Too Late

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Wydawnictwo: Otwarte
Too Late
ew_cia

Asa prowadzi nielegalny biznes, jest obsesyjnie zakochany w Sloan. Nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. Sam natomiast pogrąża się w uzależnieniu od imprez, narkotyków, seksu. Sloan jest gotowa znieść wiele, nawet jeśli ceną jest jej godność. Tkwi w toksycznym związku, by... zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu. Jest stale obserwowana i musi być Asie posłuszna. Straciła nadzieję, że mogłaby się z tego piekła wyzwolić. Jednak życie rzuca jej kolejne wyzwanie – stawia na jej drodze Cartera. Dziewczyna obawia się go, ale nie jest w stanie mu się oprzeć. Rozpoczyna się ryzykowna gra, w której nie ma miejsca na błąd, a stawką jest życie nie tylko Sloan.

Poznaj historię uzależniającą jak narkotyk, w której namiętność przekracza niebezpieczne granice. Twoje serce zabije szybciej z pożądania i… ze strachu. Colleen Hoover nie przestaje zaskakiwać – ani szokować – nawet najwierniejsze czytelniczki.

Tylko dla dorosłych.

źródło opisu: https://www.empik.com/too-late-hoover-colleen,p1228237762,ksiazka-p

źródło okładki: https://www.empik.com/too-late-hoover-colleen,p1228237762,ksiazka-p

MAD | 2019-10-18
Przeczytana: 10 października 2019

"TOO LATE" Colleen Hoover

Przyznam,że lubię czytać książki tejże Pani :)
Ta jednak nie należy do moich ulubionych ponieważ niesamowicie denerwowała mnie główna bohaterka a właściwie jej brak działania i godzenie się z losem. Nie rozumie tego.
To bardzo emocjonalna powieść , która wzrusza i wkurza jednocześnie.

Mamy trzech głównych bohaterów : Sloan - zagubiona dziewczyna, Asa - zazdrosny , narkotykowy diler i On - tajemniczy Carter.
Jak to zwykle bywa gdy pojawia się ten trzeci zaczynają się kłopoty a może tym razem ten trzeci to

Powieść o toksycznej miłości Asa do Sloan i tym co niesie z sobą nałóg - jak bardzo zmienia człowieka. Można śmiało napisać,że odczłowiecza.
Z czasem dziewczyna staje się własnością chłopaka, którego zaczyna się bać. Przemoc, gwałty i ogromny strach.

Jest też to książka o zagubieniu, szukaniu miłości i akceptacji, o niesamowitej wierze,że jeszcze będzie dobrze mimo wszystko.
Kłamstwa i bezradność gdy wiesz,że znikąd nie otrzymasz...

Kama | 2019-10-18
Przeczytana: 17 października 2019

Asa i Sloan i ten trzeci. Asa jest dilerem narkotykowym zakochanym w Sloan, jednak stale ją krzywdzi. Gdy w życiu Sloan pojawia się Carter para zakochuje się w sobie. Może nie jest to super pozycja tej autorki, może za dużo jest scen seksu, lecz pojawia się problem uzależnienia, toksycznych związków i choćby dlatego pozycja warta jest przeczytania.

Aurelia | 2019-10-16
Przeczytana: 15 października 2019

"Too Late" zaczęło mi się czytać lekko. Język niezbyt wysublimowany, do tego krótkie rozdziały, wartka akcja bez zbędnych wstawek i dłużyzn opisowych. Zapoznając się ze streszczeniem fabuły nie nastawiałam się na wysoki poziom, tylko na szybką odskocznię (po ciężkiej lekturze "To") i dobrą zabawę. Dostałam wszystko, czego oczekiwałam.

Akcja momentami nabierała tak zawrotnego tempa, że dosłownie podnosiła mi ciśnienie - oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Od dłuższego czasu brakowało mi tego uczucia podczas czytania. Bardzo podobała mi się struktura książka - rozdział per osoba. Miałam już okazję czytać inne tytuły zbudowane w podobnym stylu i - co ciekawe - do tej pory żaden z nich mnie nie zawiódł. Czysty przypadek? 😉

Niestety, żeby nie było tak pięknie, świetnie zbudowane zakończenie niszczy następujący po nim epilog. Przysłowiowy gwóźdż do trumny. Przeglądając na szybko opinie - jeszcze zanim sięgnęłam do lektury - natknęłam się na wpisy krytkujące tę część książki. Łudziłam...

Agnieszka | 2019-10-15
Przeczytana: 12 października 2019

Sloan, młoda dziewczyna, studentka nie miała i nadal nie ma łatwego życia. Uciekła z domu od matki narkomanki, a teraz tkwi w bardzo toksycznym związku z Asą.

Asa jest narkotykowym bossem, „zakochanym” w Sloan, jednak bardziej traktuje ją jako swoją własność do zaspokajania swoich potrzeb niż jako partnerkę. Sloan godzi się na takie niejednokrotnie poniżające traktowanie tylko ze względu na swojego niepełnosprawnego brata, któremu Asa opłaca dom opieki. Dziewczyna bardzo by chciała zmienić swoje życie jednak nie widzi dla siebie żadnego ratunku. Nie ma rodziny, która mogłaby jej pomóc jest zdana na siebie i na pomoc (głównie finansową) ze strony Asy.

Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na zajęciach poznaje Cartera, który z czasem rozpoczyna współpracę z Asą. Bardzo szybko z książki dowiemy się, że Carter jest tajnym agentem, który ma za zadanie znaleźć dowody, które doprowadzą Asę do więzienia. Między Carterem, a Sloan pojawia się uczucie.

W książce nie brakuje scen seksu,...

Ambiwalentna | 2019-10-13
Przeczytana: 13 października 2019

Asa i Sloan są parą. On jest dilerem narkotykowym potwornie w niej zakochanym. Na tyle, że źle mógłby skończyć ktoś, kto próbowałby mu ją odebrać. Stale krzywdzi i gwałci Sloan, jednak ona nie przeciwstawia się temu, ze względu na to, że Asa płaci za opiekę nad jej bratem, której ona sama nie byłaby w stanie mu zapewnić. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Carter, który mimo grożącego im niebezpieczeństwa, próbuje ją ocalić.

Nie jest to moja ulubiona książka autorki, ale jest zdecydowanie warta przeczytania. Porusza trudne tematy. Wykorzystywanie kobiet, uzależnienia, toksyczne związki, to tylko niektóre z nich. Z perspektywy różnych osób możemy zobaczyć wydarzenia i jest to świetny zabieg, ponieważ najciekawszy sposób widzenia okazał się Asy. Doświadczenie zajrzenia do głowy kogoś z problemami psychicznymi było dla mnie bardzo ciekawe. Najsłabszym punktem okazała się tu chyba Sloan, która była niewiarygodnie naiwna, a jej zachowania wydawały mi się momentami niezrozumiałe.

Jest...

Sana | 2019-10-12
Na półkach: 2018, Przeczytane

Książka zupełnie różni się od pozostałych pozycji Hoover. Mimo ostrzeżeń autorki na początku książki przeczytałam do końca. Jestem fanką tworzonych historii i stylu pisania Colleen. Niestety w przeciwieństwie do pozostałych jej książek, ta nie zachwyciła mnie tak bardzo. Główna bohaterka wydawała się naiwna i ciężko było mi ją zrozumieć. Być może jednak był to celowy zabieg zastosowany przez autorkę. Książka bardzo ciężka, zdecydowanie nie należy do tych czytanych wieczorem dla rozluźnienia. W bardzo brutalny sposób opisuje świat Sloan zaplątanej w przestępczy świat, w toksycznym związku, w trudnej sytuacji rodzinnej. Jak ostrzega nas na początku, książka nie jest przeznaczona dla czytelników o słabych nerwach, których mogą zgorszyć sceny wykorzystywania seksualnego, narkotyki, wulgarność. Jeśli Was to nie zniechęca, to zapraszam do czytania.

Martynia24 | 2019-10-11

Ta książka jest przepełniona przeróżnymi emocjami... Przy jej czytaniu trzęsły mi się ręce, a historia pozostanie na długo w pamięci.

wjustys | 2019-10-11
Przeczytana: 09 października 2019

Wiedziałam, że nie będę się nudzić i zostanę zaskoczone przez autorkę.

Książka bardzo dobra, pokazująca obsesję na punkcie drugiej osoby, pokazująca do czego są zdolni ludzi, którzy kochają ludzie z problemami psychicznymi.

Po pierwszym zakończeniu miałam grymas na twarzy, ze tak błaho się i przewidywalnie się zakończyła historia, mimo momentu, który obrócił zdarzenie i również z innymi bohaterami książki wpadłam w pułapkę i dostałam niespodziankę.

Następne epilogi i prologi rozszerzają całą powieść i moim zdaniem dużo wnoszą przez co książka robi się coraz ciekawsza.

Najbardziej ciekawą postacią był ASA - czarny charakter, który dzięki swojej osobie był najbardziej intrygującą osobą. To on stworzył całą historie, a pozostali byli tylko dodatkami.

Bardzo fajny lekki kryminał połączony z psychicznymi zachowaniami, dające do myślenia jak osoby, które wydając nam się mogą chore, są przebiegłe i na swój sposób mądre.

nieperfekcyjnie | 2019-10-11
Przeczytana: 08 października 2019

Colleen Hoover jest autorką uwielbianą niemal przez wszystkich. Ja nie jestem aż tak bardzo przekonana do jej twórczości i choć jakiś czas temu obiecałam sobie nie sięgać już po żadną jej powieść, to czasami jeszcze daję jej szansę, chociażby teraz sięgając po "Too Late".

Asa prowadzi nielegalny biznes, a jego największą miłością jest Sloan, którą chłopak najchętniej zamknąłby w złotej klatce. Dziewczyna tkwi w tym chorym związku ze względu na niepełnosprawnego brata i brak pieniędzy, jednak zaczyna zastanawiać się nad sensem tego postępowania, gdy na horyzoncie pojawia się tajemniczy Carter.

"Too Late" to opowieść o uzależnieniach, chorej sile miłości, wybaczaniu, niszczeniu siebie i wszystkich dookoła. Bohaterowie muszą walczyć ze swoimi słabościami, robiąc to na różne sposoby. Chociaż doceniam, jak wiele Sloan była w stanie poświęcić swojemu bratu, to jednak jej zbyt duża ufność, poddanie się...

booki_zrywać | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

Sloan i Asa tworzą parę od dwóch lat. Obsesyjnie zakochany chłopak prowadzi nielegalny biznes i całkowicie kontroluje życie swojej dziewczyny. Sloan ze względu na niepełnosprawnego brata z tkwi w toksyczny związku, bez nadziei na lepsze jutro, do momentu, kiedy na jej drodze staje Carter...
No i właśnie jakież naszło mnie zdziwienie, kiedy po przeczytaniu książki doszłam do wniosku, że największe wrażenie zrobiła na mnie nie sama historia i ciąg wydarzeń, a bohaterowie i ich zarys psychologiczny, szczególnie Asa wywołał u mnie mnóstwo skrajnych emocji. Historia Sloan, Asy i Cartera jest ciekawa, ale należy zaznaczyć, że ciężka dostajemy duży ładunek emocjonalny w postaci scen np. przemocy na tle seksualnym. Książka nie jest łatwa i przyjemna, zdecydowanie wyróżnia się na tle twórczości autorki i ciesz się, że po nią sięgnęłam.