Święta z dziadkiem

Wydawnictwo: Wilga
Grandpa Christmas
Joanna

Ciepła i pełna nadziei opowieść o potrzebie troski o naszą planetę – nie tylko dla siebie samych, ale również dla następnych pokoleń. Co roku w święta Mia czyta z rodziną list od nieżyjącego już dziadka. W liście zawarł on wyjątkowe bożonarodzeniowe życzenia dla swojej wnuczki – żeby dziewczynka mogła żyć w lepszym, czystszym świecie. Czule wspomina wspólne chwile, które spędził z nią w...

Co roku w święta Mia czyta z rodziną list od nieżyjącego już dziadka. W liście zawarł on wyjątkowe bożonarodzeniowe życzenia dla swojej wnuczki – żeby dziewczynka mogła żyć w lepszym, czystszym świecie. Czule wspomina wspólne chwile, które spędził z nią w ogrodzie, gdy cieszyli się darami przyrody, i smuci go, że niestety wszystko, co tak bardzo kochają, jest teraz w niebezpieczeństwie. Zadaniem Mii jest zrobić wszystko, aby dbać o Ziemię i ją chronić.

źródło opisu: https://www.nieprzeczytane.pl/Swieta-z-dziadkiem,product1071122.html

źródło okładki: https://www.nieprzeczytane.pl/Swieta-z-dziadkiem,product1071122.html

Prez | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Poziom patosu straszliwy, przebijający nawet to, do czego Morpurgo swoich czytelników przyzwyczaił od dawna. Jedyne co ratuje tę książeczkę, to świetne ilustracje.