Naruto: Tajemna historia Brzasku - Kwiaty zła w pełnym rozkwicie

Okładka książki Naruto: Tajemna historia Brzasku - Kwiaty zła w pełnym rozkwicie Masashi Kishimoto, Shin Towada
Masashi KishimotoShin Towada Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Naruto Hiden (tom 6) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Naruto Hiden (tom 6)
J.P. Fantastica
2019-02-14
2019-02-14
Michał Żmijewski
Light novel LN

Okładka książki Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #16 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #15 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #15 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #14 Mikio Ikemoto, Masa...
Okładka książki Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masashi Kishimoto, Ukyo Kodachi
Boruto #13 Mikio Ikemoto, Masa...

Hmm... Miałam obawy. To moja druga przeczytana nowelka Naruto. LN Sakury była dość dobra, tak więc skusiłam się na tą. Gdybym nawet się nie skusiła na poprzednią to i tak kusiłaby mnie ta o "Brzasku". W końcu nowelka jest poświęcona moim ulubionym antagonistom. ヽ(〃^▽^〃)ノ

Wpierw jest o parze Kisame z Itachim. Najsłabsza z wszystkich. Walczą z braćmi. Finał beznadziejny. Za bardzo nawiązuje do Itachiego I Sasuke. A bracia tam byli inni niż bracia Uchicha. Relacje między braćmi zawsze będę inne. To zależy od wielu czynników. Nie ma co porównywać każde starszego brata z młodszym do słynnych braci Uchicha.

Potem jest rozdział gdzie wraz z gorliwym wyznawcą anihilizmu i towarzyszącym mu ateistą poznajemy "Dolinę Fałszu". Minimalnie lepiej. Pisarz Shin nie ma pojęcia o ludziach... Reakcja osady na Ameyuki nie realistyczna jest. Owszem ludzie słabi boją się silnych. Jednakże mając w osadzie taką wybitną osobę będę szli za nim. Zwiększy to ich przerwanie w tym świecie pełnych konfliktów. A nie, że silny shinobi z wioski ratuje osadę, a w podzięce chcą jego śmierci, bo boją się jego potężnych technik.

Następnie jest o "Objawionej bieli" Deidara poszukuje lepszej gliny, żeby udoskonalić swoją sztukę. Wraz z Sasorim zawitają do pewnej wioski, która się specjalizuje w ceramice. Tamte poprzednie miały niski poziom, tak więc nietrudno było ich pokonać. Ale i tak dobra i taka. Fajnie znów spotkać tych artystów.

"Wieczny Kwiat" skupiony jest przede wszystkim na Konon i jej rozmyślaniom. Właściwie ten rozdział był bardzo dobry. Co prawda jest tu coś w czym mogę się przyczepić, ale w porównaniu do tych dwóch pierwszych rozdziałów nie ma o czym pisać. Byłoby to wręcz czepialstwo.

Miałam 2 razy zgrzyt podczas pisania.Odmiana słowa była nie ta. A tak to raczej spoko było.
Kisielowi tutaj jeszcze bardziej nie chciało się rysować. Rysunek z początku jest taki sam jak na okładce. Jedynie mangaka dodał w środku poczwarę(zapomniałam nazwy tego czegoś z czym walczyli na ostatniej wojnie shonbi).

Można przeczytać jak stęskniliście za "Brzaskiem". Dla zabicia czasu może być.

• Książki
  • Naruto
  • Light novel
  • Mangi

Dodaj cytat z książki Naruto: Tajemna historia Brzasku - Kwiaty zła w pełnym rozkwicie