Miś Paplak

2019-01-16
2019-01-16
32 min.
Agata Byra

Okładka książki Ile jeszcze do Gwiazdki? Pippa Curnick, Adam Guillain, Charlotte Guillain
Ile jeszcze do... Pippa Curnick, Adam...
Okładka książki Filiżankowy domek. Przyjęcie u Króliczków Pippa Curnick, Hayley Scott
Filiżankowy do... Pippa Curnick, Hayl...

Kiedy myślałam, że nie ma większej gaduły ode mnie pojawia się On.
"Miś Paplak" - Pippa Curnick, to absolutny mistrz gadulstwa.
Innym niedźwiedziom zdecydowanie nie podoba się wieczne trajkotanie, dlatego wyrusza na poszukiwania nowych przyjaciół. Trafia na fantastyczną wyspę ale mieszkańcy nie rozumieją języka przybysza. Czy Miś znajdzie z nimi wspólny język?
Zapraszamy do lektury tej kolorowej, wartościowej książki.

Kiedy myślałam, że nie ma większej gaduły ode mnie pojawia się On.
"Miś Paplak" - Pippa Curnick, to absolutny mistrz gadulstwa.
Zapraszamy...

Książka opowiada historię niezwykle gadatliwego misia o imieniu Grześ. Grześ jest niesamowitą gadułą. Mówi zawsze i wszędzie. Niestety inne misie nie podzielają jego miłości do rozmów i wolą ciszę i spokój. Dlatego też pewnego dnia Grześ pakuje swój plecak, reperuje ponton i wyrusza na poszukiwanie kompana do rozmów. Miś trafia na małą wyspę, na której żyje sympatyczny ptaszek Docio oraz wiele innych ptaków. W czym problem? Ptaki nie mówią po misiowemu, a miś nie mówi po ptasiemu. Te problemy komunikacyjne prowadzą do wielu zabawnych nieporozumień. Jednak dzięki Dociowi udaje się znaleźć misiowi i ptakom wspólny język. Język BRWI!
“Miś Paplak” to bardzo kolorowa książka, która w prosty i zabawny sposób uczy, że będąc życzliwym dla innych, mimo początkowych problemów zawsze znajdzie się “wspólny język”.
Ta książka to propozycja zachęcająca do poruszania takich tematów jak: życzliwość, różnice, tolerancja.

Niezwykle rzadko oceniam książki dla dzieci, ale dzisiaj zrobię wyjątek :) "Miś Paplak" to bardzo pozytywna, kolorowa i pełna humoru opowieść, która niezwykle podoba się dzieciom i skradła również moje serce :) Bardzo polecam!

Bohaterem opowiadania jest Miś Grześ, który mówi, mówi, bez przerwy mówi. Ma niesamowitą potrzebę rozmawiania z każdym, kogo spotka! Gada w wannie, w sklepie, a nawet w bibliotece! To bez wątpienia największa gaduła na świecie! (Oprócz mojego łobuza) Wszyscy wokół pragną jednak ciszy i spokoju, mają dość ciągłego paplania Misia. Miś w ogromnym smutku spakował plecak, napompował ponton i wyruszył w poszukiwaniu kogoś, kto z chęcią z nim porozmawia. Płynął więc po morzu, aż dotarł do małej wyspy, na której spotkał ptaszka Docio. Mimo próby rozmowy nie zrozumieli się wcale, ponieważ Grześ nie znał języka ptaszkowego, a Docio nie znał misiowego. Po wielu próbach Docio zauważył, że zależnie od humoru i potrzeb, Grzesiowi układają się brwi w różne kształty. Tak więc wpadł na pomysł, żeby każdy ptaszek zrobił swoje brwi, by móc porozumieć się z nowym mieszkańcem wyspy. Jedne brwi były robaczkowe, inne znów liściaste. W ten sposób rozmowy nie były już dla nikogo problemem i by uczcić te chwile, zwierzęta zorganizowały na wyspie imprezę. Grześ czuł się uradowany nowymi rozgadanymi towarzyszami. Niebawem jednak pojawił się kolejny kłopot. Jaki? Dlaczego? Tego już zdradzać nie będę!
Miś Paplak to książka, która pokazuje nam, że dla chcącego nic trudnego i mimo różniących nas cech, warto znaleźć wspólny język z innymi. Jeśli tylko będziemy otwarci na drugiego człowieka, być może znajdziemy swoją bratnią duszę. Opowieść o przygodach Misia Grzesia jest śmieszna, napisana z humorem i ciekawym pomysłem. Książka jest dużego formatu, ma mnóstwo bardzo barwnych ilustracji, które zajmują całe strony. Jednak mamy z Łobuzem pewne wątpliwości... Mimo iż jest to książeczka dla dzieci, Łobuz spostrzegł, że o ile w przypadku brwi z gąsienicy jest to wykonalne, to brwi z patyka czy liścia nie mogą się przecież ruszać! Cóż, bądź co bądź Łobuz ma już swoje lata ?? także małe dzieci, nie będą może aż tak dociekliwe. Zresztą jest to bajka, a w bajkach wszystko jest możliwe! Mnie historia rozbawiła, jest bardzo ciekawa a ilustracje i nasycenie kolorów są przyjemne dla oka. Jest świetna, już dla najmłodszych czytelników.

Pippa Curnick „Mis Paplak” jest to jedna z wielu nowości, jakie zaproponowało nam wydawnictwo Wilga, bardzo gorąco zachęcam do sięgnięcia właśnie do tego wydawnictwa, gdyż książki, jakie tam znajdziecie, są zabawne, wciągające, a zarazem pouczające.

Poznajemy Grzesia, który jest strasznym gadułą. Gada wszędzie nawet tam, gdzie powinien zachować ciszę. Postanowił wyruszyć na poszukiwania, kogoś, kto lubi pogaduszki tak jak On. Grześ wędrował i trafił na wyspę, gdzie spotkał ptaka Docio. Niestety nie potrafili ze sobą rozmawiać, gdyż nie rozumieli swojej mowy. Ptak postanowił wezwać na pomoc swoich znajomych, może ktoś zna misi język. Szukali rozwiązania, aby wszyscy mogli się porozumieć i wpadli na pomysł wykorzystania brwi. Misiu, na piasku patykiem narysował różne kształty brwi i obok rysunek co one oznaczają. Ptaki postanowiły sprawić sobie brwi i już wszyscy rozmawiali i co najważniejsze rozumieli, o czym mówią. Grześ postanowił na wyspie zostać na zawsze, bo świetnie się tam czuł z nowymi przyjaciółmi, którzy lubili z nim rozmawiać.

Z historyjki dzieci wyciągnęły taki morał, że zawsze trzeba szukać rozwiązania, aby się porozumieć. I to, że przyjaciele zawsze się dogadają, wystarczy tylko chcieć.

• Dla dzieci
  • KUPIĆ DO BIBLIOTEKI