The Front

Hodder & Stoughton
2002-07-01
2002-07-01
9780340820247

Liczyłam na interesującą historię typu 'Heist gone bad', ale niestety bardzo się zawiodłam.
To raczej historia życiowych 'przegrywów', którzy w ogóle nie myślą!

Kilku znajomych, chcąc łatwo zyskać pieniądze (na narkotyki oczywiście),postanawiają napaść na lokalny sklep. Na ten pomysł wpada, jak również całą stroną przygotowawczą zajmuje się najgłupszy członek tej grupy...
Od razu wiadomo, że coś musi pójść nie tak, i oczywiście wszystko się sypie.
Nie udało mi się zapałać sympatią do żadnego z bohaterów-przegrywów, jak również do bohaterki, którą autorka uparcie próbuje nam sprzedać jako 'tę sympatyczną'. Ale i tu ponosi porażkę - Suzie to 17 letnia dziewczyna, od dwóch lat w związku z jednym z przegrywów, który regularnie ją bije.
I oooczywiście wielka przemiana bohaterki, podjęcie decyzji, to nie dojrzała decyzja: rzucam tego goście bo jest przegrywem i mnie bije (zasługuję na coś lepszego),tylko rzucam go bo mnie zdradził w trójkącie z głupkiem i z laską (głupią krową - stupid cow!*),którą sama przyprowadziła mu do domu - no jak on mógł przecież byli taaacy szczęśliwi!

Może prawdziwi przestępcy (którzy mieli swoje interesy we wspomnianym sklepie) byli bardziej interesujący? Nie łudźcie się, też nic ciekawego.

No dobra, to może chociaż policjanci? Nieee, trzeba było zbiegów okoliczności, żeby do czegokolwiek doszli.

Nie polecam, jedyny plus to odrobina 'ulicznego angielskiego' jeśli kogoś by to interesowało.

*w puli przekleństw używanych przez bandę przegrywów, jednym z dominujących (i prawie jedynym w odniesieniu do kobiet) jest stupid cow!
Pojawia się zdecydowanie za często.

To raczej historia życiowych 'przegrywów', którzy w ogóle nie myślą!

• Po Angielsku
  • Domowa Biblioteczka