Przeplatalińscy

Dwie Siostry
2019-07-01
2019-07-01
18 min.

Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Swego czasu młody bardzo lubił książki dzielone na trzy. Teraz tego rodzaju zabawę z czytaniem przejęła młoda. "Przeplatalińscy" nadają się do tego doskonale, bo są ciekawie namalowani, a podpisy, które można wymieszać, bywają naprawdę bardzo zabawne.

Nieszablonowa książka? Czyli to, co lubimy najbardziej!
Po "Ziewankach" długo nie mogłam znaleźć nic, co wciągnęło by Olę od początku do końca... Do czasu, aż w bibliotece miejskiej wpadła nam w ręcę książeczka "Przeplatalińscy".
Coś niesamowitego! Książeczka złożona z trzech rzędów stron, które można przewracać i jednocześnie "przeplatać" historyjki...
Niesamowity pomysł!!!

POLECAM :)

Nieszablonowa książka? Czyli to, co lubimy najbardziej!
Niesamowity...

Wydawnictwo Dwie Siostry lubi zaskakiwać młodych czytelników niestandardowymi książkami dla dzieci.
I tym razem przedstawia ciekawą pozycję.
"Przeplatalińscy" to wyjątkowa - ze względu na swą budowę - książka.
Każda kartka jest podzielona na trzy części: głowa, korpus wraz z rękami oraz nogi. W zależności od tego, jak ułożymy strony, tak uzyskamy dość ciekawie prezentującego się bohatera. Młody czytelnik może stworzyć swojego idola poprzez przekładanie poszczególnych części książeczki, np. z głową naukowca, tułowiem odkrywcy dżungli, by nogi należały do mężczyzny prasującego skarpetki. Ten mix jest tak nieoczywisty, że wręcz zabawny. W tym zapewne tkwi szkopuł książki. Nie tylko poznawanie bohaterów, ale i wspólna zabawa.
Ogromnym plusem jest to (de facto coraz częściej stosowane w bajkach dla dzieci),iż autorka prezentuje nie tylko typowego białego chłopca, ale przedstawia bohaterów z całego świata o innym kolorze skóry czy kulturze. W tym zabiegu można upatrywać kształtowanie pozytywnych relacji z innymi, nieco inaczej wyglądającymi ludźmi niż my sami.

I tym razem przedstawia ciekawą pozycję.
"Przeplatalińscy" to wyjątkowa - ze względu na swą budowę - książka.

www.maliczytelnicy.pl
Jeśli lubicie książki przekładanki, to ta na pewno się Wam spodoba 🙂
W środku znajdziemy 9 ciekawych bohaterów (np. Wielki Pan Jabłko, Elegancki Bob, Sympatyczna Lucynka czy Marzycielka Zosia),którzy wykonują jeszcze ciekawsze czynności (łaskoczą leniwego kota, próbują zrozumieć mieszkańców planety Pyk Cyk, tropią dziką naturę czy klecą ze śmieci rower o stu kołach).
Każda strona podzielona jest na trzy części, które możemy dowolnie przeplatać ze sobą i układać zupełnie nowych Przeplatalińskich.
Postacie mogą mieć nowy wygląd i wykonywać nowe czynności – mamy tutaj multum możliwości.
Możemy stworzyć całkowicie nowych – cudacznych, dziwnych, zwariowanych, eleganckich, szalonych czy zabawnych bohaterów.
Raz Wielki Pan Jabłko może prasować, cerować i perfumować skarpety na bal, a następnym razem łaskotać chmury o dziwnych kształtach.
Za każdym razem nasza zabawa z Przeplatalińskimi może wyglądać zupełnie inaczej 🙂
To wesoła przekładanka dla młodszych dzieci.
Jest zabawna, ma sympatycznych bohaterów i jest bardzo porządnie wykonana (tekturowe strony).
Jest też świetnie zilustrowana i ma ciekawą ‚dziecięcą’ czcionkę.
To fajna, pomysłowa książka, która angażuje dzieci do wspólnej zabawy i rozwija kreatywność.
Polecam serdecznie 🙂

www.maliczytelnicy.pl
Jeśli lubicie książki przekładanki, to ta na pewno się Wam spodoba 🙂

Zabawna poprzez możliwość tworzenia wspólnie różnych opowieści i co najważniejsze: zachęca mojego "opornego" synka do samodzielnego czytania ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dziecięce
  • Z Olusią