Cal

Wydawnictwo: Czytelnik
Cal
angielski
frotka

Akcja powieści rozgrywa się w latach 80 w małym miasteczku w Irlandii Północnej. Tytułowy bohater, Cal Mc Crystal, ma 19 lat, jest katolikiem i bezrobotnym utrzymującym się z zasiłku. Zakochany w starszej od siebie o kilka lat Marcelli szuka w tej miłości ucieczki od beznadziejnej egzystencji, od nienawiści protestanckich sąsiadów, od katolickich kolegów, którzy wciągają go coraz głębiej w konspiracyjną działalność. Ale czy można uciec od rzeczywistości?

źródło opisu: Czytelnik Warszawa, 1988

źródło okładki: http://literacki24.pl

frotka | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, 2013

Rzecz dzieje się w Irlandii Północnej w latach 80, w czasach konfliktu katolików z protestantami. Książka o trudnym dorastaniu w niespokojnych czasach i o miłości do starszej kobiety. Warto sięgnąć bo to kawał świetnej prozy - która zapada w pamięć i wzbudza emocje.

Marta | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018