Co robisz z pomysłem?

Okładka książki Co robisz z pomysłem? Kobi Yamada
Okładka książki Co robisz z pomysłem?
Kobi Yamada Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz opowieści dla młodszych dzieci
36 str. 36 min.
opowieści dla młodszych dzieci
What do you do with an idea?
Wydawnictwo Levyz
2019-02-21
2019-02-21
36 min.

Okładka książki Rycerz, który nie chciał walczyć Helen Docherty, Thomas Docherty
Rycerz, który ... Helen Docherty, Tho...
Okładka książki Żyrafy nie umieją tańczyć Giles Andreae, Guy Parker-Rees
Żyrafy nie umi... Giles Andreae, Guy ...
Okładka książki Milion miliardów Świętych Mikołajów Marika Maijala, Hiroko Motai
Milion miliard... Marika Maijala, Hir...

W nastrój tej historii wspaniale wprowadzają ilustracje, które z niezwykłym wyczuciem, subtelnością, pięknem, czarują delikatnością tak namacalną, że aż sprawiającą wrażenie ulotności.

Wprowadzenie obrazkowe to ważna składowa całości. Podbija nastrój przekazu, moc historii, która opowiada o tym, że warto bronić swoich pomysłów, wartości, nie ulegać wpływom z zewnątrz, nie poddawać się.

Wszystkie ważne przesłania, płynące z tej krótkiej historii multiplikują wrażenie plasterka na troski. Poradnik myślenia pozytywnego, wtłaczanie w czytelnika wiary we własne siły, a także budowanie postawy otwartości i przekonania o własnych możliwościach.

Bardzo dobrze, niech młodociani czytelnicy od młodu nasiąkają wiarą, niczym ta skorupka ze strony tytułowej książki.

Nie jest latwo zaufac pomyslowi. Moze nas przerazic i spowodowac, ze poczujemy sie zagubieni. I co dalej z tym zrobic? Piekna i wartosciowa ksiazka.

Piękna i przemyślana. Obawiam się jednak że "dzieci tylko pod nadzorem rodziców" - niektóre przenośnie mogą być niezrozumiałe dla młodszych czytelników i wymagać objaśnień. Co nie znaczy że to nie może być policzone na plus.

• Dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dziecięce 2
  • Dla dużych i małych

Dodaj cytat z książki Co robisz z pomysłem?