienia jakie chce. Ale akurat tak odrzucające?
Jest pewien minus. Nasz bohater często wpada w podstawowy błąd kaznodziejski, czyli wzniosłe, patetyczne przegadanie tematu. Wolę prosto, logicznie, w punktach. Bez zbędnych słów.

Znamienne jest że autor wspomina o straszliwych zbrodniach wojennych na żołnierzach i cywilach, ale tylko popełnianych przez Rosjan. A zbrodnie armii ukraińskiej, Azova? Mordowanie i torturowanie cywilów, jeńców. Okrutne sceny które widzieliśmy na setkach filmików. Których ukraińcy nawet się nie wstydzą. To już nie zbrodnia wojenna? Autor nie chce o tym wspominać czy nie może?

Księdza Piotra Glasa chyba nie muszę nikomu przedstawiać. To Boży wojownik. Jest byłym egzorcystom. Obecnie posługuje w UK. Kocha Matkę Bożą i jest pod jej ochroną.
Uwielbiam czytać książki tego księdza oraz słuchać jego wystąpień. W swojej najnowszej książce "Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt" nie boi się poruszać trudnych i niewygodnych tematów. Mówi, jak jest i jak być powinno. Nie owija w bawełnę. Nie mówi, że życie jest piękne. Powtarza, że droga do Boga jest wąska i naznaczona cierpieniem, a droga do diabła jest szeroka i szczęśliwa. Od nas zależy, którą drogą pójdziemy.
Obecnie żyjemy w czasach bluźnierstw i niestety to nam pasuje. Dużo ludzi świadomie odchodzi z kościoła. Czy dobrze robią? Nie mnie to oceniać. Na końcu życia dowiedzą się, czy dobrze, czy źle zrobili.
Kościół Katolicki jest w wielkim kryzysie. Diabeł w idealny sposób uderza w księży. Więcej na ten temat wyjaśni wam sam ksiądz Glas w książce "Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt".
W tej książce poruszony został również temat Medjugorje. Co o nim myślicie? Czy wierzycie, że tam naprawdę objawia się Matka Boża?
Cały czas zastanawiam się, dlaczego zakazywane jest mówienie o działaniach złych duchów w kościołach? Dlaczego prawda boli biskupów i arcybiskupów? Czy oni bardziej niż Boga boją się złego ducha? Czy raczej boją się, że ludzie zaczną odchodzić z kościoła? Poczytajcie co na ten temat myśli ksiądz Piotr Glas.
Jestem zadowolona z tej książki. Warto ją przeczytać. Warto wiedzieć co się dzieje w naszym świecie.
Kazania księdza Piotra Glasa trafiają prosto do mojego serca. I zawsze stawiają mnie pod ścianą z pytaniem, w którą stronę aktualnie podążam? Czy idę szeroką, czy wąską drogą?
Ksiądz Piotr ma dar przemawiania do wiernych.
Jeżeli jeszcze go nie znacie, to koniecznie poznajcie.

Zachęcam do przeczytania książki "Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt.".

Z całego serca polecam tę książkę, mommy_and_books.

• Religijne
  • Idealna na prezent