Zła

Okładka książki Zła Chloé Esposito
Okładka książki Zła
Chloé Esposito Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Alvie Knightly (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Alvie Knightly (tom 2)
Bad
Czarna Owca
2019-04-03
2019-04-03
Aga Zano

"Szalona" mnie porwała i bawiła. "Zła" była dość dobra, żeby ją przeczytać i żeby dowiedzieć się: co dalej u pokręconej bohaterki pierwszej części. Fabuła pokręcona dość mocno.
Czy ta opinia zachęci Cię do przeczytania? Nie wiem...
Ja w każdym razie i tak czekam na trzecią część, jakakolwiek jest :)

Czy ta opinia zachęci Cię do przeczytania? Nie wiem...
Ja w każdym razie i tak czekam na trzecią część, jakakolwiek jest :)

Ukochany Alviny zniknął z pieniędzmi, uciekł, a mieli przecież ułożyć sobie życie! O nie, tak nie będzie. Alvie nie spocznie, dopóki się nie zemści. I będzie się działo, uwierzcie mi!
Tutaj również dzieje się sporo, na nudę narzekać nie można. Alvina nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Zabójstwo, kradzież samochodu, tatuaż na tyłku, mnóstwo dziwnych, szalonych akcji, o których nie da się po prostu ot tak zapomnieć. Autorka znów częstuje nas sporą dawką zwariowanych przygód bohaterki, które są tak absurdalne niekiedy, że aż śmieszne. Ta książka to po prostu komedia! Trochę bardziej jednak podobała mi się pierwsza część, kiedy dopiero poznawałam Alvinę i obserwowałam, do czego jest zdolna.
Powiem Wam jednak szczerze, że końcówka bardzo mocno mnie zaskoczyła. Takiego obrotu wydarzeń się nie spodziewałam! Polecam Wam tę serię, jeśli lubicie czarny humor i ogólnie gatunek, jakim jest komedia.

Och, Alvina, Alvina... Tego się nie spodziewałam... Coś Ty odwaliła na sam koniec... Normalnie jestem w szoku...
🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹
"Alvie wyrusza w pościg za byłym do Rzymu. Zaczyna się gra w kotka i myszkę, z której tylko jedno z nich może ujść z życiem.
Piekło nie zna furii takiej jak kobieta wzgardzona..."
🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹
Bardzo polecam te książkę jako oderwanie się od kryminalnego świata. Choć wątki kryminalne też tu się pojawiają. Oczywiście najpierw należy zacząć od "Szalonej". Ile razy ja się uśmiałam podczas czytania

🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹
Piekło nie zna furii takiej jak kobieta wzgardzona..."
🍹🍹🍹🍹🍹🍹🍹
Bardzo polecam te książkę jako oderwanie się od kryminalnego...

😂 Książkę wyobrażałam sobie całkiem inaczej . A gdy zaczęłam czytać to się zastanawiałam co się tu odpitala 😂 momentami musiałam się zastanowić czy ta Avina jest robnięta czy udaje. Ale historia pokazuje ważną rzecz - nie powinno się faworyzowac tylko jednego dziecka . Bo Ci w przyszłości odpłaci albo nie poradzi sobie z własnym życiem. Polecam każdemu . Takie książki na odprężenie i banana na ustach ;)

Pamiętacie Alvinę? To kobieta wulkan która nie cofnie się przed niczym aby osiągnąć swój cel. O "Szalonej", pierwszej części tej obrazoburczej i wciągającej jak dragi historii, odpowiedziałam Wam w zeszłym roku. Totalny zachwyt sprawił, że powiedziałam sobie : dawaj ze "Złą", wychilluj. Tak też zrobiłam.
Tym razem ta szalona persona postanawia zemścić się na ukochanym który postanowił zwinąć się wraz z ich hajsem. Przygód czeka ją ogrom, nie brak i pogoni za nim aż do Włoch. Tu ciągle się dzieje. Ilością jej przygód można kilka osób podzielić(tj. trup na trupie, gangsterka, tatuaż na tyłku, wybuchowa akcja z granatem). Jednakże na największy plus zasługuje tu język potoczny jakim autorka się posługuje i czarny humor jakim nas karmi. Ta książka jest tak
"chora " w pozytywnym tego słowa znaczeniu, że aż nieodkładalna. Jeśli poszukujecie lektury uwalniającej od trosk i takiej od której będą Was bolały policzki ze śmiechu - to obie znakomite części są doskonałym wyborem.

Tym razem ta szalona persona postanawia zemścić się na ukochanym który...

Książka "Zła" to kontynuacja przygód Alviny Knightly z książki "Szalona"

Alvina to nietuzinkowa bohaterka, która nie stroni od przekleństw, alkoholu i seksu. W pierwszej części poznaję życie mafii i stwierdza, że jest do tego stworzona.
Poznaję przystojnego Nino, który zajmuje się szukaniem i zabijaniem ludzi, a ona chce z nim pracować.

Nino, wykręca jej numer i ucieka z jej dużą ilości pieniędzy i zostawia liścik:
"jak chcesz ze mną pracować, to mnie znajdź". Zostawia jej tylko sznur pereł, który może być jej zabezpieczeniem na czas poszukiwań.

Prawie przez większość książki jest opisana, często nieudolna próba poszukiwań. Jak bardzo chcę się na nim zemścić, za to, że ją zostawił.

Autorka w sposób humorystyczny opisuje różne przygody Alviny, która lekko pisząc ma "zryty beret", albo inaczej "nierówno pod kopułą". Czytając jej przygody i ludzi, na jakich trafia, a potem jak z tego wychodzi, nie raz uśmiech gościł na mojej twarzy. W książce cały czas coś się dzieje, podążamy w dziwne miejsca, gdzie Alvina chce dopaść i zemścić się na Nino, który ciągle jej się wymykać i grają w kotka i myszkę.

W uda jej się go złapać i zemścić się. Czy pokaże, że z nią nie ma co zadzierać?
Czy Alvie spotka kara, za zbrodnie, jakie się dopuściła? A zapewniam, że było tego trochę...

Jak chce przeczytać coś lekkiego z humorem, gdzie znajdziesz krew i trupy to polecam. Na pewno przy tej książce zapomnisz o bożym świecie.

Książka "Zła" to kontynuacja przygód Alviny Knightly z książki "Szalona"

Nino, wykręca jej numer i ucieka z...

Alvie pragnie zemsty. Jej ukochany Nino zabrał pieniądze, samochód i nawet sukienki od Prady. Co teraz zrobić?
Musi go przecież dorwać i zabić! Z Alviną Knightly się nie zadziera!

Druga część przygód Alvie jest według mnie troszkę gorsza od pierwszej. Przede wszystkim pierwsza połowa książki bardzo mi się dłuży. Jakby Alvie nie mogła się rozkręcić. Jej działania są... moim zdaniem totalnie bezsensu i nieuzasadnione. Jednak końcówka książki naprawdę jest niesamowita i zaskakująca!

Czy Alvie i Nino będą mieli happy end? A może się w końcu pozabijają?

Musi go przecież dorwać i zabić! Z Alviną Knightly się nie zadziera!

To jest tak totalnie pokręcona książka, że aż ciężko ją oceniać. "Zła" jest kontynuacją przygód Alviny Knightly. Poprzedni tom był dość specyficzny, chociaż zabawny. Jednak ten, bije go na głowę. Wszystko tu jest tak pokręcone i popaprane, że aż ciężko uwierzyć. Gdyby tak krótko nakreślić o czym to jest.. Mafijne porachunki, skradziona tożsamość i pogoń dla zemsty. To brzmi ciekawie i dość normalnie. W rzeczywistości jednak, ta książka jest jednym wielkim zlepkiem wulgaryzmów, czarnego humoru a wręcz "głupkowatego". Alvinie wszystko wychodzi w życiu przez przypadek, szczególnie wzrastająca liczba trupów na jej koncie. Marzy jej się gangsterski świat. Jej pomysły są niewiarygodne. "Ryjoplastyka" nosa, przypadkowy tatuaż na tyłku, albo chowanie granatu między nogami.. Generalnie książka naprawdę wciąga a zarazem odmóżdża. Uśmiałam się ale pierwszy raz pozostawię to bez zbędnych komentarzy.

UWAGA! Książka nie dla wrażliwców :)
Druga część przygód niekonwencjonalnej Alviny Knightly. Kolejne mordy i seksprzygody.
Nie znajdziecie drugiej takiej książki a serii to już w ogóle, mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejną część.

Alvina jest zła, ponieważ jej kochanek i wspólnik zwiał z kupą forsy, koncentruję się na tym by go znaleźć i zabić. Nikt jej w tym nie może przeszkodzić, po drodze nie obejdzie się bez trupów, spalonego lasu, granatu w pochwie, wizyty na komisariacie, przelecenie komisarza aż w końcu dorwie Nina.
Dorwie go i zabiję bo o niczym innym nie myślała przez tydzień, chciała tylko tego no i może przed mordem jeszcze trochę się pobzykać, szkoda byłoby nie wykorzystać takiego przystojniaka.
Ale czy na pewno go zabije, może jednak stworzą szczęśliwą rodzinkę, a może będą tworzyć zabójczy duet. No mnie zakończenie zaskoczyło i nawet trochę smutno mi się zrobiło :(

UWAGA! Książka nie dla wrażliwców :)

Szalona była dziwna ale ta ...... nie wiem co napisać. Laska jara się widokiem krwi, morderstwami, narkotykami i sex-em może być wszystko razem. Do tego prześladuje ją "duch - głos" zamordowanej siostry, który brzmi jak sumienie.
Książka jeszcze bardziej zakręcona niż poprzednia. Nie wiem co brała autorka tym razem pisząc tę książkę ale przesadziła. Dzieją się rzeczy dziwne i nierealne.
Czy polecam sama nie wiem jak ktoś lubi się nad sobą znęcać. Ja czasami lubię poznęcać się nad sobą czytając coś przez co się nie da przebrnąć. Przyznaję miałam trudności w dobrnięciu do końca.

• 52 książki (2019)
  • Ryje mózg