Tajemnice egzorcysty

Edycja Świętego Pawła
2017-01-01
2017-01-01
Krzysztof Stopa

Po obejrzeniu świetnego filmu "Egzorcysta Papieża" i zafascynowany informacją, że film inspirowany jest prawdziwym egzorcystą postanowiłem dowiedzieć się więcej o tej postaci, czyli księdzu Gabriele Amorth. Kupiłem trzy książki m.in. tę o której właśnie piszę, która okazała się wywiadem z ww. egzorcystą. W wywiadzie tym mało jest o przebiegu samych egzorcyzmów, a więcej typowej rozmowy z księdzem katolickim o wierze. Druga połowa książki to są wywiady z ludźmi z bliskiego kręgu księdza Gabriele.
Historia tej postaci zainteresowała mnie ze względu na to, że nie wiem czy wierzyć czy nie wierzyć w opętania ludzi przez demony, dlatego chciałem się dowiedzieć jak opisuje to osoba, która przeprowadzała egzorcyzmy, ale niestety z tej książki się tego nie dowiedziałem.

Lubię biografie i wywiady z ciekawymi ludźmi.
Gabriele Amorth wieloletni watykański egzorcysta z pewnością był nietuzinkową postacią.
Książka ta w pierwszej części jest wywiadem z księdzem Amorthem,a w drugiej z ludźmi z jego najbliższego otoczenia.
Polecam to wydawnictwo wszystkim ciekawym świata.
Myślę ,że osoby o nastawieniu antyklerykalnym, także przeczytają ją z zainteresowaniem.

Lubię biografie i wywiady z ciekawymi ludźmi.
Polecam to wydawnictwo wszystkim ciekawym świata.
Myślę ,że osoby o nastawieniu antyklerykalnym, także przeczytają ją z...

Połowa książki to wywiad z księdzem egzorcystą, nieco nudnawy. Druga połowa to wywiad z osobami, które go znały i opisują go w samych pozytywnych. Ta książka to raczej wspomnienie o nieżyjącym już księdzu egzorcyście oraz hołd dla niego.

2062

Bardzo ciekawy wywiad, początkowo troszkę nudnawy, ale potem rozkręca się do bardzo ciekawych opowieści. Pełno tu przykładów nie tylko obecności zła, ale także wiary, szczególnie w Matkę Boską.

Polecam - nie jest to tak teologicznie ciężka lektura, jak Wyznania egzorcysty.

Polecam - nie jest to tak teologicznie ciężka lektura, jak Wyznania egzorcysty.

• Religia
  • Książki 2020