Freddie Mercury. Biografia

Tłumaczenie: Tomasz Pindel
Wydawnictwo: Młody Book
Freddie Mercury: Una biografía
LubimyCzytać

Ilustrowana biografia lidera zespołu Queen, jednej z największych ikon popkultury. Któż z nas nie śpiewał na cały głos I Want To Break Free? Albo nie odgrywał z całym zaangażowaniem Bohemian Rapsody? Za tymi piosenkami, które stały się częścią historii muzyki i wielu historii osobistych, stoi jeden człowiek: Freddie Mercury. Ze swymi wąsami, żółtą marynarką i charakterystycznym głosem, lider...

Za tymi piosenkami, które stały się częścią historii muzyki i wielu historii osobistych, stoi jeden człowiek: Freddie Mercury. Ze swymi wąsami, żółtą marynarką i charakterystycznym głosem, lider Queenu jest ikoną dla pokolenia, które tańczyło przy jego wpadających w ucho melodiach, a potem opłakiwało jego śmierć w 1991 roku.

Ale kim był Freddie? Jaka jest jego historia? W tej ilustrowanej biografii Alfonso Casas podąża śladami Freddiego od Tanzanii, w której się urodził, po Wielką Brytanię, gdzie zmarł i stał się nieśmiertelny. To przecież on śpiewał Show Must Go On.

„Żył pełnią życia, chłonął je i świętował każdą jego minutę. I, jak wspaniała kometa, zostawił lśniący ślad, który będzie świecił dla wielu przyszłych pokoleń” – Brian May, 2011

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

czytanienaplatanie | 2019-05-12
Przeczytana: 03 maja 2019

"Who Wants To Live Forever"? Pewnie znalazłoby się wielu takich, którzy by chcieli.

Queen i Freddie Mercury wywarli wpływ na wielu z nas. Kto nie śpiewał "We Are The Champions" na imprezach sportowych, "Show Must Go On" gdy coś się kończyło, a życie toczyło się dalej.

Freddie zmarł gdy byłam w liceum, całą lekcję polskiego poświęciliśmy rozmowom o nim i jego muzyce, dzięki naszej wychowawczyni, która również była fanką Queen.

Biografia zdecydowanie nie jest zwykłą, nudną historią życia wokalisty Queen. Już samo to, że Freddie zawsze był osobą barwną, nietuzinkową, łamiącą konwenanse i przekraczającą bariery, czyni ją fascynującą.

Ponadto od pierwszej strony zachwycają ilustracje hiszpańskiego rysownika Alfonso Casasa, który część historii przedstawił w formie komiksu.

To kompendium wiedzy o wokaliście Queen, pozostałych członkach zespołu i ich wspólnej ścieżce kariery podane w pięknej i oryginalnej graficznie formie.

Zajrzyjcie koniecznie, aż chce się czytać i oglądać,...

Natalia2201 | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Kiedy tylko dotarła do mnie informacja, że 24 kwietnia będzie dostępna w Polsce komiksowa biografia jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na świecie z niecierpliwością spoglądałam w kalendarz w oczekiwaniu na ten dzień. :-)
W mojej domowej biblioteczce wiele jest książek nawiązujących do twórczości i życia członków zespołu Queen, ale po raz pierwszy usłyszałam o przedstawieniu biografii w postaci komiksowej.

Twórcą książki jest hiszpański rysownik Alfonso Casas, który od dziecka nie rozstawał się z ołówkiem, a po skończeniu studiów pedagogicznych przeniósł się do Barcelony i zajął się ilustracjami książkowymi.

Na trochę ponad 130 stronach została przybliżona sylwetka Freddiego, od jego urodzenia na Zanzibarze przez przeprowadzkę do Anglii aż po jego śmierć.

Mimo, że dla osób, które miały już do czynienia z biografią artysty, książka ta nie wnosi nowych, zaskakujących faktów to jednak bez wątpienia jest to perełka wydawnicza.

Ilustracje towarzyszące opisom są...

Dettawalker | 2019-04-30
Na półkach: 2019, Przeczytane, Mam w domu!

Pięknie wydana ilustrowana biografia największej legendy muzyki wszechczasów. Jednak nie jest na pewno biografia obszerna i wyczerpującą, bo nie to było jej celem. To krótka historia Freddiego Mercurego, ale bardzo wyjątkowa ze względu na piękne ilustracje. Dla każdego fana pozycja obowiązkowa oraz dla osoby, która chce tylko poznać ogólne informacje o tym artyście.

ZakazaneLektury | 2019-05-16

ESTETYCZNA BOMBA, PRZEPIĘKNA!
"Wtedy było już oczywiste, że jego dni są policzone, ale on chciał prowadzić nadal normalne życie i tworzyć. Powiedział: „Piszcie dla mnie i nagrywajmy. Dokończycie, kiedy mnie już nie będzie”. Potrafił wspaniale pogodzić się z losem. Nie czuł się dobrze, ale jeśli było trzeba, pytał: „Potrzebujemy wokalu? Zaśpiewam.” Wypijał kilka kieliszków wódki, opierał się na biurku i śpiewał zachwycająco, z wielką pasją i siłą. Dopóki nie padł ze zmęczenia. Myślę o nim cały czas - Brian May.

Słowa te idealnie podsumowują charakter Freddiego. Był postacią tak barwną, ekscentryczną, fanom zapewne wydawało się, że go znają. Moim zdaniem niewiele osób wiedziało, co kryje się pod wizerunkiem tworzonym na scenie. Biografowie próbują od lat ujarzmić tę postać w formie książek. Miałam szczęście z kilkoma się zapoznać, zazwyczaj prezentują one ten sam zestaw informacji, ubarwiając całość drobnymi anegdotkami. Tym razem była to bogato ilustrowana książka stworzona przez...

Kak_tu_sowa | 2019-05-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 maja 2019

FREDDY MERCURY. BIOGRAFIA.

„Żył pełnią życia. Pochłaniał życie.
Celebrował każdą minutę.
I jak wielka kometa zostawił za sobą świetlisty ślad,
który będzie przyświecał wielu przyszłym pokoleniom”.
Brian May, 2011

Rysunkowa biografia Freddiego - w zupełnie innej formie niż dotychczas przeze mnie kupowane i czytane, lekka i zabawna dzięki rysunkom uzupełnia moją kolekcję o następną niepowtarzalną pozycję. Wiele rysunkowych szczegółów typowych dla Freddiego, kiedy jest się fanem warto sięgnąć po nią po przeczytaniu innych biografii, jest ich fajnym i ciekawym uzupełnieniem. Prawdziwa perełka dla fanów. REWELACYJNY pomysł na książkę!

24 LISTOPADA 1991 ROKU FREDDY MERCURY RODZI SIĘ PO RAZ OSTANI. BO TEGO DNIA UMARŁ CZŁOWIEK, ALE NARODZIŁA SIĘ LEGENDA.

Za każdym razem gdy czytam biografię Freddiego Merkurego, mam przecież świadomość że on nie żyje, a i tak na końcu jestem smutna i czuję ogromny żal, że tak wielkiego człowieka o takim niesamowitym wręcz talencie nie ma już z...

CoZaBadziewnyCzytacz | 2019-05-02

Uwielbiam książki, które są tak pięknie wydane! Ta pozycja jest dopracowana w każdym szczególe. Ilustracje są genialne, a sama biografia to pigułka wiedzy nie tylko o samym artyście, ale również o całym zespole.

"Freddie Mercury urodził się trzy razy
Pierwszy: jako Farokh Bulsara.
Drugi: jako Freddie.
I trzeci: jako legenda"

Autor wpadł na pomysł, by każdy rozdział książki odpowiadał fragmentowi chyba największego hitu "Bohemian rapsody". Ja się przyznaję, że do tej pory znałam tylko kilka podstawowych faktów o Freddim. Słynna żółta kurtka, sławetny wąs, kontrowersyjne życie prywatne i ogromna ilość hitów, które uwielbiają wszystkie pokolenia. Po tej lekturze wiem już więcej i myślę, że ta książka rozbudziła moją ciekawość, by poznać tego genialnego artystę bliżej.

Ilustracje to piękne rysunki i jeszcze bardziej urokliwe patterny. Są też elementy komiksowe. Wszystko razem daje świetny klimat, idealny do wspominania legendy!

Ta książka to absolutny MUST dla...

gabriela_s | 2019-05-21
Przeczytana: 19 maja 2019

Muzyka Queen towarzyszy mi odkąd pamiętam, bo kto z nas nie podśpiewywał takich hitów jak „We are The Champions”, „We Will Rock You” czy też „Who Wants To Live Forever”, jednak nigdy nie miałam okazji poznać historii zespołu oraz samego Freddiego Mercury. Dlatego też, gdy pojawiła się okazja przeczytania biografii wokalisty, nawet się nie zastanawiałam. Co prawda, miałam pewne obawy, że lektura okaże się nudna, a ilość przekazanych w niej informacji mnie przytłoczy, ale ciekawość wzięła górę. I powiem Wam, że tą książką zostałam bardzo mile zaskoczona.

Jest wyjątkowo lekko napisana i nie przygniata czytelnika ilością serwowanych informacji, przez co czyta się ją bardzo płynnie i błyskawicznie. Nawet się nie zorientowałam kiedy dobrnęłam do ostatniej strony. Książka pozwala poznać artystę z zupełnie innej perspektywy, nie tylko jako performera, ale również „zwykłą” osobę. Człowieka z problemami, który wzrusza się i cierpi. Okazuje się, że Freddie Mercury to nie tylko sex, drugs and...

Zabencja | 2019-05-15
Na półkach: 2019, Przeczytane