Too Late

Wydawnictwo: Hoover Ink
angielski
Marika

Sloan przeszłaby przez piekło dla swojego młodszego brata. I robi to, każdej nocy. Zmuszona do pozostania w związku z niebezpiecznym i niemoralnym Asą Jackson, Sloan zrobi wszystko, co będzie konieczne, by upewnić się, że jej brat ma wszystko, czego potrzebuje. Nic nie stanie jej na drodze. Nic oprócz Cartera. Sloan jest jedyną dobrą rzeczą, jaka przytrafiła się Asie. Wie o tym i planuje...

Nic nie stanie jej na drodze.
Nic oprócz Cartera.

Sloan jest jedyną dobrą rzeczą, jaka przytrafiła się Asie. Wie o tym i planuje nigdy nie pozwolić jej odejść; nawet jeśli ona nie aprobuje jego stylu życia. Ale pomimo dezaprobaty Sloan, Asa wie, czego potrzebuje, żeby dostał to, czego chce. Wie, co musi zrobić, żeby zostać na szczycie.
Nic nie stanie mu na drodze.
Nic oprócz Cartera.

mclena | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

W dniu 09.04.2016 Colleen Hoover oficjalnie zakończyła dodawanie rozdziałów na Wattpad i tym samym po 45 rozdziałach książka znalazła swoje "the end". Można odetchnąć z ulgą.
Czytanie "Too Late" było kompletnie nowym dla mnie doświadczeniem, dowiedziałam się o niej dość późno bo w momencie, kiedy autorka napisała już aż 33 rozdziały, więc miałam większą dawkę Sloan, Asa i Carter'a na sam początek, ale te następne pare dni, czekając na nowy rozdział to była prawdziwa męka. Męka z powodu niecierpliwości i napięcia budowanego przez Colleen z każdym kolejnym etapem. Ta książka to coś nowego, kierunek w którym Hoover jeszcze nie poszła, ale wyszło jej to całkiem dobrze. Nie powaliła mnie tak jak inne jej książki, ale bardzo przyjemnie spędziłam czas. Zarówno Sloan jak Asa i Carter są tutaj ważnymi postaciami, każde z nich za swój sposób odmienne i wyjątkowe, które na początku stopniowo wyrabia w czytelniku opinię o nich a potem na końcu wywraca wszystko do góry nogami. Zachowanie Sloan...

PRZECIERAŁAM OCZY ZE ZDUMIENIA I ZE ZNUDZENIA.

C. Hoover, a raczej Colleen Hoover po raz kolejny zagrała mi na nosie. Jak widać eksperymenty jej nie służą, bo to kolejna książka typu "cudak" z rąk tej autorki.

I choć darze twórczość Pani Hoover sympatią, tak w przypadku " TOO LATE", muszę powiedzieć stanowczo, że to gniot nad gnioty.

Styl pisarki, jakże odmienny niż poprzednie jej książki. Z języka lekkiego ciekawego i przyjemnego dla oka, zmienił się nagle w wulgarny, toporny i ciężki w odbiorze. Gdzie ład i skład nie był już "tematem" przewodnim.

Hoover podzieliła "Too late" na trzy części plus epilog. W każdej z części poznajemy historię z punktu widzenia innego z głównych bohaterów. Tyle tylko, że w przypadku dwóch pierwszych, to te same sytuacje i zdarzenia. Takie bezcelowe przeciąganie struny.

Mniej więcej po połowie książki miałam dość, chciałam odłożyć na wieczne niedoczytanie, ale dałam jej szanse i żałuję, bo straciłam czas.

Historia trójkątu miłosnego, niczym...

Marzena | 2017-08-01
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Myślałam, że najgorsze co autorka mogła napisać już napisała, wydała w ubiegłym roku i nosiło to tytuł "Never never", ale nie!
Oto bije swój własny rekord i to podwójnie - raz w postaci tej oto powieści; dwa - wydając ją pod pseudonimem - który ma według niej sprawić, że fani nie skojarzą swojej ulubionej autorki romansów new adult, z osobą odpowiedzialną za "Too late".
Nie wiem co gorsze, czy traktowanie czytelników jak kretynów, którzy nie domyślą się, że C. Hoover to ich ulubiona Colleen Hoover, czy stworzona przez nią historia, którą mogę klasyfikować jako pornokryminał klasy Z, Ź i Ż w jednym???
Doszłam do takiego stanu brnąc w tę historię, gdzie wśród narkotyków, seksu i niby tajnych agentów rozgrywa się klasyczny trójkąt miłosny w którym ona jest niczym szczerozłota nimfa, a oni - jeden zły, drugi dobry, że opadły mi nie tylko ręce, nogi ale w końcu i głowa.
Jedyne co mogę to nie polecić.

Kasiek | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Colleen Hoover jest jedną z niewielu autorek, które przy tak ogromnej ilości podobnych do siebie historii, potrafią jeszcze czymś zaskoczyć. Jednak w przypadku tej pozycji trudno mówić o zaskoczeniu w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a raczej o rozczarowaniu. Już sama fabuła jest mało oryginalna i przewidywalna. Jednak nie miałoby to tak dużego znaczenia gdyby choć bohaterowie przykuwali uwagę i wzbudzali sympatię. A tak się niestety nie dzieje. Wywołują u mnie odwrotne emocje niż zakładała autorka. Najbardziej ciekawą postacią wydaje mi się Asa, który pełni tu rolę czarnego charakteru. Jednak w rzeczywistości to właśnie jemu współczuję, a nie Sloan, która została wykreowana na ofiarę. Zarówno jej zachowanie jak i Cartera wzbudza irytację, która sięga zenitu pod koniec książki, kiedy to postanawiają na swój sposób „ukarać” Asę. Samo zakończenie również nie przypadło mi do gustu - sztucznie przeciągane, a do tego niepotrzebny powrót do początku.
Zaletą jest na pewno narracja. Dzięki...

Ruthless_Woman | 2018-07-26
Na półkach: 2018, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2018

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec. Jestem zdruzgotana. Dla mnie ta książka powinna mieć z 1000 stron, abym mogła jak najdłużej się nią zachwycać.
Jest to dosyć inny styl autorki, ale niekoniecznie zły.
Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Mi osobiście się podobała, trochę męczyły mnie te zakończenia, tyle ich było. Powinno być jedno, a porządne.

Marika | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Sloan jest z Asą i z nim mieszka. Ten zajął się nią, kiedy nie miała do kogo się zwrócić. Jest zarozumiały, bezczelny i arogancki, ale twierdzi, że ją kocha. Ma też wielki dom, w którym co chwila mieszka ktoś inny i kupę kasy z podejrzanych interesów. Sloan chciałaby się od niego wyrwać, ale na razie ma związane ręce – i tak nie miałaby dokąd pójść, a Asa dodatkowo płaci za opiekę jej młodszego brata.
Dalton i Carter pod przykrywką mają przeniknąć do środowiska Asy i go pokonać. Ale co się stanie, kiedy Carter zacznie czuć coś do Sloan...?

Od kiedy Colleen kilka miesięcy temu umieściła na swoim blogu pierwsze rozdziały tej książki, miałam nadzieję, że kiedyś ją dokończy, bo początkiem byłam zachwycona. Więc kiedy zaczęła dodawać kolejne części na Wattpadzie, z niecierpliwością czekałam, aż skończy pisać i kiedy to się stało, z wielką chęcią zaczęłam czytać.

I to było coś innego. Nie tak bardzo w stylu romansów Colleen. Zmuszanie do seksu, przemoc, narkotyki, podejrzane...

magpie101 | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Z bolem serca musze dac tak malo gwiazdek, poniewaz C. Hoover to moja ulubiona autorka i do tej pory nie zawiodlam sie na zadnej jej ksiazce.
A tutaj od poczatku wszystko mnie draznilo!
Sloan wcale nie wzbudzila we mnie wspolczucia, a wrecz obrzydzenie, byla denerwujaca ze swoim podejsciem do zycia. Skoro nie miala pieniedzy na studia, a raczej na zakwaterowanie, bo na studia dostala dofinansowanie to mogla isc do pracy. Miala tez brata, ktory wymagal opieki, a jak myslala, ze nie dostal on od panstwa srodkow na ta opieke, skoro tak bardzo go kochala to powinna rzucic studia, podjac prace i zajac sie bratem. Ale poszla na latwizne, zwiazala sie z przestepca, z chlopakiem, ktory ja oszukiwal, zdradzal pod jej nosem, wykorzystywal i gwalcil kiedy mial ochote. A co za to dostala? Dach nad glowa, opieke w osrodku dla brata i kontrole 24 godziny na dobe wlacznie z GPS w telefonie. WIedziala, ze odejscie od niego bedzie niemozliwe, a jednak tkwila w tym zwiazku przez dwa lata. Przez dwa...

Aniutka90 | 2017-03-06
Przeczytana: 05 marca 2017

Zdecydowanie mroczniejsza książka niż poprzedniczki, ale sama pani Hoover mówiła, że ta pozycja jest inna, więc byłam gotowa, lecz nie spodziewałam się aż tylu emocji. Książka jest bardzo dobra, pełna akcji, mnóstwa uczuć ale niekoniecznie tych dobrych, pochłonęłam ją w mgnieniu oka i nie mogłam się oderwać. Śmiem powiedzieć, że C.Hoover potrafi napisać wszystko, a perspektywa uczuć każdego z bohaterów pozwala nam głębiej przeżywać emocje. Długo jej nie zapomnę, mimo że jest tak nietypowa dla autorki to u mnie jest na pierwszym miejscu z takich historii.
Pozostaje mi tylko gorąco polecić.

Dominiqe83 | 2016-08-10
Przeczytana: 14 września 2016

Mocna, odważna, ostra ... Colleen wykreowała pełnokrwistych bohaterów bez owijania w bawełnę tego, jaki świat potrafi być czasem podły i w jaki sposób można wykorzystać i uzależnić od siebie niewinne osoby. Zakończenie zakończenia, dopisane przez autorkę, kiedy wydawało się, że historia została zamknięta, super!

mania_kch | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2017

Życie Sloan nie należy do łatwych. Bieda i odpowiedzialność za młodszego, chorego brata zmusza dziewczynę do podjęcia niezbyt trafnych decyzji.
Jedną z takich decyzji jest wpakowanie się w związek z chłopakiem, który wprowadza w jej życie chaos, dezorientacje i poczucie ciągłego zagrożenia. Kiedy na jej drodze staje Carter, dziewczyna popada w jeszcze większe tarapaty.
70% tej historii zachwyciło mnie, czytałam z zapartym tchem. Cały czas trzymana byłam w napięciu i oczekiwaniu na wielkie bum.
Potem niestety w historię wdarł się taki sam chaos jaki rządził życiem Sloan, wszystkiego było dużo jednak nic z tego nie wynikało, a prolog pod koniec książki zupełnie był dezorientujący.
Sama końcówka bardzo naciągnięta, wywołała jedynie stan irytacji. Wiele do życzenia pozostawiają również umiejętności zawodowe Cartera, mam nadzieję, że tak jest tylko w książkach :)