Przewodnik po mądrości ciała. Wszystko, co umysł musi wiedzieć o ciele

Okładka książki Przewodnik po mądrości ciała. Wszystko, co umysł musi wiedzieć o ciele Ann Todhunter Brode
Ann Todhunter Brode Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
A Guide to Body Wisdom: What Your Mind Needs to Know About Your Body
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2019-03-05
2019-03-05
Karolina Łachmacka
emocje relaks szczęście holistyczne podejście czakry joga

Kompletny przewodnik dla wszystkich chcących poczuć się świetnie w swojej skórze i nie tylko. Do każdego zagadnienia autorka dodała rożnego rodzaju ćwiczenia i kwestie do zastanowienia.

Stres. Chyba nie ma osoby na tym świecie, która by nie wiedziała co to jest za rodzaj emocji, z którymi borykamy się praktycznie dzień w dzień. Przeżywamy natomiast go na różne sposoby: jedni więcej jedzą – zagryzają stres, inni nic nie jedzą - nie mogą przełknąć, jeszcze inni krzyczą, kolejni obgryzają paznokcie i pewnie jest jeszcze wiele innych sposobów, aby radzić sobie z tego typu emocjami. Jednak kto nie myślał, żeby pozbyć się go na tyle ile jest to tylko możliwe.. Ograniczyć do minimum, nie robiąc sobie przy tym „krzywdy”? Do tego grona zaliczam się właśnie ja i to głównie ten temat sprawił, że wzięłam do recenzji książkę Pani Ann Todhunter Brode - „Przewodnik po mądrości ciała”.

Ann Todhunter Brode jest uważana za najlepszą w tym co robi, a mianowicie chodzi o prace na temat ciała, umysłu, czy ducha. W 1968 roku otrzymała licencjat, przez 7 lat pracowała jako terapeuta dla dzieci, korygując zaburzenia percepcji ruchowej. Dzięki temu doświadczeniu zauważyła, że każde ciało jest inne, inaczej reaguje i potrzebuje indywidualnego podejścia. Chcąc pomóc ludziom w uzyskaniu pełnej kontroli nad swoimi emocjami autorka zaczęła przeprowadzać szeroko okrojone szkolenia w tej dziedzinie. Jest założycielem Fundacji Healing Center Foundation, non-profit, której misją jest wspierać zdrowie ludzkie. Ann posiada swoją stronę internetową, gdzie również udziela licznych porad (wystarczy wpisać imię i nazwisko autorki w wyszukiwarkę).

Czy Twoje ciało sprawia, że jesteś dumny, a może rozczarowany? Czy potrafisz zrozumieć co chce Ci przekazać? Nie? W takim razie pozwól jemu „mówić”, naucz się słuchać własnego ciała. Dzięki temu dowiesz się jak zwalczać negatywne emocje, takie jak stres, a wszystko dzięki specjalnym metodom, które można wykonać gdziekolwiek chcesz i w dowolnej chwili. Nauczysz się doceniać małe rzeczy, poprawnie odpoczywać, tak, żeby faktycznie być wypoczętym. Poradnik pomoże Ci się rozprawić z bezsennością, znużeniem, obniżoną samooceną, depresją i wieloma innymi groźnymi czynnikami. Zaradzenie temu wszystkiemu jest możliwe, pod warunkiem, że nauczymy się jednoczyć ze swoim ciałem. Także do dzieła!

Książka jest na tyle ciekawa, że posiada nie tylko suchą teorię, ale także ćwiczenia do wykonania w każdym miejscu, obojętnie czy jesteś w komunikacji miejskiej, czy idziesz na spacer, czy siedzisz na przerwie, dosłownie wszędzie możemy je wykonać. Sposób przekazania wiedzy jest bardzo obrazkowy i łatwo trafia do odbiorcy. Autorka podpowiada jak słuchać swojego ciała, które jest największym odbiciem naszych emocji, przecież wystarczy spojrzeć na drugiego człowieka, żeby stwierdzić, że jest zły, zdenerwowany, zmartwiony, czy smutny. Pisarka ukazuje skuteczne metody jak radzić sobie z negatywnie wpływającymi na nas emocjami poprzez oddech, jedzenie, wysiłek fizyczny, czy medytacje.

Osobiście jestem bardzo miło zaskoczona, wszystko zostało bardzo rzetelnie zaprezentowane, merytorycznie nie mam się do czego przyczepić. Graficznie już mogę, brakuje mi więcej kolorów, które bardzo korzystnie wpływają na odbiór, to one sprawiają, że tekst pozostaje na dłużej w pamięci, a czytelnik szybciej przyswaja trudniejszy temat, bo jednak emocje nigdy nie były i raczej nie będą tematem na który będzie jednoznaczna odpowiedź, bo każdy z nas jest indywidualny i do każdego potrzebne jest osobne podejście. Nie na każdego zadziałają przedstawione w poradniku metody, lecz mogą nas nakierować w którym kierunku powinniśmy iść, aby pomóc sobie.

Książkę polecam, jako poradnik sprawdza się bardzo dobrze, nawet niektóre sposoby zaprezentowane w egzemplarzu, sprawdziły się u mnie, więc nie jest to tylko czcze pisanie. Śmiało czytajcie, bo jest warto, masa przydatnych informacji. Osobiście na pewno będę wracać do książki, aby ciągle uczyć się czytać swojego ciała, bo ono bardzo dużo mówi. Naprawdę warto zapoznać się z dziełem, jak nie z całą książką to chociaż z wybranymi rozdziałami, tymi, które akurat będą interesować w danym momencie.

Książka zawiera wiele ciekawych informacji i zagadnień wartych przemyślenia i przeanalizowania. Jej treść została zaplanowana tak, byśmy uczyli się w trakcie czytania. Można ją poznawać na kilka sposobów, według własnego uznania, albo przeczytać ją w całości, sukcesywnie poznając kolejne zagadnienia. Jednak, jeżeli potrzebujemy konkretnej informacji czy porady, możemy od razu przejść do interesującego nas tematu. Doskonale nadaje się też do losowego otworzenia na przypadkowej stronie, by poznać to, co jest dla nas w danej chwili ważne a potem rozważyć temat w ciągu dnia lub wykonać ćwiczenie z danej strony.

Ann Todhunter Brode pomaga zrozumieć mowę ciała, dzięki czemu lepiej poznamy siebie, wzmocnimy swój organizm, będziemy wiedzieć co jest nam potrzebne do poprawy zdrowia i jaką zastosować terapię. Pokazuje, że nasze ciało ma ogromne możliwości samouzdrawiania, jednak my nie potrafimy korzystać z jego mądrości. Uświadamia, że nasze myśli i słowa mają ogromną moc. Od ich jakości zależy nie tylko nasze zdrowie ale i życie. Uczy bycia świadomym i uważnym w różnych aspektach naszego istnienia i na każdym jego poziomie. Pomaga dostroić się do mądrości ciała, poszerzyć świadomość i dzięki temu budować szczęśliwe i zdrowe życie.

• Książka
  • Ezoteryka, senniki, horoskopy
  • Z polecenia do kupienia ...
  • I. DUCHOWOŚĆ
  • Recenzenckie/Sztukater.pl

Dodaj cytat z książki Przewodnik po mądrości ciała. Wszystko, co umysł musi wiedzieć o ciele