Żyrafy nie umieją tańczyć

Seria: Przyjazna Łapka
Wydawnictwo: Amber
Giraffes Can't Dance
animaniak

Kultowa pięknie rymowana i ilustrowana książka nie schodzi z pierwszych miejsc list bestsellerów od blisko 20 lat w ponad 30 krajach. Gerard marzy, by zatańczyć tak jak inne zwierzęta w konkursie TANIEC DŻUNGLI. Ale przecież każdy wie, że żyrafy nie umieją tańczyć... a może jednak umieją? 2 miliony egzemplarzy sprzedanych na całym świecie Tę cudownie zabawną i wzruszającą opowieść o...

2 miliony egzemplarzy sprzedanych na całym świecie

Tę cudownie zabawną i wzruszającą opowieść o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami pokochały dzieci i rodzice na całym świecie.

Ilustracje: Guy Parker-Rees

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.empik.com/zyrafy-nie-tancza-andreae-gil...»

Kinga | 2019-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2019, Dla dzieci
Przeczytana: 26 lutego 2019

Przeciwności losu dotykają nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Gerard jest żyrafą, która bardzo chce tańczyć. Czy w ogóle potrafi to robić? Czy zaryzykuje, aby się o tym przekonać?

Urocza a do tego wartościowa bajka dla dzieci. Uczy walki o własne marzenia, wiary w siebie i tego, że nie wolno naśmiewać się z innych. Każdy z nas bowiem robi coś na tyle, na ile sam jest w stanie.

Poza tym bycie sobą jest super. Trzeba jedynie nauczyć się doceniać to, że jesteśmy różni.

Ines | 2019-02-20
Przeczytana: 2018 rok

Wzruszająca opowieść o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami.

Basia | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Książka uczy wiary w swoje przekonania. Warto uwierzyć w siebie, naprawdę MOGĘ WSZYSTKO!

Gosia | 2018-07-10
Przeczytana: 01 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak wiemy, każdy z nas jest inny, wyjątkowy, posiada talenty, ale i ograniczenia czasem największymi ograniczeniami są stereotypy. Żyrafy nie potrafią tańczyć, przekonane jest o tym każde zwierze zamieszkujące dżunglę, ale Gerard jest inny, choć ma nogi koślawe, chce tańczyć. Czy ostra krytyka ze strony mieszkańców dżungli zniechęca tancerza? Żyrafie jest bardzo przykro, ale nie martwcie się, bo cała historia ma bardzo pozytywny wydźwięk!