Alphabet der Gefühle

2009-01-01
2009-01-01
niemiecki
Christiane von Bechtolsheim, Dirk J. Blask

Okładka książki Literatura na Świecie nr 1-2/2018 (558-559) Giorgio Bassani, Guido Morselli, Goffredo Parise, Redakcja pisma Literatura na Świecie
Literatura na ... Giorgio Bassani, Gu...
Okładka książki Short Stories in Italian Stefano Benni, Italo Calvino, Primo Levi, Dacia Maraini, Goffredo Parise, Sandra Petrignani, Nick Roberts, Leonardo Sciascia, Antonio Tabucchi, Susanna Tamaro
Short Stories ... Stefano Benni, Ital...

Niniejszą książkę w formie audiobooka udało mi się znaleźć w mojej lokalnej bibliotece. Bardzo zaintrygował mnie opis z okładki. Autora nie znałem, oczekiwałem niespodzianki. Książka okazała się być miłą niespodzianką.
Pomysł na książkę jest dość oryginalny. Mamy do czynienia ze zbiorem krótkich opowiadań raczej wątkiem nie powiązanych ze sobą. Każde opowiadania ma swój tytuł którym jest jedno słowo wyrażające jakieś uczucie, na przykład: radość, odrazę, słodkość, miłość, przyjaźń.
Trudno jest mi podsumować książkę lub też cokolwiek więcej napisać o treści. Ta książka to swoisty album ze zdjęciami, każde opowiadanie to zdjęcie czy też obrazek. Każde z opowiadań opisuje temat z życia wzięty, jakieś sytuacje mające miejsce powszedniego. W sumie nic nadzwyczajnego, a jednak pewna harmonia, prostota i błogość płynie z tych opowiadań.
Cieszę się, że udało mi się odkryć tego włoskiego autora.

Dodaj cytat z książki Alphabet der Gefühle