Too Late

Wydawnictwo: Hoover Ink
angielski
Marika

Sloan przeszłaby przez piekło dla swojego młodszego brata. I robi to, każdej nocy. Zmuszona do pozostania w związku z niebezpiecznym i niemoralnym Asą Jackson, Sloan zrobi wszystko, co będzie konieczne, by upewnić się, że jej brat ma wszystko, czego potrzebuje. Nic nie stanie jej na drodze. Nic oprócz Cartera. Sloan jest jedyną dobrą rzeczą, jaka przytrafiła się Asie. Wie o tym i planuje...

Nic nie stanie jej na drodze.
Nic oprócz Cartera.

Sloan jest jedyną dobrą rzeczą, jaka przytrafiła się Asie. Wie o tym i planuje nigdy nie pozwolić jej odejść; nawet jeśli ona nie aprobuje jego stylu życia. Ale pomimo dezaprobaty Sloan, Asa wie, czego potrzebuje, żeby dostał to, czego chce. Wie, co musi zrobić, żeby zostać na szczycie.
Nic nie stanie mu na drodze.
Nic oprócz Cartera.

mclena | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

W dniu 09.04.2016 Colleen Hoover oficjalnie zakończyła dodawanie rozdziałów na Wattpad i tym samym po 45 rozdziałach książka znalazła swoje "the end". Można odetchnąć z ulgą.
Czytanie "Too Late" było kompletnie nowym dla mnie doświadczeniem, dowiedziałam się o niej dość późno bo w momencie, kiedy autorka napisała już aż 33 rozdziały, więc miałam większą dawkę Sloan, Asa i Carter'a na sam początek, ale te następne pare dni, czekając na nowy rozdział to była prawdziwa męka. Męka z powodu niecierpliwości i napięcia budowanego przez Colleen z każdym kolejnym etapem. Ta książka to coś nowego, kierunek w którym Hoover jeszcze nie poszła, ale wyszło jej to całkiem dobrze. Nie powaliła mnie tak jak inne jej książki, ale bardzo przyjemnie spędziłam czas. Zarówno Sloan jak Asa i Carter są tutaj ważnymi postaciami, każde z nich za swój sposób odmienne i wyjątkowe, które na początku stopniowo wyrabia w czytelniku opinię o nich a potem na końcu wywraca wszystko do góry nogami. Zachowanie Sloan...

Kasiek | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Colleen Hoover jest jedną z niewielu autorek, które przy tak ogromnej ilości podobnych do siebie historii, potrafią jeszcze czymś zaskoczyć. Jednak w przypadku tej pozycji trudno mówić o zaskoczeniu w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a raczej o rozczarowaniu. Już sama fabuła jest mało oryginalna i przewidywalna. Jednak nie miałoby to tak dużego znaczenia gdyby choć bohaterowie przykuwali uwagę i wzbudzali sympatię. A tak się niestety nie dzieje. Wywołują u mnie odwrotne emocje niż zakładała autorka. Najbardziej ciekawą postacią wydaje mi się Asa, który pełni tu rolę czarnego charakteru. Jednak w rzeczywistości to właśnie jemu współczuję, a nie Sloan, która została wykreowana na ofiarę. Zarówno jej zachowanie jak i Cartera wzbudza irytację, która sięga zenitu pod koniec książki, kiedy to postanawiają na swój sposób „ukarać” Asę. Samo zakończenie również nie przypadło mi do gustu - sztucznie przeciągane, a do tego niepotrzebny powrót do początku.
Zaletą jest na pewno narracja. Dzięki...

Marika | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Sloan jest z Asą i z nim mieszka. Ten zajął się nią, kiedy nie miała do kogo się zwrócić. Jest zarozumiały, bezczelny i arogancki, ale twierdzi, że ją kocha. Ma też wielki dom, w którym co chwila mieszka ktoś inny i kupę kasy z podejrzanych interesów. Sloan chciałaby się od niego wyrwać, ale na razie ma związane ręce – i tak nie miałaby dokąd pójść, a Asa dodatkowo płaci za opiekę jej młodszego brata.
Dalton i Carter pod przykrywką mają przeniknąć do środowiska Asy i go pokonać. Ale co się stanie, kiedy Carter zacznie czuć coś do Sloan...?

Od kiedy Colleen kilka miesięcy temu umieściła na swoim blogu pierwsze rozdziały tej książki, miałam nadzieję, że kiedyś ją dokończy, bo początkiem byłam zachwycona. Więc kiedy zaczęła dodawać kolejne części na Wattpadzie, z niecierpliwością czekałam, aż skończy pisać i kiedy to się stało, z wielką chęcią zaczęłam czytać.

I to było coś innego. Nie tak bardzo w stylu romansów Colleen. Zmuszanie do seksu, przemoc, narkotyki, podejrzane...

książek: 2002
magpie101 | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Z bolem serca musze dac tak malo gwiazdek, poniewaz C. Hoover to moja ulubiona autorka i do tej pory nie zawiodlam sie na zadnej jej ksiazce.
A tutaj od poczatku wszystko mnie draznilo!
Sloan wcale nie wzbudzila we mnie wspolczucia, a wrecz obrzydzenie, byla denerwujaca ze swoim podejsciem do zycia. Skoro nie miala pieniedzy na studia, a raczej na zakwaterowanie, bo na studia dostala dofinansowanie to mogla isc do pracy. Miala tez brata, ktory wymagal opieki, a jak myslala, ze nie dostal on od panstwa srodkow na ta opieke, skoro tak bardzo go kochala to powinna rzucic studia, podjac prace i zajac sie bratem. Ale poszla na latwizne, zwiazala sie z przestepca, z chlopakiem, ktory ja oszukiwal, zdradzal pod jej nosem, wykorzystywal i gwalcil kiedy mial ochote. A co za to dostala? Dach nad glowa, opieke w osrodku dla brata i kontrole 24 godziny na dobe wlacznie z GPS w telefonie. WIedziala, ze odejscie od niego bedzie niemozliwe, a jednak tkwila w tym zwiazku przez dwa lata. Przez dwa...

książek: 1912
Aniutka90 | 2017-03-06
Przeczytana: 05 marca 2017

Zdecydowanie mroczniejsza książka niż poprzedniczki, ale sama pani Hoover mówiła, że ta pozycja jest inna, więc byłam gotowa, lecz nie spodziewałam się aż tylu emocji. Książka jest bardzo dobra, pełna akcji, mnóstwa uczuć ale niekoniecznie tych dobrych, pochłonęłam ją w mgnieniu oka i nie mogłam się oderwać. Śmiem powiedzieć, że C.Hoover potrafi napisać wszystko, a perspektywa uczuć każdego z bohaterów pozwala nam głębiej przeżywać emocje. Długo jej nie zapomnę, mimo że jest tak nietypowa dla autorki to u mnie jest na pierwszym miejscu z takich historii.
Pozostaje mi tylko gorąco polecić.

mania_kch | 2017-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2017

Życie Sloan nie należy do łatwych. Bieda i odpowiedzialność za młodszego, chorego brata zmusza dziewczynę do podjęcia niezbyt trafnych decyzji.
Jedną z takich decyzji jest wpakowanie się w związek z chłopakiem, który wprowadza w jej życie chaos, dezorientacje i poczucie ciągłego zagrożenia. Kiedy na jej drodze staje Carter, dziewczyna popada w jeszcze większe tarapaty.
70% tej historii zachwyciło mnie, czytałam z zapartym tchem. Cały czas trzymana byłam w napięciu i oczekiwaniu na wielkie bum.
Potem niestety w historię wdarł się taki sam chaos jaki rządził życiem Sloan, wszystkiego było dużo jednak nic z tego nie wynikało, a prolog pod koniec książki zupełnie był dezorientujący.
Sama końcówka bardzo naciągnięta, wywołała jedynie stan irytacji. Wiele do życzenia pozostawiają również umiejętności zawodowe Cartera, mam nadzieję, że tak jest tylko w książkach :)

Dominiqe83 | 2016-08-10
Przeczytana: 14 września 2016

Mocna, odważna, ostra ... Colleen wykreowała pełnokrwistych bohaterów bez owijania w bawełnę tego, jaki świat potrafi być czasem podły i w jaki sposób można wykorzystać i uzależnić od siebie niewinne osoby. Zakończenie zakończenia, dopisane przez autorkę, kiedy wydawało się, że historia została zamknięta, super!

Olix | 2017-05-20
Przeczytana: 20 maja 2017

„Too late” autorstwa Colleen Hoover jest pozycją zdecydowanie wyróżniającą się spośród jej pozostałych dzieł. Ta historia jest mroczna, pełna wulgaryzmów, seksu, przemocy – cóż, takiej wersji Hoover jeszcze nie znałam. I muszę przyznać, że autorka świetnie sobie poradziła pisząc tę powieść. Od początku zaintrygowała mnie swoim pomysłem, od pierwszych rozdziałów wrzuca czytelnika w ten mroczy świat, w którym obraca się główna bohaterka Sloan. Wciągnęłam się bardzo w tę historię i z niecierpliwością czekałam na zakończenie, by sprawdzić jak to wszystko się potoczy.
Pierwsza połowa książki była tak interesująca, że niemal ją połknęłam, później było tak na zmianę – raz mi się troszkę nudziło, potem ponownie się wciągnęłam, a następnie nadszedł koniec, który również był w porządku.

Co do bohaterów nie mam zastrzeżeń, ale największą uwagę spośród wszystkich postaci przykuwał Asa. Choć jest to czarny charakter powieści i wiele razy miałam ochotę go po prostu zamordować, to czasami...

Nefthis | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, Inglisz;), 2016
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Asa chyba oficjalnie pobił Voldemorta na liście moich najbardziej znienawidzonych postaci literackich... Sama historia to typowa Hoover, ale Asa... Jak ktoś ma słabe nerwy, to radzę nie czytać. Można przez przypadek kogoś zamordować O_O

slammed | 2017-02-03
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Colleen Hoover jest jedną z moich ulubionych autorek i nigdy, przenigdy mnie nie zawodzi!

Ta książka nie była wyjątkiem. Dzieło, które stworzyła jest epickie. Jest to inna strona związku. Asa jest człowiekiem, którego szczerze nienawidzę, jak pewnie większość czytelników, jest dealerem narkotyków i... nie chcę się o nim opisywać. Szkoda mi na niego czasu. To, co przeżył w czasach dzieciństwa nigdy nie będzie usprawiedliwiało tego, jaki jest wobec innych ludzi.

Carter, agent. Uwielbiam. Kocham jego charakter, sposób zachowania wobec Sloan i jego teksty. Uwielbiam jak się ze sobą droczą. Cieszę się, że potrafił pokazać Sloan, że są na świecie warci czegoś mężczyźni. Mimo tego, w jakim kręgu się obracała, w końcu to dostrzegła i się temu poddała. Wiele oboje przeżyli. Ich historia mnie poruszyła i byłam bardzo ciekawa kolejnego i jeszcze kolejnego rozdziału, ponieważ przepadłam w tej książce. Emocje są doskonale opisane, wszystko tworzy spójną całość.

Ale najbardziej rozwaliła mnie...