Trendy sierpnia lubimyczytać.pl

LubimyCzytać
02.09.2019

Czas na podsumowanie wakacji! Lipcowe trendy wykazały, że letnie miesiące sprzyjają lekkim i relaksującym lekturom. Jak było w sierpniu? Sprawdzamy, które książki w tym czasie użytkownicy lubimyczytać.pl wyszukiwali najchętniej.

Trendy sierpnia lubimyczytać.pl

Sierpniowe zestawienie TOP 10 otwiera nowość – powieść najlepiej sprzedającego się pisarza we Francji. Polscy czytelnicy znają Guillaume'a Musso m.in. z takich książek, jak „Potem…” czy „Dziewczyna z Brooklynu”. Jego najnowsza powieść, połączenie kryminału i sensacji, opowiada o znajomych, którzy zostają skonfrontowani z tajemnicą sprzed lat. „Wciąga, zaskakuje, trudno się oderwać” – pisze o „Zjeździe absolwentów” użytkowniczka Gosia Sałkowska. 

Colleen Hoover w tym miesiącu spadła z pierwszego miejsca na drugie; jej „Too Late” to mroczny erotyk o toksycznej miłości. Ostatnie miejsce na podium również zajmuje książka pełna mroku – „Rana” Wojciecha Chmielarza, jedna z najgłośniejszych premier tych wakacji. Autor w rozmowie z nami zdradził, że pisząc, chce zwrócić uwagę czytelnika na konkretny problem. W przypadku „Rany” chodzi o niełatwy temat przemocy wobec dzieci. Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.

Następne, czwarte miejsce zajmuje „Pacjentka” – książka, której popularność nie słabnie pomimo tego, że od jej premiery minęło już pół roku. Podobnie rzecz ma się z „After” Anny Todd, regularnie pojawiającej się w zestawieniu trendów lubimyczytać.pl. Natomiast szóste miejsce zajmuje nowa powieść Remigiusza Mroza. „Wyrok”, czyli dziesiąta już część cyklu z Joanną Chyłką w roli głównej, będzie w księgarniach dopiero za dwa tygodnie – czy spodoba się użytkownikom lubimyczytać.pl na tyle, by otrzymać wysokie noty? 

Siódme miejsce przypadło publikacji, która wzbudza sporo emocji. „Tatuażysta z Auschwitz”, zawdzięczający głosom użytkowników lubimyczytać.pl tytuł Książki Roku 2018 w kategorii powieść historyczna, wciąż budzi zainteresowanie internautów. Podobnie jest z książką na pozycji ósmej – opowieścią o nas samych, czyli gatunku ludzkim. „Sapiens” pióra Yuvala Noah Harariego może pochwalić się najwyższą średnią w sierpniowym zestawieniu (8,45/10). 

Stawkę zamykają dwa znane i lubiane kryminały. Po „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza (Książka Roku 2018 w kategorii kryminał, sensacja, thriller) z pewnością tej jesieni sięgną kolejne osoby zainteresowane powstającym właśnie serialem produkowanym przez Canal Plus. Z kolei „Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris już teraz jest jedną z popularniejszych książek w zestawieniu – czytelnicy wystawili jej ponad 13 tysięcy ocen!

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane i najwyżej oceniane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zaciekawieni np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. 

Reklama

komentarze [23]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2507
4
02.09.2019 11:02

Zapraszamy do dyskusji.


2204
1551
02.09.2019 12:26

Zastanawia mnie obecność "Wyroku", który ukazuje się dopiero w połowie września.


0
1006
02.09.2019 12:52

Do tego żadnej opinii w serwisie ... Trochę kpina.


1768
97
02.09.2019 12:52

mnie również.


775
69
02.09.2019 13:12

Bo te rankingi to pic na wodę, tak jak te TOPki w stacjonarnych empikach.


1099
176
02.09.2019 13:41

No to jest reklamowy portal książkowy. Taka jego natura, więc reklamuje to czemu "patronuje". Nie ważne, że w czytelniczym trendzie sierpnia jest książka, której NIE MA (jeszcze).


0
1006
02.09.2019 13:52

Mogliby zrobić jakiś algorytm, który nie pozwala wstawiać ocen książkom przed premierą - to chyba nie jest trudne. Po drugie gdyby ranking nazywał się najbardziej wyczekiwane premiery jesieni według aktywności na stronach to ok, ale się nie nazywa i celowo wprowadza użytkowników w błąd. Promocja promocją ale to nie jest RTV AGD dla Januszy tylko portal dla czytelników,...

więcej

1768
97
02.09.2019 15:17

@Maciek nie mogą tego zrobić, bo dostajemy egzemplarze recenzenckie właśnie po to, żeby wystawić ocenę jeszcze przed premierą. To nie jest takie proste jak Tobie się wydaje.


0
1006
02.09.2019 15:21

Jest opinia jest ocena - nie ma opinii nie można wystawić oceny. Niektóre książki są grubo przed premierą napakowane dziesiątkami jak kabanosy z biedronki chrząstkami.


1768
97
02.09.2019 15:31

Tylko, że skoro mam egzemplarz recenzencki, to mogę wystawić ocenę na miesiąc przed premierą, a opinię napisać w dniu premiery.
Wszystko zależy od umowy z wydawnictwem lub samym Autorem.
LC nie może tego zablokować.


0
1006
02.09.2019 15:34

LC mało chce, a ja chciałbym się dowiedzieć czemu jako recenzent wystawiasz książce daną ocenę. Nie uważasz że to nie fair względem czytelników?


6287
496
19.09.2019 00:10

Dobrze czasem zajrzeć do takiego rankingu. Wiadomo co omijać.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

250
239
02.09.2019 13:01

Z całej dziesiątki znam dotąd tylko jedną pozycję.  Tatuażysta z Auschwitz oceniony mimo wszystko wyżej, niż na to zasługuje, choć i tak nadal zaskakuje dosyć wysoka średnia ocen dla tej pozycji. Trend wakacyjnej lekkiej i łatwej w odbiorze lektury ;)


1768
97
02.09.2019 15:32

Bo książka mimo, że była wokół niej afera odnośnie tego czy jest na faktach, jest bardzo dobrze napisana. Kwestia kategoryzacji. Ale z tym problem ostatnio jest nie tylko przy literaturze faktu, bo też z automatu książki King'a idą w kategorię horror, a często nie są to powieści grozy.


250
239
02.09.2019 19:35

Jeśli miałbym wybierać, to książką dotykającą tego samego tematu i napisaną w doskonały sposób jest Czerń i purpura. Powyższa moim skromnym zdaniem jest co najwyżej dobra ;)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

7077
3048
02.09.2019 16:07

Z wymienionych książek z zapartym tchem przeczytałam tylko  Żmijowisko Żmijowisko.
Przez wspaniale wypromowaną powieść  Tatuażysta z Auschwitz Tatuażysta z Auschwitz nie przebrnęłam - pokonał mnie infantylny styl... A...

więcej

797
100
03.09.2019 14:33

Mnie też ta książka nie przekonała.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

3808
3570
02.09.2019 16:26

Rana i Wyrok hurra


419
330
02.09.2019 16:58

Z wyżej wymienionych 10 książek znam tylko 2.

 Żmijowisko Żmijowisko

 Tatuażysta z Auschwitz Tatuażysta z Auschwitz


2450
29
04.09.2019 10:28

kurcze ogólnie słabe zestawienie poza dwoma wyjątkami może...dobrze chociaż, że nie ma nic Blanki


86
34
10.09.2019 12:15

Obecnie jestem w trakcie czytania  Rana Rana - zasługuje na podium - czyta się ją jednym tchem - jak dla mnie top numer 1 :)


175
108
18.09.2019 15:24

"Żmijowisko" to jedna z gorszych i bardziej nużących powieści z jakimi miałam do czynienia. Nie kryminał i z całą pewnością nie sensacja. Powieść raczej obyczajowo-psychologiczna. Nudna i marudna. Dobra i warta przeczytania jest jedynie końcówka. Gdyby tak zostawić kilka pierwszych stron, celem wprowadzenia w temat i kilkanaście ostatnich, gdzie wreszcie coś zaczyna się...

więcej

19
17