Reklama

Trendy sierpnia lubimyczytać.pl

LubimyCzytać
02.09.2019

Czas na podsumowanie wakacji! Lipcowe trendy wykazały, że letnie miesiące sprzyjają lekkim i relaksującym lekturom. Jak było w sierpniu? Sprawdzamy, które książki w tym czasie użytkownicy lubimyczytać.pl wyszukiwali najchętniej.

Sierpniowe zestawienie TOP 10 otwiera nowość – powieść najlepiej sprzedającego się pisarza we Francji. Polscy czytelnicy znają Guillaume'a Musso m.in. z takich książek, jak „Potem…” czy „Dziewczyna z Brooklynu”. Jego najnowsza powieść, połączenie kryminału i sensacji, opowiada o znajomych, którzy zostają skonfrontowani z tajemnicą sprzed lat. „Wciąga, zaskakuje, trudno się oderwać” – pisze o „Zjeździe absolwentów” użytkowniczka Gosia Sałkowska. 

Colleen Hoover w tym miesiącu spadła z pierwszego miejsca na drugie; jej „Too Late” to mroczny erotyk o toksycznej miłości. Ostatnie miejsce na podium również zajmuje książka pełna mroku – „Rana” Wojciecha Chmielarza, jedna z najgłośniejszych premier tych wakacji. Autor w rozmowie z nami zdradził, że pisząc, chce zwrócić uwagę czytelnika na konkretny problem. W przypadku „Rany” chodzi o niełatwy temat przemocy wobec dzieci. Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.

Następne, czwarte miejsce zajmuje „Pacjentka” – książka, której popularność nie słabnie pomimo tego, że od jej premiery minęło już pół roku. Podobnie rzecz ma się z „After” Anny Todd, regularnie pojawiającej się w zestawieniu trendów lubimyczytać.pl. Natomiast szóste miejsce zajmuje nowa powieść Remigiusza Mroza. „Wyrok”, czyli dziesiąta już część cyklu z Joanną Chyłką w roli głównej, będzie w księgarniach dopiero za dwa tygodnie – czy spodoba się użytkownikom lubimyczytać.pl na tyle, by otrzymać wysokie noty? 

Siódme miejsce przypadło publikacji, która wzbudza sporo emocji. „Tatuażysta z Auschwitz”, zawdzięczający głosom użytkowników lubimyczytać.pl tytuł Książki Roku 2018 w kategorii powieść historyczna, wciąż budzi zainteresowanie internautów. Podobnie jest z książką na pozycji ósmej – opowieścią o nas samych, czyli gatunku ludzkim. „Sapiens” pióra Yuvala Noah Harariego może pochwalić się najwyższą średnią w sierpniowym zestawieniu (8,45/10). 

Stawkę zamykają dwa znane i lubiane kryminały. Po „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza (Książka Roku 2018 w kategorii kryminał, sensacja, thriller) z pewnością tej jesieni sięgną kolejne osoby zainteresowane powstającym właśnie serialem produkowanym przez Canal Plus. Z kolei „Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris już teraz jest jedną z popularniejszych książek w zestawieniu – czytelnicy wystawili jej ponad 13 tysięcy ocen!

Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane i najwyżej oceniane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zaciekawieni np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. 

Reklama

komentarze [23]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2463
4
02.09.2019 11:02

Zapraszamy do dyskusji.


2057
1400
02.09.2019 12:26

Zastanawia mnie obecność "Wyroku", który ukazuje się dopiero w połowie września.


489
158
02.09.2019 12:52

Do tego żadnej opinii w serwisie ... Trochę kpina.


1718
70
02.09.2019 12:52

mnie również.


770
68
02.09.2019 13:12

Bo te rankingi to pic na wodę, tak jak te TOPki w stacjonarnych empikach.


1081
158
02.09.2019 13:41

No to jest reklamowy portal książkowy. Taka jego natura, więc reklamuje to czemu "patronuje". Nie ważne, że w czytelniczym trendzie sierpnia jest książka, której NIE MA (jeszcze).


489
158
02.09.2019 13:52

Mogliby zrobić jakiś algorytm, który nie pozwala wstawiać ocen książkom przed premierą - to chyba nie jest trudne. Po drugie gdyby ranking nazywał się najbardziej wyczekiwane premiery jesieni według aktywności na stronach to ok, ale się nie nazywa i celowo wprowadza użytkowników w błąd. Promocja promocją ale to nie jest RTV AGD dla Januszy tylko portal dla czytelników,...

więcej

1718
70
02.09.2019 15:17

@Maciek nie mogą tego zrobić, bo dostajemy egzemplarze recenzenckie właśnie po to, żeby wystawić ocenę jeszcze przed premierą. To nie jest takie proste jak Tobie się wydaje.


489
158
02.09.2019 15:21

Jest opinia jest ocena - nie ma opinii nie można wystawić oceny. Niektóre książki są grubo przed premierą napakowane dziesiątkami jak kabanosy z biedronki chrząstkami.


1718
70
02.09.2019 15:31

Tylko, że skoro mam egzemplarz recenzencki, to mogę wystawić ocenę na miesiąc przed premierą, a opinię napisać w dniu premiery.
Wszystko zależy od umowy z wydawnictwem lub samym Autorem.
LC nie może tego zablokować.


489
158
02.09.2019 15:34

LC mało chce, a ja chciałbym się dowiedzieć czemu jako recenzent wystawiasz książce daną ocenę. Nie uważasz że to nie fair względem czytelników?


6190
472
19.09.2019 00:10

Dobrze czasem zajrzeć do takiego rankingu. Wiadomo co omijać.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

232
222
02.09.2019 13:01

Z całej dziesiątki znam dotąd tylko jedną pozycję.  Tatuażysta z Auschwitz oceniony mimo wszystko wyżej, niż na to zasługuje, choć i tak nadal zaskakuje dosyć wysoka średnia ocen dla tej pozycji. Trend wakacyjnej lekkiej i łatwej w odbiorze lektury ;)


1718
70
02.09.2019 15:32

Bo książka mimo, że była wokół niej afera odnośnie tego czy jest na faktach, jest bardzo dobrze napisana. Kwestia kategoryzacji. Ale z tym problem ostatnio jest nie tylko przy literaturze faktu, bo też z automatu książki King'a idą w kategorię horror, a często nie są to powieści grozy.


232
222
02.09.2019 19:35

Jeśli miałbym wybierać, to książką dotykającą tego samego tematu i napisaną w doskonały sposób jest Czerń i purpura. Powyższa moim skromnym zdaniem jest co najwyżej dobra ;)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

7034
3026
02.09.2019 16:07

Z wymienionych książek z zapartym tchem przeczytałam tylko  Żmijowisko Żmijowisko.
Przez wspaniale wypromowaną powieść  Tatuażysta z Auschwitz Tatuażysta z Auschwitz nie przebrnęłam - pokonał mnie infantylny styl... A...

więcej

720
91
03.09.2019 14:33

Mnie też ta książka nie przekonała.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

3695
3458
02.09.2019 16:26

Rana i Wyrok hurra


388
297
02.09.2019 16:58

Z wyżej wymienionych 10 książek znam tylko 2.

 Żmijowisko Żmijowisko

 Tatuażysta z Auschwitz Tatuażysta z Auschwitz


2373
29
04.09.2019 10:28

kurcze ogólnie słabe zestawienie poza dwoma wyjątkami może...dobrze chociaż, że nie ma nic Blanki


77
27
10.09.2019 12:15

Obecnie jestem w trakcie czytania  Rana Rana - zasługuje na podium - czyta się ją jednym tchem - jak dla mnie top numer 1 :)


130
72
18.09.2019 15:24

"Żmijowisko" to jedna z gorszych i bardziej nużących powieści z jakimi miałam do czynienia. Nie kryminał i z całą pewnością nie sensacja. Powieść raczej obyczajowo-psychologiczna. Nudna i marudna. Dobra i warta przeczytania jest jedynie końcówka. Gdyby tak zostawić kilka pierwszych stron, celem wprowadzenia w temat i kilkanaście ostatnich, gdzie wreszcie coś zaczyna się...

więcej

14
13