Pragnij mnie

Cykl: Sea Breeze (tom 8)
Wydawnictwo: Pascal
Hold On Tight
hypesyll

Sześć lat temu Dewayne Falco stracił ukochanego brata Dustina. Gnębiony poczuciem winy, przez długi czas od wypadku nie chce się do nikogo nie zbliżyć. Jednak gdy do sąsiedniego domu wprowadza się dawna ukochana brata, a drzwi otwiera jego miniaturowa kopia, wspomnienia wracają. Dewayne uświadamia sobie, że może jeszcze nie wszystko stracone. Sienna Roy kochała Dustina Falco właściwie od...

Sienna Roy kochała Dustina Falco właściwie od zawsze. Chłopak z sąsiedztwa, licealny gwiazdor koszykówki, a przy tym jej najlepszy przyjaciel. Tuż po jego śmierci Sienna dowiaduje się, że jest z nim w ciąży. Niestety dla niej i jej dziecka brakuje miejsca w pogrążonych w żałobie sercach. Teraz, wracając do Sea Breeze, dziewczyna ma wątpliwości czy będzie w stanie wybaczyć rodzinie Falco, która odwróciła się od niej, gdy była w ogromnej potrzebie.

Wzruszająca historia prawdziwej miłości.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: http://pascal.pl

Kasia | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Skończyłam.
I zacznę chyba trochę banalnie.
Książka była bardzo dobra, fajnie i szybko się ją czytało, aczkolwiek nie zrobiła na mnie jakiegoś kosmicznego wrażenia...

Schematy, schematy!

Znów ta typowa męska postać - super przystojny, umięśniony, wykolczykowany, wytatuowany facet, który potrafi tylko zaliczać na prawo i lewo różne panienki. Bez żadnego szacunku. Zamoczyłem, a teraz spadaj. Dla mnie to okropne, wręcz chamskie. Jednocześnie autorka robi z niego dobrego, wspaniałomyślnego, odpowiedzialnego, silnego i porządnego faceta. I to jest właśnie ten ciągle powtarzający się schemat w wielu książkach, który każe mi się zastanawiać, czy ludzie w Ameryce, czy gdzie tam powstają te powieści, naprawdę żyją w ten sposób i dla nich to normalne? Takie zaliczanie kogo popadnie, a jednocześnie robienie z siebie ideału faceta? Nie szanuję kobiet, ale jak już spotkam tą jedną jedyną, to nieba jej uchylę?

Taki właśnie jest Dewayne, i dlatego też postać ta absolutnie niczym mnie nie...

Sherry | 2019-05-21
Przeczytana: 20 maja 2019

Po sześciu latach, Sienna Roy wraca do słonecznego Sea Breeze, gdzie spędziła większą część swojego życia, zanim wszystko legło w gruzach, a ona zmuszona została do wyjazdu. Teraz, gdy tuż na wyciągnięcie ręki jest boski Dewayne Falco, przypominający jej o wszystkim co straciła, to co pozostało to bolesne wspomnienia i niechęć. Trudno jednak wyzbyć się starych przyzwyczajeń, plus wszyscy wiedzą, że w nadmorskim miasteczku miłość rozprzestrzenia się jak zaraza. Jak długo będą w stanie się sobie oprzeć?

Sea Breeze to taka urocza, lekka, wakacyjna seria, w której każdy kolejny tom jest powtórką z poprzedniego - a przynajmniej do jakiegoś stopnia. Do tej pory naprawdę lubiłam powracać do kolejnych tomów, ale wydaje mi się, że Abbi Glines nie wie, że co za dużo to nie zdrowo, a powtarzalność po jakimś czasie zaczyna wzbudzać niechęć, nie ważne jak szybko nie czytałoby się książki.

Mam wrażenie, że wszystkie postacie męskie Glines to jedna i ta sama osoba tylko z wieloma imionami....

iwcia169 | 2019-05-07

Młodzieżowe książki Abbi Glines mogłoby się wydawać całkiem zwykłymi romansami natomiast w każdej z nich autorka wrzuca jakąś przestrogę morał ale daje również nadzieję ze po burzy słońce wychodzi chociaż na chwilę. Wiele historii ma to dobre przesłanie na koniec i pozytywne zakończenie w życiu tak nie jest ale książki czyta się bardzo przyjemnie.

gabriella | 2019-05-03
Przeczytana: 03 maja 2019

Książka bardzo mi się podobała.Ciekawa od początku do końca.Miłość,która dostaje druga szanse.Mimo trudności,które na początku oddalają ich od siebie,to wszystko kończy się happy endem.Pojawia się szansa na założenie wymarzonej rodziny i tak wyczekanej prawdziwej miłości.

Melania1987 | 2019-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Jest to idealna książka na deszczowy dzień na przykład na taki jak dzisiaj:)

Poprawiła mi humor za co dziękuje bohaterom jak i autorce. Micah jest przesłodkim dzieciakiem momentami mnie rozbrajał. Dewayne jest facetem, który uważa że się nie nadaje do stałego związku, a także wmawia sobie że nie zasługuje na Siennę - co jest kompletna bzdura. Sienna dziewczyna po przejściach, która wraca w rodzinne strony i próbuje sobie ułożyć życie na nowo.

Arlette | 2019-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2019

Uwaga! Możliwe, że w opinii są malutkie spoilery. Z góry za nie przepraszam, choć uważam, że nikomu nie odbiorą one przyjemności z czytania książki.

Sienna znała braci Falco od dziecka. Z Dustinem się przyjaźniła, później została jego dziewczyną. Starszy brat Dustina - Dewayne zawsze się nią opiekował i był jej idolem.

Wszystko dobrze się układa, aż pewnej nocy 17-letni Dustin ginie w wypadku samochodowym. Siennę ogarnia rozpacz, bo będąc w żałobie odkrywa, że jest w ciąży. Z dnia na dzień znika z miasteczka Sea Breeze za sprawą swoich rodziców.
Zdana na łaskę oschłej ciotki musi radzić sobie z trudami ciąży i wychowywaniem syna. Mija 6 lat, w życiu Sienny zaczyna się jako tako układać. Otrzymuje wiadomość od matki i szansę na powrót do rodzinnego domu.
Jak może wrócić kiedy wszyscy, na których liczyła ją zawiedli?
Gdy tylko zjawia się w Sea Breeze spotyka Dewayne'a. Kolczyki, tatuaże, góra mięśni, niesamowicie przystojny niczym Adonis... jego widok powoduje, że odżywają...

Notka | 2019-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

prosciutenka ale sympatyczna

Recenzja dostępna również na bogu: https://about-katherine.blogspot.com/2019/04/228-pragnij-mnie-abbi-glines.html

Na wstępie muszę wam powiedzieć, że "przystojniak" z okładki Pragnij mnie jest chyba jedynym z całej dotychczasowej ósemki, który w ogóle mi się nie podoba... I tak, tak wiem... nie powinno się oceniać książki po okładce, ale no kurczę... przez cały czas jak na niego patrzyłam obawiałam się, że ta część mojej ukochanej serii w ogóle mi się nie spodoba - i to właśnie przez niego. Tak, czasem moja logika jest bardzo pokręcona 😂 Więc jeśli może wśród was znalazły się i takie osoby, które mogły myśleć podobnie, jak ja, to mogę wam już zdradzić, że mimo tego "przystojniaka" na okładce, ta część serii Sea Breeze jest cudowna i bardzo wyjątkowa!

Poznajemy tu historię Dewayne Falco, który tak jak prawie wszyscy bohaterowie poprzednich części należy do słynnej paczki z Sea Breeze. O ile dobrze pamiętam, to we wcześniejszych książkach autorka wspominała o nim na prawdę baaardzo...

paprotka | 2019-04-13
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Bardzo zawiodła moje oczekiwania.

Trish_P | 2015-05-21

Może jest to zbyt wysoka ocena, ale po przeczytaniu jestem zakochana w postaci Dewayne'a. Książka nie jest wybitna, jednak dla wszystkich niepoprawnych romantyczek będzie idealna na jeden wieczór.