Ostatnie wołanie Maryi

Esprit
2019-06-06
2019-06-06
2023-01-12
Maryja ks piotr glas esprit wydawnictwo esprit

Piękna i wartościowa książka.

Piękna i wartościowa książka.

Bardzo dobra książka traktująca o tym jak w obecnych trudnych czasach dobrze jest się uciekać do modlitwy różańcowej oraz pod opiekę Matki Boskiej.

Jest to jedna z tych pozycji które warto przeczytać jak najwcześniej.

Jest to jedna z tych pozycji które warto przeczytać jak najwcześniej.

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie.
Właściwie to smutno mi się zrobiło, bo jako osoba wierząca już sama nie wiem, w którym kierunku nasz świat zdąża. Byłam bardzo zszokowana wstępem tej książki, ale kiedy potem przeczytałam słów parę o jego autorze, w mojej głowie zaczęły się kłębić jeszcze gorsze pytania: dlaczego Kościół od jakiegoś czasu straszy i gra na emocjach swoich wiernych, których rzekomo próbuje w ten sposób ocalić? Co innego Bojaźń, co innego Strach.
Po lekturze, która jasno podkreśla, że zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, zaczynam się zastanawiać, czy aby zwycięstwo nie przyjdzie w ogóle ze strony kobiet. Dla wierzącego nic trudnego.

"Czystość, cichość i pokora to Maryi strój,
Przez nie miła niebios córa łask zyskała zdrój."

Taki fragment pieśni na koniec (świata :D).

Książka zrobiła na mnie dobre wrażenie.

Polecam wszystkim tym, którzy chcą bliżej poznać Matkę Bożą i jej spojrzenie na otaczający nas świat ..

Książka pokazuję wielką rolę Maryi w życia człowieka.

Książka pokazuję wielką rolę Maryi w życia człowieka.

Ks. Piotr Glas, niezłomny rycerz Maryi, niestrudzenie wzywa do nawrócenia się w kierunku tradycji pokazując upadek religijnych praktyk nas, współczesnych katolików;
wspaniałym dodatkiem jest 25-stronicowy wstęp ojca Augustyna Pelanowskiego ukazujący, jak w soczewce, problemy współczesnego Kościoła.

Ciężko mi jest oceniać książki z tego gatunku literackiego. Bo mam osobisty dylemat wtedy. Oceniać ją jako książkę taką świecką, zwykłą i oceniać pisarza w ten sam sposób czy oceniać ją inaczej jako osoba wierząca. I właśnie taki ten dylemat nierozstrzygnięty we mnie często drzemie. Z pierwszego punktu widzenia niby nic nadzwyczajnego, z innego punktu widzenia książka mówiąca i dająca nam nadzieję i swoisty spokój duszy , który jest niezwykle ważny w tych czasach w których żyć nam przyszło. Książka jako drogowskaz. Książka jako mapa skarbu. Ta sama książka, a dwa punkty widzenia. Inaczej nie umiem, a może nie chcę ? Z jednej strony znowu książka bardzo dobra, a z drugiej niezwykła, nieoceniona......?

Wspaniała ksiàżka napisana przez màdrego księdza.Oddać się Maryi pod opiekę,to jedyna droga w dzisiejszych czasach.
Polecam ksiáżkę!

Polecam ksiáżkę!

Ukazanie najważniejszych objawień maryjnych, zatwierdzonych przez KK w których Maryja wzywa nas do nawrócenia i pokuty. Powrotu na ścieżkę wiary.

• Religia
  • Religijne