Książka Roku 2018

Zostań ze mną

Wydawnictwo: Filia
The Simple Wild
ew_cia

Nowa powieść bestsellerowej autorki K. A. Tucker! Calla Fletcher nie miała nawet dwóch lat, gdy matka wywiozła ją z Alaski, nie mogąc dłużej znieść izolacji i wiejskiego trybu życia. Dwudziestosześcioletnia dziewczyna zna tylko życie w wielkim, zatłoczonym Toronto. Kiedy dowiaduje się jednak, że dni jej ojca, który pozostał na Alasce, są policzone, zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na długą...

Nowa powieść bestsellerowej autorki K. A. Tucker!
Calla Fletcher nie miała nawet dwóch lat, gdy matka wywiozła ją z Alaski, nie mogąc dłużej znieść izolacji i wiejskiego trybu życia. Dwudziestosześcioletnia dziewczyna zna tylko życie w wielkim, zatłoczonym Toronto. Kiedy dowiaduje się jednak, że dni jej ojca, który pozostał na Alasce, są policzone, zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na długą podróż do odległego miasteczka, w którym się urodziła.
Calla stawia czoła dzikiej przyrodzie, dziwacznym porom naturalnego światła, wygórowanym cenom, nawet konieczności korzystania z wychodka, a wszystko to, by poznać ojca. Podczas gdy dziewczyna stara się przywyknąć do surowego środowiska, nieuczesany, arogancki miejscowy pilot, który pomaga w prowadzeniu firmy czarterującej samoloty jej ojca, nie potrafi sobie wyobrazić życia w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. I z chęcią odstawi Call do domu, przekonany, że jest zbyt rozpieszczona, by poradzić sobie na odludziu.
Niebawem jednak między dwojgiem zupełnie różnych ludzi, rodzi się nieoczekiwane uczucie. Calla nie zamierza jednak zostać na Alasce, a Jonah nigdy z niej nie wyjedzie.
Czy przystojny pilot i rozkapryszona dziewczyna z Toronto znajdą w końcu do siebie drogę? Czy będą potrafili poświęcić się dla miłości? Czy powtórzy się historia rodziców dziewczyny?

źródło opisu: https://www.taniaksiazka.pl/zostan-ze-mna-katarzyn...(?)

źródło okładki: Wydawictwo Filia

mclena | 2018-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

"I might take risks, but they’re always worth it."

Nareszcie!! Odnalazła się! Powieść która doprowadziła mnie do upragnionych łez!

Niby nie jestem masochistką, ale mimo to, lubię, kiedy książka wyciśnie ze mnie choćby kilka łez, a że w ostatnim czasie w tym temacie posucha, to tym bardziej nie mogę uwierzyć, ze do tego doszło - tym bardziej, że kompletnie nic na to nie wskazywało.

Kiedy poznałam główną bohaterkę Callę byłam załamana, bo trafiła mi się kolejna wypacykowana lala z rzędu, którą ciężko z miejsca polubić. Nie miałam problemu z wczuciem się w jej trudne relacje z ojcem, ale mimo to wydawała się płytka przez bardzo długi czas. Tucker poświęciła naprawdę bardzo dużo pracy na rozbudowę postaci, na opisy scenerii i mimo iż było to momentami nurzące, bo jakoś tak akcja toczyła sie bardzo powoli i łatwo było o rozkojarzenie, to jednak im dalej w fabułę tym coraz bardziej byłam zaskoczona jak bardzo mocno wziązana jestem z głównymi bohaterami i pomniejszymi postaciami. Wątek...

lulamae | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Chyba tym razem bez opisu fabuły, nawet nie wiem jakbym miała to spójnie ująć... Ostatnio ciężko mi było trafić na coś wyjątkowego, coś co by mnie poruszyło, przejęło dogłębnie, zachwyciło... i pojawiło się "The Simple Wild" i okazało się, że 'to jest TO!'. Tłumacząc tytuł dosłownie wychodzi nam coś w stylu 'Nieskomplikowana dzikość' i powiem Wam, że tytuł jest bardzo trafiony. Było w tej historii coś niesamowicie nieskomplikowanego i dzikiego zarazem.

Ta książka ma w sobie "to coś", ale to jest coś trochę nieuchwytnego, wyjątkowego, i może też nie dla każdego. Książka dzieli się na momenty niemalże wybitne i takie, które są słabsze, ale dla mnie osobiście jest wyjątkowa. Obok bardzo subtelnej, ale niepozbawionej charakteru historii Calli i Jonah'a, całą magię tworzy Alaska. Alaska i jej ludzie (Wrena, Agnes, Mabel i inni), jej klimat i wszystko co się z nią wiąże. Było to dla mnie wyjątkowe przeżycie. Nie jest to książka idealna, ale dla mnie jest naprawdę niepowtarzalna, jest...

ebookoholic | 2019-01-29

Minął już jakiś czas odkąd przeczytałam tę książkę, ale właśnie ją odkryłam na LC i postanowiłam słów kilka napisać.

Nie napiszę nic nt fabuły, bo już szczegółów mocno nie pamiętam, ale na tę chwilę to dla mnie jedna z ulubionych książek autorki.

Niesamowicie emocjonalna, wzruszająca, pouczająca a także zabawna, jak zawsze! Polubiłam tak bardzo mocno klimat dzikiej Alaski, życie mieszkańców szczególnie najlbliższych Calli. A właściwie... osoby, które stały się nagle i niespodziewanie dla niej najbliższymi.

Owszem, to jest romans, ale nie tylko o miłości między dwójką totalnie różniących się od siebie młodych ludzi. To miłość do siebie, do swoich korzeni, do rodziny, to nauka wybaczania najbliższym. Siła wybaczania! Siła miłości.

Cudowna książka. Serio :)

Świat Romansów | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019