Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy

Wydawnictwo: Dwukropek
Indianka

Łukasz jest świadkiem, jak jego mama udziela pierwszej pomocy starszemu panu, który zasłabł w kawiarni. Chłopiec jest pod wielkim wrażeniem wiedzy i zdecydowanego działania swojej mamy i sam też chciałby umieć ratować czyjeś życie. Razem z mamą uczy się więc tej trudnej sztuki na swoim misiu. Książka została sprawdzona i zaakceptowana pod względem merytorycznym przez Europejską Radę...

Książka została sprawdzona i zaakceptowana pod względem merytorycznym przez Europejską Radę Resuscytacji oraz Polski Czerwony Krzyż i stanowi świetny punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat pierwszej pomocy i reagowania w nagłych wypadkach.

Jest pięknie ilustrowana i napisana prostym językiem- idealna już nawet dla trzylatków!

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Źródło własne

Mali_czytelnicy | 2019-07-06

www.maliczytelnicy.pl

'Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy' to wartościowa i bardzo potrzebna książka.
Znajdziemy w niej historię, która może przytrafić się każdemu z nas.
Autorka przeprowadza czytelnika przez wszystkie kroki udzielania pierwszej pomocy, instruuje, pod jaki numer zadzwonić i co powiedzieć, pokazuje też różnicę w udzielaniu pomocy małym dzieciom.
To książka ciekawa, napisana przystępnym językiem i pięknie zilustrowana.
Pokazuje, że każdy z nas, nawet dziecko, może komuś pomóc, że warto reagować, a także, że bardzo ważne jest, abyśmy umieli udzielić pierwszej pomocy.
To jedna z tych książek, które warto mieć na półce i od najmłodszych lat czytać dzieciom.
Polecam serdecznie 🙂

książek: 1959
palalela | 2019-04-19
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

Genialnie opisane zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. No i te ilustracje. Cudo.

Indianka | 2019-02-05
Przeczytana: marzec 2019

My precious!
Treść mojej książki została tak pięknie zilustrowana, że nie mogę przestać się zachwycać. Na pewno pomoże w odbiorze maluchom- choć i tak fabuła jest prosta i dostosowana do czytania najmłodszym.
Książka opowiada o Łukaszu który jest świadkiem jak jego mama udziela pierwszej pomocy. W domu mama uczy go tego samego, tylko na jego misiu- myślę więc, że pozycja ta jest ważna i potrzebna. Testowałam ją na swoich synkach, i są bardzo zainteresowani i dużo zapamiętują- i sami bardzo chcieli wypróbować wszystko na swoich misiach.
Jako autorka ale przede wszystkim mama- polecam Waszej uwadze =)