Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku

Okładka książki Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku Kobi Yamada
Okładka książki Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku
Kobi Yamada Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz literatura dziecięca
2021-06-10
2021-06-10
44 min.
Anna Kmiecik
potencjał realizm magiczny przyjaźń współczcuie miłość wiara w siebie środowisko magia rozwój osobisty psychologia insiracja las przyroda natura zwięrzeta magiczne zwięrzeta hobby pasja misja twórczość kreatywność

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Strażniczka Słońca Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,2
Strażniczka Sł... Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Ocena 7,9
Wytrzyszczka, ... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Brud. Cuchnąca historia higieny Piotr Socha, Monika Utnik
Ocena 8,1
Brud. Cuchnąca... Piotr Socha, Monika...
Okładka książki Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Ocena 8,7
Co robią uczucia? Tina Oziewicz, Alek...

Dostałam tę książkę od babci, która zmarła dwa miesiące temu. Absolutnie wyjątkowy, przypadkowy prezent, który polecam z serduszka ❤️ Chciała dać ją, dokładnie w maju tego roku, swojej młodszej wnuczce - dziesięciolatce, ale stwierdziła, że jeszcze jej nie zrozumie.

Moja babcia była wyjątkowo wrażliwą osobą, kochała wiersze, książki i piękno twórczości ✒️ nie znam równie ciepłej osoby, troszczącej się o wszystkich wokół... Dostałam tę bajkę i już wiedziałam, że będzie niesamowita🥺

To ilustrowana, cienka książka, każąca zastanowić się nad tym, co jest w nas samych, dokąd zmierzamy. Zawiera krótkie pytania i drobne rady mieszczące się w czterech linijkach 💚

Bez względu na wiek bardzo polecam to treściwe wsparcie, pozwoli się Wam zatrzymać na chwilę i zastanowić.

Będzie wspaniałym prezentem dla wrażliwców, ale i dla dzieci, które zabiorą ją potem ze sobą w podróż przez dorastanie, coraz lepiej, z innej perspektywy rozumiejąc jej treść 🥰

Przyznam, że nie rozumiem celu takich publikacji. Albo jestem za młoda, albo może (pun intended) za stara... Człowiek wydaje całkiem sporą kwotę po to, by obejrzeć kilkanaście stron pięknych - przyznaję - obrazków i przeczytać tekst, który właściwie nic nie znaczy. Jak dla mnie jest to garść pustych zdań, które ani nie wywołały rewolucji w moim życiu, ani nie popchną mnie do działania, ani nie objawiły mi nagle Prawdy przez wielkie P, którą że niby straciłam z oczu w szarości codzienności.
Mam 35 lat. Czytałam z 6-letnim synkiem. Żadne z nas nie doceniło treści, synkowi tylko spodobała się urocza rysunkowa świnka pojawiająca się na prawie każdej stronie.
"Może" to publikacja nadająca się do przejrzenia i dania komuś w prezencie, po to, by ten ktoś zrobił to samo. Cyniczna (może...) jestem, ale tak właśnie to widzę.

W minimum słów i w cudownych ilustracjach można tak wiele zawrzeć! Tę książkę, na pewno wykorzystam na lekcjach, gdyż może uświadomi młodym ludziom i dzieciom, że słowo może ma głęboki sens i wszystko jest możliwe!
PS Ta książka jest dla tych, którzy myślą, że nie lubią czytać:).

PS Ta książka jest dla tych, którzy myślą, że nie lubią czytać:).

Piękne ilustracje i bardzo ważny przekaz o tym że w życiu mamy wiele szans i możliwości rozwoju. Lubię takie książki za to że stanowią znakomity przyczynek do rozmowy z dzieckiem na ważne tematy. Tekstu jest naprawdę niewiele na 5 minut lektury ale nie uważam że jest to książka całkiem dla najmłodszych. Raczej celowałabym w wiek 7 lat i więcej

Jestem zachwycona❣️ niesamowicie zachwycona
Książka "może" - oryg."maybe" Kobiego Yamady jest niesamowicie wydana, z przepięknymi ilustracjami Gabrielli Barouch.
Ze złoceniami w kolorze różowego złota.
Opowiada o tym, co w nas drzemie, co możemy zdobyć, osiągnąć, o naszym wewnętrznym potencjale. Jest motywacją do tego, żeby sięgnąć głębiej naszego jestestwa, ukochać i docenić swoje ja.

Nasze życie jest jak otwarta księga, którą sami możemy zapisać... Jak tylko chcemy...

A świnka, która towarzyszy nam w tej magicznej podróży po kartach księgi,
totalnie rozczula.
Polecam Wam z całego serca
Przytulmy sami siebie ❤️

Jestem zachwycona❣️ niesamowicie zachwycona
Ze złoceniami w kolorze różowego złota.

„Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tu jesteś?” - zapytałam mojego czteroletniego W. i tym pytaniem, pierwszym zdaniem z książki „może”, rozpoczęliśmy piękną podróż w nieznane i niesamowite zarazem.

On odpowiedział: żeby umyć zęby, zjeść śniadanie, zbudować dom i napisać opowieść.

Kiedy czytaliśmy, po każdym zdaniu patrzyliśmy sobie w oczy i rozmawialiśmy. W nawiązaniu do tekstu, i bez kompletnego związku. Na koniec zapytałam, która strona najbardziej mu się podobała. On odpowiedział: ta, na której dziewczynka upada, a potem wstaje i wspina się po schodach. I jeszcze ta z tajemniczymi słoiczkami, bo nie wiem co w nich jest.

Nigdy nie jest za wcześnie na takie książki. Nigdy też nie jest za późno…

Dla dziecka - drogowskaz na etapie podejmowania pierwszych wyborów, ukierunkowywania się, decyzji, kim chce być i pytań o sens życia.

Dla dorosłego - głęboki przekaz prawdziwych wartości, tego, czego powinniśmy w życiu poszukiwać i przypomnienie, że zawsze jest możliwość nowego startu. Przecież "może dopiero zaczynasz?"

No cóż... przepiękna rzecz. Piękna w minimalistycznej treści i piękna w pełnych uroku i serca ilustracjach. Sztuka po prostu. W "Maybe" podoba mi się zwłaszcza to, że jest to rzecz która w swojej wymowie nie obiecuje ci fałszywej pewności... tylko nadzieję... że maybe, just maybe... MOŻE, ale tylko może, po coś tu jesteś na tym świecie... i MOŻE życie warte jest przeżycia. Proste, a szczere, mądre, piękne i w punkt. To tylko chwila "czytania", a zostawia cię z otwartą gębą i miodem lejącym się wprost na serce.

"Może jesteś tu, aby zanieść światło w miejsce, w którym zbyt długo panowała ciemność?"

Do lektury tej cudownie wydanej książki z pięknymi ilustracjami G. Barouch, wracam zawsze, gdy zaczynam wątpić w siebie i w to, co robię. Delikatne "może" jest wystarczające, by uświadomić nam, że jesteśmy na tym świecie z jakiegoś powodu i że to my sami decydujemy jaki ślad chcemy po sobie zostawić.

"Może" to zbiór krótkich zdań, które pozwalają nam na nowo odnaleźć magię w swoim istnieniu, a słowa dopełnione zostały pięknymi ilustracjami, które dodatkowo wizualizują to, co napisane. Książka jest zbudowana w taki sposób, by można było po nią sięgnąć w każdej chwili i przypomnieć sobie o swoim "może".

Ja przeszłam przez nią w niecałe 5 minut i zostałam otulona ciepłem słów, które w niej są. Z pewnością będę do niej wracać w chwilach zwątpienia.

Absolutnie P I Ę K N A.
Porusza wyobraźnię i serce.
Żałuję, że nie miałam takiej książki w dzieciństwie, dzięki bajkowym ilustracjom uznałabym ją za magiczną i uwierzyłabym w jej przekaz.
Cieszę się, że takie książki powstają i wpuszczają w życie małych czytelników kolorowe, pełne nadziei światło.

Absolutnie P I Ę K N A.
Porusza wyobraźnię i serce.

• 2022
  • 2021
  • Chcę w prezencie
  • Literatura dziecięca
  • Dla dzieci

Kobi Yamada Może: o magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku Zobacz więcej