Zostań ze mną

Okładka książki Zostań ze mną K.A. Tucker
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Zostań ze mną
K.A. Tucker Wydawnictwo: Filia Cykl: Wild (K. A. Tucker) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wild (K. A. Tucker) (tom 1)
The Simple Wild
Filia
2019-02-20
2019-02-20
2018-08-07
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Alaska miłość odmiana losu poszukiwanie prawdy powieść obyczajowa relacje rodzinne spotkanie śmierć w rodzinie
Inne

W sercu Alaski

Jestem zakochana w tej książce i w tej historii! Czuję, że na pewno na dłuugo o niej nie zapomnę i lecę od razu czytać drugi tom.

O tej książce można wiele napisać. Jest ona o wyborach, które stawia przed nami życie, wybaczeniu, odnalezieniu siebie i możliwościach. Jest w niej dużo miłości i zrozumienia siebie oraz świata do około, który okazuje się tak zróżnicowany. O odnalezieniu tego co ważne w życiu czyli miłości, akceptacji i zrozumieniu.
Główna bohaterka Call musi w trudnym momencie swojego życia zdecydować czy chce podjąć próbę poznania ojca, który jak się okazuje ciężko choruje i mieszka na odległej Alasce. I chociaż nie ma tam zbyt wiele to odnajduje tam więcej niż w zatłoczonym Toronto. Przy okazji poznaje gbura Jonah, który da jej popalić...
Autorka pięknie ukazuje Alaskę i jej mieszkańców. I pokazuje co tak naprawdę jest ważne w życiu, a o czym bardzo często zapominamy ... Szczerze Polecam ❤️

Główna bohaterka Call musi w trudnym momencie swojego...

Chcąc opisać tą książkę kilkoma słowami nasuwają mi się te dwa: piękna i wzruszająca.

Czy miłość na odległość ma szanse przetrwać? Jeśli tak to jak ją pielęgnować aby nie obumarła?

Dwudziestoszescioletnia Calla zostaje zwolniona z pracy. Nie musi się jednak martwić o środki do życia ponieważ nadal mieszka ze swoją mamą oraz ojczymem w Toronto. Duże zatłoczone miasto jest dla niej najlepszym miejscem na ziemi. Jednak nie tam urodziła sie Calla. Gdy nie miala nawet dwóch lat jej matka wywiozła ją z Alaski, nie mogąc znieść tamtejszego wiejskiego życia.
Życie dwudziestoszesciolatki wywraca się do góry nogami gdy otrzymuje telefon o chorobie ojca. Mimo żalu, że nie odzywał się do niej przez wiele lat postanawia stawić czoło przygodzie i udaje sie na Alaske. Czy poradzi sobie w nowym otoczeniu? Czy zdoła przywyknąć do surowego środowiska jakiego wcześniej nie znała? Czy początkowo gburowaty wyglądający jak yeti pilot który towarzyszy jej w podróży okaże się dla niej kimś więcej?

Ta książka jest przepiękna 🥺 nie wiem jak dla niektórych ciężko było przez nią przebrnąć, ja ją pochłonęłam za jednym razem. Oby więcej takich pozycji. Polecam każdemu z całego serca. Na pewno uronicie niejedną łzę :)

Czytałam tę książkę rok, ale nie poddawałam się, bo chciałam zostać oczarowana powieścią ocenianą średnio na ponad 8/10 (nawet będąc na 90% dalej wierzyłam). I z góry mówię – rozumiem, że może się ona podobać, nie uważam jej za złą, a sam styl autorki mimo wszystko jest przyjemny w odbiorze. Po prostu ta historia nie wywołała we mnie żadnych emocji, a była przy tym wyjątkowo rozwleczona. Od „fast burn” gorsze jest tylko zastosowanie nagłego uczucia w książce reklamowanej jako „slow burn”. Nie kupiłam relacji Calli z Jonah.

Chciałam początkowo napisać, że książka nie zestarzała się dobrze, ale trudno mówić o starości skoro została wydana w 2018 roku. Mam wrażenie, że dużo pojawiło się tu kwestii w stylu „jesteś ładniejsza bez makijażu, nie noś go – zabiorę Ci kosmetyki”, „twoje ciuchy nie pasują do otoczenia, schowajmy ci walizki” czy też wykazywania, że ludzie z miast prowadzą puste życie (w drugą stronę nie lepiej, bo samo decydowanie o zaroście Johan też nie jest ok). Calla jawnie dopasowuje się do Alaski, nie dostając za dużo w zamian. Jeszcze jest tu zaburzona odpowiedzialność w relacji ona – ojciec, bo nie wiedziałam, że gdy jesteś dobry dla lokalnej społeczności, to możesz jawnie odrzucać swoją córkę

Mogę powiedzieć z pewnością, że drugi tom sobie odpuszczę, bo wiem co by mnie tam czekało.

It was a pleasant surprise although hate-to-love trope was way too short-termed for my liking, main characters needed time to make me like them and slow burn was suddenly burning (not that I mind). I don't even know how many times I've cried this week, but this read was not an exception and I did weep, quite a few times. I kinda wish the ending was different or for it was a standalone. Overall, I'm rounding up as I don't remember last time I've read a book in a day.

Przyznam, że potrzebowałam chwili, żeby wkręcić się w tę historię i z perspektywy czasu doceniam, że nie nastawiałam się na wybitny romans, bo mogłabym się trochę rozczarować. I to nie tak, że książka mi się nie podobała. Klimat Alaski jest nie do podrobienia, a autorce udało się świetnie go odwzorować. Wyobrażając sobie te wszystkie piękne widoki poznałam dość przewidywalną i lekką historię, choć zdarzyły się też momenty wzruszeń. Czytało mi się ją niezwykle szybko, więc idealnie sprawdzi się jako romansidło na jeden, maksymalnie dwa wieczory, szczególnie te jesienne.

Mam jednak poczucie, że czegoś tu zabrakło. To wrażenie może minie, kiedy przeczytam drugą część, choć raczej nie w najbliższym czasie. Niespecjalnie zżyłam się z bohaterami i prawdę mówiąc, postać Jonaha jakoś mnie do siebie nie przekonała. Facet, który ocenia kobietę na podstawie jej wyglądu i jednocześnie wytyka jej, że robi to samo, nie wywołał we mnie pozytywngo wrażenia. Przez długi czas był zwyczajnie niemiły i nie było to droczenie się, przez co nawet, gdy już zmienił swoje nastawienie, ja nie potrafiłam do końca mu tego zapomnieć.

"Zostań ze mną", to z jednej strony historia, co tu dużo mówić schematyczna, a z drugiej wymykająca się odrobinę przewidywalności tego typu książek.
Jak to możliwe?
To jak zaczyna się ta książka ma w sobie coś "oklepanego", co każdy czytał już w niejednej obyczajówce czy widział w niejedym filmie, ale równocześnie cała ta opowieść ma w sobie olbrzymi ładunek emocjonalny. Nie chodzi tu jedynie o głównych bohaterów , ale emocje pomiędzy Callą a jej ojcem. Emocje trudne,tak samo jak ich początkowa relacja, a potem wszystko się zmienia...
To jest chyba jeden z lepszych elementów tej książki, że w pewnym momencie postacie zaczynają się rozumieć.
Jest coś co mnie w tej historii irytowało, bardzo, przynajmniej na początku - Calla główna bohaterka,skupiona na sobie, nieco egocentryczna patrząca na mieszkańców Alaski z politowaniem.
to postać, która w moim odczuciu ma silne poczucie wyższości. Calla czuje się osobą bardzo "światową" i dopiero na Alasce odkrywa, że życie jest piękne i ważne wszędzie i wszędzie ma sens, a z dala od wielkomiejskiego zgiełku czasami jest jeszcze prawdziwsze i piękne.
Jonah to postać pełna przekory, zadziorności, ale i buty oraz ciężkiego życiowego bagażu. Początkowe relacje jakie łączyły jego i Callę są co najmniej trudne, a równocześnie bardzo schematyczne - bo Ci dwoje wprost się nie znoszą iskrzy między nimi od złośliwości.... A później to się zmienia i sposób przedstawienia tej zmiany jest bardzo ujmujący, hoć w pełni przewidywalny.
to książka na upalny dzień na plaży, albo jesienny wieczór pod kocem, opowieść o odbudowywaniu dawno zniszczonych relacji i o tym, że życie nawet gdy coś nam zabiera, zwykle daje coś innego.

Jak to możliwe?

Jedna z moich ulubionych książek NA. Ciekawa historia, fajni bohaterowie i niesamowity klimat dzikiej Alaski. Bardzo przyjemna lektura, polecam

Na miłość bogów książek, ta książka powinna być uznana za świętą. Słodkie i gorzkie łzy, które wypłakałam, gęsia skórka, ból, który czułam – chcę więcej, potrzebuję więcej!

Czy tylko ja mam wrażenie, że po przeczytaniu tej książki ma się ochotę spakować walizki i wyjechać w odosobnione miejsce, w którym internet jest używany tylko okazjonalnie, w którym mieszkańcy miasteczka są jak rodzina, a ty czujesz, że znalazłaś własne miejsce na świecie?

Calla Fletcher jest miejską dziewczyną do szpiku kości, ze swoim różowym zestawem do biegania, tenisówkami na koturnie i torbą do makijażu większą niż plecak podróżny. Nie widziała ojca od ponad dwudziestu lat, nie rozmawiała z nim od dwunastu, ale pewnego dnia odbiera telefon, który nieodwracalnie zmieni jej życie. Pakując wszystko, co niezbędne na tygodniową wyprawę, czyli dwie w pełni załadowane duże walizki, wyjeżdża z Toronto na Alaskę, miejsce, z którego jej matka uciekła ponad 24 lata temu – by w końcu spotkać ojca i przypadkowo znaleźć miłość swojego życia .

Drogie Panie... JONAH RIGGS był cierniem w moim boku, dopóki nim nie był. Uwierzcie, że potrzebujecie go w swoim życiu. Mam na jego punkcie obsesje. To prawdziwy podniebny kowboj - zrzędliwy pilot, którego misją jest udowodnienie miastowej dziewczynie, jaka jest śmieszna i niedorzeczna. I udaje mu się to perfekcyjnie! Ich przekomarzanie się jest uzależniające, nie mogłam odłożyć tej książki.

Ale to wątek poboczny – związek między Callą i jej ojcem – jest tym, co mnie złamało. Złamało mi to serce na małe kawałki, kiedy widziałam, jak poznają się jako dorośli, tylko po to, by zostać zmuszonym do przedwczesnego pożegnania. Bolało mnie serce, gdy wylewałam dla nich rzekę łez. To było jedno z najpiękniejszych opowiadań, jakie kiedykolwiek czytałam.

Przeczytaj to, kropka. Ale jeśli potrzebujesz bardziej przekonującego wyjaśnienia, przeczytaj to, jeśli kochasz:
- grumpy vs sunshine
- mnóstwo przekomarzania
- dziewczyna z miasta spotyka chłopca z tundry z Alaski
- małomiasteczkowy romans
- daleko od cywilizacji
- spotkanie po latach córki z ojcem
- piloci
- Pustkowia Alaski
- chłopiec, który dostarcza mleko sojowe irytującej kobiecie z nietolerancją nabiału
- hate to love