Wyzwanie czytelnicze LC

Przed końcem zimy

Tłumaczenie: Jarek Westermark
Wydawnictwo: Agora SA
LubimyCzytać

Gerry i Stella, starsze małżeństwo z Glasgow, przybywa do Amsterdamu na kilkudniowe wczasy. Atmosfera jest jednak daleka od sielskiej: trwa zima, znad Morza Północnego wieje lodowaty wicher i w życiu bohaterów temperatura również ciąży ku zeru. Gerry znieczula nudę swojej emerytury alkoholem, a Stella przestaje widzieć sens w podtrzymywaniu pozorów miłości. Czy wędrując nad malowniczymi kanałami i przesiadując w amsterdamskich pubach, tych dwoje dojdzie do wniosku, że krótka zimowa przerwa oznacza tak naprawdę koniec ich małżeństwa? Bernard MacLaverty z wybitną empatią kreśli czuły portret ludzi zmęczonych i poobijanych, ale wciąż gotowych walczyć o swoje szczęście. W przygotowaniu ekranizacja w reżyserii Johna Crowleya, twórcy filmów Brooklyn i Szczygieł na motywach powieści Donny Tartt.

źródło opisu: Agora 2019