Zniknięcie Annie Thorne_Czarna Owca_wybrane

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Wydawnictwo: Otwarte
Too Late
ew_cia

Asa prowadzi nielegalny biznes, jest obsesyjnie zakochany w Sloan. Nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. Sam natomiast pogrąża się w uzależnieniu od imprez, narkotyków, seksu. Sloan jest gotowa znieść wiele, nawet jeśli ceną jest jej godność. Tkwi w toksycznym związku, by... zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu. Jest stale obserwowana i musi być Asie posłuszna. Straciła nadzieję, że mogłaby się z tego piekła wyzwolić. Jednak życie rzuca jej kolejne wyzwanie – stawia na jej drodze Cartera. Dziewczyna obawia się go, ale nie jest w stanie mu się oprzeć. Rozpoczyna się ryzykowna gra, w której nie ma miejsca na błąd, a stawką jest życie nie tylko Sloan.

Poznaj historię uzależniającą jak narkotyk, w której namiętność przekracza niebezpieczne granice. Twoje serce zabije szybciej z pożądania i… ze strachu. Colleen Hoover nie przestaje zaskakiwać – ani szokować – nawet najwierniejsze czytelniczki.

Tylko dla dorosłych.

źródło opisu: https://www.empik.com/too-late-hoover-colleen,p1228237762,ksiazka-p

źródło okładki: https://www.empik.com/too-late-hoover-colleen,p1228237762,ksiazka-p

polawalk | 2019-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2019

"Too late" - Colleen Hoover
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟/10
_________________________________________
HISTORIA UZALEŻNIAJĄCA! JAK NARKOTYK! ❤️
Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą "Too late" to historia, którą Colleen opublikowała na Wattpadzie pod swoim pseudonimem. Nigdy nie zapomnę jak to było czekać na dalsze losy bohaterów. Czułam się trochę jakbym oglądała serial. Żyłam w lekkim zawieszeniu, chciałam wiedzieć co będzie dalej, co się wydarzy. 🙊 Ale już jest u nas, w całości i to w polskiej wersji. 😍
Wszystko, co pisze Colleen, jest niesamowite, a ta książka nie jest inna. Zagubiłam się w morzu emocji podczas jej czytania. Kiedy myślę o tej historii, przychodzą mi na myśl same kontrastujące uczucia miłość, nienawiść i smutek. Jest to przytłaczająca historia o miłości i byciu kochanym. A kiedy doświadczamy jej braku, może cię on ukształtować w kogoś zupełnie innego, może Cię zniszczyć.
Ta książka ma wiele niepokojących scen seksualnych i emocjonalnych. Czytając tę ​​książkę, pomyślisz o...

Pistacjovaa | 2019-07-21
Przeczytana: 27 czerwca 2019

Pierwszy raz zdarzyło mi się aby książkę tego typu tak długo czytać . Too Late, to książka, która według mnie jest pełna schematów. Czytając miałam wrażenie, że "gdzieś to już było". Historia była dla mnie niesamowicie przewidywalna i po prostu nudna.

Główni bohaterowie niesamowicie mnie irytowali, a dialogi pomiędzy nimi czy ich zachowanie było momentami żałosne i żenujące. Carter okazał się niesamowicie lekkomyślnym człowiekiem, który zaskakiwał mnie swoją głupotą. Sloan zaś była bardzo naiwną i bezbarwną postacią. Jeszcze gorsza była kreacja Asy przy którym Colleen zdecydowanie za bardzo poniosło.

Pomimo OGROMNEJ sympatii do tej autorki niestety nie mogę Wam polecić tej pozycji. Przeczytanie jej było stratą czasu i wzbudziło we mnie wiele negatywnych emocji. Największe zniesmaczenie wywołało według mnie zakończenie. Gdyby nie podpis na okładce, nie uwierzyłabym, że napisała to Hoover, która wydała naprawdę wiele dobrych i wartościowych książek.

WampirkaJustynka | 2019-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2019 ✬
Przeczytana: 20 lipca 2019

Jakoś dałam radę przeczytać. Bardzo lubię książki tej autorki ale ta niestety nie znajdzie się na liście ulubionych. Jest może nie tyle mroczna co depresyjna. Jak nikt nie zauważył, że Asa jest popieprzony? To mi się w głowie nie mieści. Najlepsze co w tej książce mi się podobało to Lukas. Tylko z jego powodu daję gwiazdki.

Karolinek89 | 2019-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2019

Hoover trzyma poziom!:)
Powieść zupełnie inna od dotychczasowych, ale za to na prawdę niezła!
Nie mogłam się oderwać.
Idealnie przedstawiony problem narkotyków, uzależnień, dosłownej Obsesji na czyimś punkcie.
Gorąco Polecam!

Lilijka89 | 2019-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2019

Jakieś dwa lata temu przeczytałam „Ugly love” to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Colleen Hoover, może nie uwierzycie, ale zakochałam się w tej książce bez pamięci. Postanowiłam więc poszperać i poszukać innych pozycji tejże autorki. Kiedy je już znalazłam i przeczytałam, zrozumiałam, że wpadłam po uszy i cokolwiek się stanie moje zauroczenie opowiadanymi przez nią historiami nie minie. Gdy miesiąc temu zobaczyłam, że Wydawnictwo Otwarte wydaje „TOO LATE”, już wtedy wiedziałam, że muszę ją mieć.
„Too late” to nie jest ckliwa historyjka miłosna, gdzie dwie osoby spotykają się, zakochują się w sobie, przeżywają większe, bądź mniejsze perturbacje, a później żyją długo i szczęśliwie… To historia o niebezpiecznym związku młodej dziewczyny z szefem akademickiego gangu narkotykowego, a także opowieść o obsesyjnym zauroczeniu, fascynacji, która przeradza się w fanatyzm, o strachu, który jest tak wielki, że nie pozwala wyswobodzić się z sideł zła. Oczywiście w powieści nie...

Nie przepadam za Hoover, więc kiedy zobaczyłam, że ta książka mocno odbiega od dotychczasowych klimatów w jakich ona pisze, chciałam ją przeczytać. Miałam nadzieję, na powtórkę sukcesu "Coraz większy mrok". No i cóż. Książka jakich wiele, słaba, nudna, mnóstwo powtarzających się opisów, przemyśleń bohaterów, czyli coś, czego nie lubię w książkach. Niestety znów stracony czas.

ZaczytanaOlaa | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

"Chyba taka jest różnica między byciem kochanym we właściwy i niewłaściwy sposób. Albo czujesz się tak, jakbyś był przywiązany do kotwicy... albo czujesz się tak, jakbyś latał."

Bardzo lubię twórczość tej autorki i staram się czytać jej wszystkie książki. Trochę obawiałam się sięgnąć po "Too late", ale postanowiłam dać jej szansę. Czy dobrze zrobiłam?

"Too late" to mocna, szokująca i trudna historia, która mimo wszystko wciąga od pierwszych stron. Autorka kolejny raz bardzo zaskakuje swoich czytelników i porusza bardzo wiele istotnych problemów dotyczących przemocy fizycznej, ale również psychicznej.

Czytając tą książkę będziecie przeżywać wszystko z głównymi bohaterami, a autorka aż do samego końca będzie Was trzymać w napięciu. Mnie ta historia bardzo zaskoczyła!

Podsumowując "Too late" nie jest dla Wszystkich, ale mimo wszystko wierni fani tej autorki powinni po nią sięgnąć, ale również Ci, którzy lubią mroczne i trudne historie.

Pamiętajcie to nie jest książka dla...

kogellmogell | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Wiecie, że "Too late" przeleżało na mojej biblioteczce trzy tygodnie, zanim wczoraj w końcu odważyłam się wziąć je do ręki? Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo obawiałam się tej książki i nowej odsłony Colleen Hoover, ale zdecydowanie najbardziej obawiałam się rozczarowania. Myślicie, że mój niepokój był uzasadniony? Już nie będę taka tajemnicza i zdradzę Wam, że z jednej strony tak, a z drugiej niekoniecznie.
Dopiero gdy sięgnęłam po "Too late" i zagłębiłam się w tą mroczną historię, zrozumiałam skąd pojawiają się nieprzychylne opinie skierowane w jej stronę. To nie jest Colleen jaką znaliśmy do tej pory, to bezduszna i pełna okrucieństwa odsłona autorki, którą zdecydowanie nie każdy będzie w stanie zaakceptować, ani tym bardziej polubić.

"Too late" to dla mnie zderzenie trzech kompletnie różnych osobowości. Mamy tutaj bezwzględnego dilera, który nie zawaha się przed niczym, aby zdobyć to na czym mu zależy. A gdy już to zdobędzie, to nigdy nie wypuści ze swoich sideł....

Lustro Rzeczywistości | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Collen Hoover pisała Too late w chwilach pisarskiej blokady. Nie planowała wydawania jej i traktowała poniekąd jako swoiste guilty pleasure, a jednocześnie sposób na oczyszczenie myśli. Nie ma ani grama przesady w stwierdzeniu, że to książka tylko dla dorosłych. I w przeciwieństwie do niefortunnego stwierdzenia wydawcy, użytego w jednym z kanałów promocji, żadna z Was nie chciałaby doświadczyć tej historii na własnej skórze, choć podczas lektury poczujecie każdą emocję Sloan. To mocna, kontrowersyjna rzecz. Traktujcie ją ostrożnie, a gwarantuję, że dołączy do najlepszych książek, jakie przeczytaliście w tym roku.

Styl Colleen Hoover jest unikalny i wyróżnia się na tle pozostałych amerykańskich autorek. Tylko ona jest w stanie jedną historią jednocześnie wzniecić pożądanie, wywołać niepewność, uśmiech i strach. "Too late" przyciąga okładką, sygnalizuje erotyk odarty z delikatności i choć nie jestem fanką tak dosłownej grafiki, muszę przyznać, że ta w pewien sposób pasuje do treści...

TINA | 2019-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2019

Jeżeli znacie poprzednie powieści autorki to spodziewajcie się szoku, bo ta książka jest kontrowersyjna, momentami brutalna i obrzydliwie wciągająca. Nie dziwie się, że autorka w Stanach wydała ją pod pseudonimem, bo zaserwowała nam powieść tak inną od dotychczas wydanych, że możemy mieć dylemat z jej oceną. Przyzwyczajeni do jej niesamowicie głębokich New Adult dostajemy powieść +18 – mocny erotyk, który momentami aż mrozi krew. Ja nie potrafiłam się od niej oderwać. Wciągnęłam się i mimo drobnego zagmatwania w chronologii (bo po zakończeniu książki mamy jeszcze prolog prologu i epilog… i ciąg dalszy ;)) to oceniam książkę bardzo wysoko. „Too Late” to historia toksycznego związku tragicznego w skutkach. Przygnębiająca. Ale jest to również historia trudnej, niezwykle silnej miłości. Powieść, która pokazuje jak głęboki wpływ na naszą psychikę mają najmłodsze lata wychowania. Jak wielka potrafi być bezwarunkowa miłość… oraz ile czasem musimy poświęcić, by uzyskać wewnętrzny spokój....