World of Warcraft: Cisza przed burzą

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Wydawnictwo: Insignis
World of Warcraft: Before the Storm
pit23

Nadszedł dzień zapłaty dla Azeroth! Azeroth umiera. Siły Hordy i Przymierza odniosły zwycięstwo nad zastępami Płonącego Legionu, ale pod powierzchnią świata czyha prawdziwa katastrofa. W sercu Azeroth zieje śmiercionośna rana, otwarta ciosem miecza upadłego tytana Sargerasa w jego ostatnim akcie okrucieństwa. Anduin Wrynn, król Wichrogrodu, i Sylwana Bieżywiatr, wódz Hordy i królowa...

Nadszedł dzień zapłaty dla Azeroth!

Azeroth umiera.

Anduin Wrynn, król Wichrogrodu, i Sylwana Bieżywiatr, wódz Hordy i królowa Porzuconych, nie mają wiele czasu, by odbudować to, co zniszczyła wojna, i jeszcze mniej na opłakiwanie tego, co utracili. Straszliwa rana Azeroth sprawiła, że na powierzchnię wypłynął tajemniczy materiał zwany azerytem. We właściwych rękach ta dziwna złocista substancja zdolna jest tworzyć rzeczy niesamowite, w niewłaściwych – może doprowadzić do niewyobrażalnych zniszczeń.

Podczas gdy siły Hordy i Przymierza na wyścigi próbują odkryć tajemnice azerytu i uleczyć zraniony świat, Anduin wprowadza w życie desperacki pomysł zaprowadzenia trwałego pokoju między zwaśnionymi stronami. Azeryt zagraża równowadze sił, zatem Anduin musi zdobyć zaufanie Sylwany; Mroczna Pani ma jednak własne plany.

Aby pokój był możliwy, lata przelewu krwi i wzajemnej nienawiści muszą raz na zawsze przejść do historii. Pozostają jednak sprawy, których żadna ze stron nie chce zaakceptować, ambicje, z których trudno zrezygnować, i odraza, której nie sposób przezwyciężyć. Zarówno Horda, jak i Przymierze pragną ujarzmić potęgę azerytu, a ich nieprzerwany konflikt grozi wybuchem wojny, która pochłonie wszystkich… i przypieczętuje zagładę Azeroth.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/world-of-warcraft-cisza-burza/

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/world-of-warcraft-cisza-burza/

Ciacho | 2018-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2018

"Kolejne zagrożenie Azeroth"

Wiele lat minęło od kiedy pojawiła się pierwsza część serii Warcraft, dzisiaj jednej z najpopularniejszych gier na świecie, w którą może nie każdy gracz pogrywał, ale założę się, że większość graczy komputerowych kojarzy bardzo dobrze. Ogromna popularność sprawia nie tylko to, że Warcraft i firma Blizzard Entertainment zyskują coraz większe liczby fanów, ale dzięki temu powstają też ciągle nowe części i dodatki do serii, na które fani ciągle czekają i rzucają się bez reszty na wszystko, co nowe. Za kilka dni na rynku ma się pojawić kolejna część serii, czyli "Battle for Azeroth", która będzie dużym dodatkiem do gry. I z tejże okazji Christie Golden, autorka wielu książek z uniwersum Warcraft i World of Warcraft, postanowiła wydać powieść "Cisza przed burzą", która ma niejako uzupełnić lukę w fabule pomiędzy poszczególnymi dodatkami i przed "Battle for Azeroth".

Nad Azeroth zawisły czarne chmury. Mimo że Horda i Przymierze odniosły zwycięstwo nad...

Okoń | 2018-08-01
Przeczytana: 25 lipca 2018

BARDZO FILMOWA RECENZJA: bit.ly/wowcisza

Gdyby nie fakt, że to uniwersum ściśle powiązane z grą rzekłbym: klasyczna fantastyka. Rasy, klasy, walka dobra ze złem. Wszystko co znamy i wszystko co lubimy. Opowiedziane całkiem zręcznym i doświadczonym piórem, bo wspomnieć należy, że Christie Golden z niejednego uniwersum chleb jadła, a fani za każdym razem potwierdzali w ocenach, że faktycznie zna się na rzeczy.
Ja po lekturze poczułem się zachęcony do zajrzenia w świat gry. To oznacza, że Blizzard dokonał dobrego wyboru zatrudniając Golden na pełen etat.

Minusy:
- bardzo krótka historia i powolna fabuła, która rozgrywa się bardziej w dialogach, aniżeli w trzymającej w napięciu akcji;
- dla graczy świetny wstęp do dodatku, który lada moment pojawi się w grze, dla czytelników, którzy grać nie lubią, pozostanie trochę niedosyt.

pit23 | 2018-08-15
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Gdyby określić całą opowieść w jednym zdaniu brzmiałaby ona następująco "nic nadzwyczajnego".

"Cisza przed burzą" jest kontynuacją wydarzeń po dodatku World of Warcraft: Legion, a wprowadzeniem do najnowszej części. Oczywiście pojawia się nowy materiał zwany Azeryt, który ma wielką moc (ale jeszcze nieokiełznaną) i może wpłynąć na dalsze losy Azeroth. Większość woluminu to dylematy: Jak go użyć? Do czego go użyć? Czy przeciwnik użyje go w złych celach?

Pod koniec książki Anduin Wrynn próbuje załagodzić konflikt, ale wszystko spaliło na panewce. Dopiero w tym momencie mamy "jakąś" akcje w całej opowieści.

Ogólnie ciekaw jestem dalszych losów świata Azeroth. Mimo że jestem sprzymierzeńcem Hordy, to Anduin bardzo zyskał w moich oczach po "Ciszy przed burzą".

ampH | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Od niedawna odświeżam sobie lata młodości spędzone na graniu w World of Warcraft w nieco inny sposób - czytając książki bazujące na uniwersum stworzonym przez Blizzard. Prym wśród autorów na moich półkach wiedzie Christie Golden, która rzeczywiście stała się dla mnie kimś, kto pokazał, że jednak można napisać świetną powieść bazując na wydarzeniach z gry komputerowej. “Cisza przed burzą” jest tym razem nieco innym przypadkiem - do tej pory zawsze znałem fabułę książki i wiedziałem jak potoczą się wydarzenia. Najnowsza książka wydana przez Wydawnictwo Insignis opowiada jednak historię, która nawiązuje do najnowszego dodatku World of Warcraft: Bitwa o Azeroth. Mogłem więc zupełnie inaczej podejść do lektury i muszę przyznać, że mam nieco mieszane uczucia, chociaż przeważają jednak te pozytywne.

Nad Azeroth zawisło kolejne niebezpieczeństwo, choć tym razem nie są to armie Płonącego Legionu. Sargeras nawet podczas swojego upadku potrafił zadać temu światu potworny ból. Z rany...

Popkulturka Osobista | 2018-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2018

Lata mijają, a World of Warcraft wciąż nie traci swojej, nie oszukujmy się, ogromnej popularności. Niedługo na rynku pojawi się Battle for Azeroth, zupełnie nowy, duży dodatek do gry. Z tej właśnie okazji pojawiła się Cisza przed burzą — książka, mająca za zadanie wypełnić lukę fabularną między dodatkami, Legionem i wspomnianym przed chwilą Battle for Azeroth. Zresztą, nie jest to pierwszy raz, gdy Blizzard w ten sposób przedstawia graczom historię Wowa. I bardzo dobrze, gdyż jest to uniwersum niezwykle ciekawe i rozbudowane. W sumie Cisza przed burzą była moim pierwszym, lecz na pewno nie ostatnim, spotkaniem z tym fantastycznym światem.

Horda i Przymierze razem pokonały Płonący Legion, jednak wciąż nie oznacza to pokoju. Wręcz przeciwnie, rana zadana ciosem miecza Sargerasa osłabiła Azeroth. Na powierzchnię wypływa tajemnicza substancja zwana azerytem. Może ona leczyć rany i przywrócić to, co zniszczone, lecz w niewłaściwych rękach staje się wielkim zagrożeniem dla świata i...

Warcraft to seria gier komputerowych, która od wielu lat zachwyca graczy na całym świecie. Powstało również sporo dodatków World Of Warcraft, opowiadań, książek oraz film z 2016 roku.
Jest to rozbudowane uniwersum, a jedną z osób, która o nim pisze, jest Christie Golden.
Niedawno ukazała się nowa książka jej autorstwa z tego świata „Cisza przed burzą”, która nawiązuje do najnowszego dodatku World of Warcraft: Bitwa o Azeroth.

Nad Azeroth nadciąga kolejne niebezpieczeństwo i nie jest to tym razem Płonący Legion, ale coś, co może sprawić, że ten świat umrze.
Miecz tytana Sargeras wbity w Azeroth zadał jej straszną ranę i sprawia, że na powierzchnię wypływa azeryt, substancja mogąca czynić wspaniałe rzeczy, ale w złych rękach niszczyć i zabijać.
O tym wyjątkowej substancji dowiaduje się i Przymierze i Horda.
Jak będzie chciała wykorzystać jego moc Sylwana – wódz wojenny Hordy, a jak król Wichrogrodu Andiun?
Czas ucieka, a polityczne rozgrywki przybierają na sile. Andiun wprowadza...

Megan Jameson | 2018-08-11

Azeroth umiera. A zjednoczone siły Hordy i Przymierza muszą zmierzyć się z jeszcze większą grozą niż ta, którą rozpętał Płonący Legion. Głęboko pod ziemią, w samym sercu Azeroth, zieje śmiercionośna rana, zadana przez upadłego tytana Sargerasa w ostatnim akcie okrucieństwa.

Władca Anduin, król Wichrogrodu, Sylwana, wódz Hordy oraz królowa Porzuconych nie mają czasu na odbudowę tego, co zniszczyła wojna i opłakiwanie zmarłych. Rana, zadana Azeroth sprawiła, że na powierzchnię wydostał się materiał zwany azerytem. Ma ona niezwykłe właściwości, które mogą być zarówno dobre jak i doprowadzić do niewyobrażalnych zniszczeń.

Tymczasem Anduin próbuje za wszelką cenę zachować pokój, jaki został zawarty między nim a Hordą, lecz Mroczna Pani ma inne plany. By trwały pokój był możliwy, lata waśni i wzajemnej nienawiści musiałyby pójść w niepamięć. Zarówno Horda jak i Przymierze próbują ujarzmić potęgę azerytu, lecz ich własna pycha i żądza władzy może doprowadzić do ostatecznego upadku...

Radosna_Grafomania | 2018-08-10
Przeczytana: 29 lipca 2018

Już 14 sierpnia (dzięki Blizzard za prezent urodzinowy) ukaże się nowy dodatek do World Of Warcraft – „Battle for Azeroth”. I tak, jak w przypadku poprzedniego rozszerzenia „Legion”, tak i teraz studio Blizzard Entertainment postanowili stworzyć swego rodzaju prequel w postacie książki, wprowadzający do nowej fabuły gry. Ostatnim razem była to powieść „Illidan” Williama Kinga, teraz mamy „Ciszę przed burzą” Christie Golden. Mimo, iż Golden ma już na swoim koncie wiele tytułów odnoszących się do World Of Warcraft, „Cisza przed burzą” była jej pierwszą książką na etacie w Śnieżycy. Czy to coś zmienia? Teoretycznie dla nas, czytelników, nic, ale dla samej autorki wniosło to bardzo dużo – przede wszystkim możliwość zadawania pytań i uzyskiwania natychmiastowych odpowiedzi, co w przypadku WOW jest niezwykle ważne, gdyż uniwersum jest bardzo rozbudowane.

Wojna niszczy otaczający nas świat i odbiera ludzi, których kochamy. Po walce z Płonącym Legionem przekonali się o tym mieszkańcy...

Zaczytana_Angelika | 2018-08-17

"Cisza przed burzą" to kolejna książka z serii World of Warcraft fascynująca i wciągającą książka. Zdecydowanie jest to historia barwna i pełna niesamowitych wydarzeń. Nic tu nie nudzi czytelnika, jest tutaj dużo opisów, a akcja ciągle brnie do przodu. Ciekawie opisane postaci i ich mocne charaktery według mnie górują nad tą powieścią. Książkę czyta się z przyjemnością, momentami ciężko się od niej oderwać. I nawet taka ja, która nie miała pojęcia o świecie przedstawionym w grze, a porwała się na książkę zrozumiała o co w tej historii chodzi. Da się? Da. Wszystko zależy od sposobu przedstawienia całej historii. A tutaj jest to naprawdę świetne. Może trochę przerastały mnie imiona i inne nazwy, ale całość była bardzo wciągającą. Historia o odwadze, waleczności, braterstwie i odwadze. Porywająca, zawierająca dech w piersiach. I napisze to chyba kolejny raz, ale naprawdę jestem zachwycona opisami, które są bardzo szczegółowe. W tym wypadku muszę także pochwalić okładkę, ponieważ jest...

bookHobby | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Kilka słów ode mnie :)
Na początku książka średnio mnie wciągnęła, wręcz nie mogłam się na niej skupić, a to rzadko mi się zdarza ;)
Po przeczytaniu kilkuset stron akcja zaczęła się rozkręcać i wróciła mi nadzieja, że może to nie bedzie takie złe! 🙈
Zaczęłam się wciągać, a ostatnie 150 stron czytałam wręcz z ekscytacją :p

Jeśli chodzi o bohaterów, to żaden mnie jakoś specjalnie nie irytował, więc jest nieźle 😂 Chociaż idealne zachowanie się członków Przymierza było trochę zbyt przerysowane🙈 Ale to tylko moje zdanie 😀

Ogólnie historia podobała mi się, choć muszę przyznać, że na pewno nie jest to najlepsza książka jaką czytałam, ale zdecydowanie nie była najgorsza! :)

Jeśli jesteście fanami Warcrafta, albo powieści tego typu, to myślę, że "Cisza przed Burzą" może się Wam spodobać :)