Tribajka - Trzy świnki

Okładka książki Tribajka - Trzy świnki Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska
Okładka książki Tribajka - Trzy świnki
Karolina GrabarczykNika Jaworowska-Duchlińska Wydawnictwo: dziwny pomysł interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
16 str. 16 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
dziwny pomysł
2019-04-08
2019-04-08
16 min.

Okładka książki Między ziemią a niebem Katarzyna Jackowska-Enemuo, Nika Jaworowska-Duchlińska
Między ziemią ... Katarzyna Jackowska...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...
Okładka książki Letni koncert. Czytam sobie. Poziom 2 Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska
Letni koncert.... Karolina Grabarczyk...

Każdy z nas zna bajkę o trzech świnkach, ale czy ktoś pomyślał, że ta opowieść mogłaby nabrać troszkę innego charakteru? Na taki pomysł wpadło wydawnictwo @dziwny_pomysl tworząc serię "Tribajka" a oto pierwszy tytuł.
Trzy świnki ubrane w niemodne meloniki i dziurawe buty mieszkały spokojnie na skraju lasu. To beztroskie życie trwało, dopóki nie rozeszły się wieści o grasującym w okolicy złym wilku. W pośpiechu i wielkiej nerwówce wszystkie trzy świnki zaczęły budować odrębne domki. Jedna postawiła solidne mury, druga zajęła się dachem, a trzecia wstawiła do swego domku tylko drzwi... Cóż, żaden z tych domków nie był doskonały. Tak się kłóciły, tak się wyobrażały i tak wrzeszczały, że wilk nie wytrzymując wszechobecnego hałasu i oczywiście współczując sąsiadom, zdmuchnął wszystkie trzy domki, by w okolicy wreszcie zapanowała cisza! Z wyposażenia zostały świnkom tylko kubeczki i słomki, więc zasiadły wszystkie na gruzach, popijając herbatkę z dżemem. Wtem doszły zgodnie do wniosku, że wybudują jedną, ale trwałą i konkretną chatkę. Jak pomyślały, tak zrobiły. A co na to strrrraszny wilk? Tego byście się nie spodziewali! :)
W tej zabawnej i rymowanej historyjce nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że należy uzupełnić ilustracje według wskazówek autorki! Jest to swego rodzaju zeszyt kreatywny, dzięki któremu dziecko staje się współautorem i ilustratorem, używając wyobraźni, nieograniczonej ilości kolorów kredek czy pisaków. Należy m.in. dorysować świnkom skarpetki, stworzyć im chatki czy wykreować ogródek przy nowym i wspólnym domku.
Książka oprócz pobudzenia u dzieci wyobraźni uczy, jak ważna jest zgodna praca w grupie. Współpracując, jesteśmy w stanie osiągnąć dużo więcej i wspólnie cieszyć się z sukcesów. "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje" - takie powiedzenie nasuwa mi się na myśl o tej książeczce i świetnie ono odzwierciedla sytuację naszych różowych bohaterów. Ta wersja bajki jest nieco odmieniona, a sam wilk nie jest już czarnym charakterkiem, przekonajcie się sami. Kredki w dłoń, czas na zabawę z trzema świnkami!

Dodaj cytat z książki Tribajka - Trzy świnki