Walcząc o odkupienie

Wydawnictwo: NieZwykłe
Fighting Redemption
Klaudia Wyrwińska
Ag2S

Ryana Kendalla złamało życie. Wie, co to ból. Wie, co to przemoc i strata kogoś bliskiego. Wie, jakie to uczucie, gdy się kogoś zawodzi. Jednak nic nie może go powstrzymać przed pożądaniem jedynej kobiety, której nie może mieć – Finlay Tanner. Jej uśmiech jest słodki, a przyszłość świetlana. To dziewczyna, z którą dorastał, którą kocha i chroni przed światem, a nawet przed sobą samym. Jako...

Jako dziewiętnastolatek Ryan wstępuje do Australian Army. Po latach intensywnych szkoleń staje się żołnierzem elitarnej jednostki SASR i zostaje wysłany do Afganistanu, gdzie wraz ze swoim oddziałem podejmuje się niebezpiecznych misji. Jednak bez względu na to, jak daleko ucieknie albo jak zaciekle będzie walczył, myśl o Finlay stale będzie go prześladować. Po sześcioletniej rozłące wystarczy zaledwie jedno spojrzenie, żeby zdał sobie sprawę, że nie może bez niej żyć. Niestety, czasem miłość nie wystarczy, by zabliźnić wszystkie rany. Czasem mężczyzn takich jak Ryan nie można już uleczyć, z kolei kobiety takie jak Finlay zasługują na znacznie więcej.

To opowieść o wojnie i poświęceniu, o więziach i prawdziwej przyjaźni, o upadku tych, którzy zdawali się być silni. To opowieść o rezygnacji z miłości i cierpieniu, w której pewien człowiek zrozumie, że najcięższą walką jest walka o samego siebie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Sol | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

O jejku jej.
Ta książka sprawiła, że nie mogę się pozbierać, zebrać słów w sensowne zdania, myśli w coś składnego.
Emocje. Smutek, romantyzm, zmysłowość, tęsknota, przywiązanie, przyjaźń, oddanie… To wszystko się przenika i wybucha czytelnikowi w twarz niemal na każdym kroku.
Jest miłość od zawsze. Nie zakazana, lecz nieproszona. Chciana, ale przerażająca. Przywiązanie silniejsze niż odległość, oddanie większe niż można sobie to wyobrazić.
Miłość tak silna, że przezwycięży wszystko.

Czytając prolog zaczęłam się obawiać. Bo wiecie, nie lubię książek które kończą się dead endem. Bałam się go, po tym jak bohaterka już na samym początku opowiada o swoim ukochanym w czasie przeszłym.
I natychmiast zapragnęłam wiedzieć co się wydarzyło, jak potoczyły się ich losy, ale powstrzymałam się od zaglądania na koniec i radzę Wam zrobić to samo ;) nie psujcie sobie przyjemności z drżenia w obawie o bohaterów. Dajcie się porwać ich cudowniej historii.
O miłości szczenięcej która ewoluuje w...

Mollinka_90 | 2019-03-21
Przeczytana: 21 marca 2019

Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania tej książki, przejrzałam opinie znajomych na LC, by zorientować się, czy warto zabierać się za lekturę. Ich pozytywne opinie były jednym z argumentów przemawiających za sięgnięciem po tę powieść, podobnie jak to, że jest to przedstawicielka literatury australijskiej, którą staram się z uwagą śledzić. Książka zaskoczyła mnie pod wieloma względami, raczej pozytywnie, pomimo, że nie jest to literatura w jakiej namiętnie się zaczytuję, a raczej było to moje pierwsze prawdziwe spotkanie z książkowym erotykiem ;) Przykuła uwagę i nie pozwalała o sobie zapomnieć, gdy na chwilę musiałam się z nią rozstać, a to już coś, co nie każdej lekturze uda się osiągnąć.

Ryan Kendall, będąc chłopcem uczęszczającym do szkoły, poznaje w niej nowo przybyłe w okolicy rodzeństwo, Jake'a i Finlay Tannerów. Od pierwszej chwili z trzy lata młodszą Fin nawiązuje niecodzienną więź, a wkrótce Jake staje się jego najlepszym przyjacielem. Ponieważ dzieciństwo Ryana...

Bardzo żałuję, że nie jestem w stanie docenić tej wyjątkowej powieści tak, jak na to zasługuje... Z powodu poważnych problemów w moim obecnym życiu czytałam ją dwa miesiące, co jak dotąd nie zdarzyło mi się jeszcze chyba nigdy... Nie ma cudów, nie byłam w stanie więc wczuć się w tę piękną historię tak jak należy. Naprawdę na to zasługuje.

Nie wiem nawet, co mogłabym napisać. Może to, że o jej wyjątkowości świadczy fakt, że kiedy tylko byłam w stanie czytać, była mi pociechą. Uświadamiała mi, że miłość to coś, o co należy walczyć do upadłego... Bo czasem zdarza się właśnie taka jedna, wyjątkowa, niepowtarzalna miłość, której nigdy nie będziemy czuć do nikogo innego. Nikt jej nie zastąpi... Tak sobie myślę, czy skoro utrata tej jedynej najukochańszej osoby może skończyć się żałobą nie do ukojenia, czy nie lepiej nie kochać w ogóle? Co jest gorsze, nie zaznać tej wielkiej miłości, czy po jej utracie czuć żal, który nie zniknie nigdy?

Właśnie takie książki powinny powstawać. Takie,...

Wojna uczuć

„ Nie ważne ile lat żyjesz (…) liczy się to , jak jasno przez cały ten czas świecisz”

Kate McCarthy mieszka w Brisbane w Australii, pracuje, jako księgowa, jednocześnie piecze torty weselne. Mężatka, matka dwójki dzieci w wolnym czasie czyta i pisze. Ma na swym koncie sporo książek cieszących się dużą popularnością wśród czytelniczek. Powieść „ Walcząc o odkupienie”, która swoją premierę miała w 2013 r., jest pierwszą książką autorki wydaną w Polsce.

Miałam lekki problem z tą książką, która przypadła do gustu polskim czytelniczkom a mnie w niej coś nie pasowało. Przede wszystkim zacznę od stwierdzenia, że nie jest to oryginalna historia. Opowieści o wojnie i miłości są podstawą literatury i filmów od zawsze. Przykłady można by mnożyć bez końca. Nienawidzę też, gdy autor zaczyna swą opowieść od ujawnienia głównego punktu fabularnego. Autorka pokusiła się o dotknięcie trudnego tematu, bo wojna w Afganistanie, na którą wysłano tysiące żołnierzy budzi kontrowersje....

Stokrotka | 2019-03-29
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 28 marca 2019

Powieść Kate McCarthy „Walcząc o odkupienie” porusza temat młodzieńczej miłości skażonej traumą z dzieciństwa. Ona – śliczna, ambitna i dosyć niezdarna, potykająca się o własne nogi. On – żołnierz, zdeterminowany do osiągnięcia zamierzonego celu, uparty i odważny.

Moim zdaniem, bohaterzy popełnili wszystkie możliwe błędy w relacjach damsko-męskich. Sami sobie stwarzali przeszkody, piętrzyli problemy i widzieli trudności tam, gdzie ich tak naprawdę nie było. W rezultacie okazali się bardzo niedojrzali i nieodpowiedzialni w kwestii uczuć i związku. Wciąż się obrażali, ranili, robili uniki, a nawet uciekali, gdy coś im nie pasowało w zachowaniu drugiej osoby. Przykład? Ryan skosił dziewczynie trawnik po upojnej nocy. Reakcja Fin na sytuację: „Jak śmiał? Pewnie zrobił to z litości.” I bach! Wyrzuciła go z domu oburzona (!) jego uczynnością.

Trochę też Ryan za dużo płakał, na pewno więcej niż ustawa przewiduje. Nie twierdzę, że mężczyzna nie ma prawa do wzruszeń, ale kiedy czytam:...

Piękna opowieść, w której do samego końca nic nie jest pewne. Ryan i Fin to dwie idealnie do siebie pasujące połówki. Nie mogą żyć bez siebie i trudno im żyć razem. Od dziecka łączy ich niesamowite uczucie. Jego przygniata ogromne poczucie winy, którego nie chce i nie może się pozbyć. Co stoi na przeszkodzie, by byli ze sobą?

Ryan Kendall od zawsze marzył, aby zostać żołnierzem. Jego dzieciństwo było bardzo trudne. Wiele bólu i cierpienia doznał w swoim życiu. Był bity i poniewierany przez ojca alkoholika, a matka milczała. Przeżył tragedię, która na zawsze zmieniła życie jego i jego rodziny. W szkole, przez przypadek trafia na Fin i jej brata Jake. Między chłopcami, nawiązuje się koleżeństwo, które stopniowo przeradza się w przyjaźń, taką prawdziwą, męską do końca życia. Jako dziewiętnastolatek wraz z Jake wstępują do Australian Army. Po latach intensywnych ćwiczeń, wyrzeczeń, samodyscypliny i zmagań ze swoimi słabościami, dostają się w końcu do elitarnej jednostki SASR i...

Jeżynka | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Czytam odkąd pamiętam. Czytam wszędzie. Czytam bardzo dużo (niektórzy powiedzieliby pewnie że za dużo bo często kosztem snu, czy wystawiania na szwank relacji towarzyskich które staram się jednak jakoś pielęgnować). I choć byłam przekonana że niewiele już mnie może zdziwić jeśli chodzi o wybierane lektury (bo i arcydzieła się zdarzały i totalne szmiry również) to, zupełnie przez przypadek zadebiutowałam jako czytelniczka książki z kategorii romans/erotyk. Kiedyś przebiegła mi przez głowę myśl aby sięgnąć po „Pięćdziesiąt twarzy Greya” ale szybko wyparowała pod wpływem innych tytułów po które chciałam sięgnąć.

Zabierając się do czytania książki Kate McCarthy „Walcząc o odkupienie” nie przeszło mi nawet przez myśl że przede mną lektura tak daleka od mojej strefy komfortu jak żadna inna po które sięgałam ostatnio.
Nastawiałam się na powieść psychologiczną gdzie główni bohaterowie walczą ze swoimi traumami z dzieciństwa, gdzie dokonują trudnych decyzji często wbrew sobie, gdzie w...

Katarzyna | 2015-09-22
Przeczytana: 21 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przepiękna książka. Nie wyobrażam sobie tego, że ktoś z moim najbliższych walczyłby na wojnie. Za dużo strachu. Nie wiem, czy bym to wytrzymała. Chwała bohaterom i ich rodzinom.

Ryan poznaje Fin, gdy ta wraz z rodziną przeprowadza się do miasta. Zaczyna przyjaźnić się ze starszym bratem Fin, Jake'm. Od tamtej pory jest stałym bywalcem domu Tannerów, którzy traktują go jak drugiego syna. Ma nawet u nich swoje łóżko i biurko. Unika swojego domu, bo ojciec nadużywa alkoholu i bije go. Tannerowie chcieli interweniować, ale Ryan zagroził, że ucieknie. Ryan od zawsze kochał Fin (a ona jego), ale nic z tym nie robili. Oboje mieli marzenia, Fin chciała ratować ziemię i klimat, a Ryan chciał wstąpić do armii tak jak jego dziadek. Jake podzielił marzenia Ryana i razem wstąpili do SAS. Ich oddział został wysłany do Afganistanu.

Fin 6 lat nie widziała Ryana, ale zawsze o nim myślała. Teraz, gdy ma go spotkać, boi się. Kilkanaście dni spędzonych razem ponownie budzą uczucia i pragnienia. Fin...

Kasiek | 2019-03-21
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2019

Piękna historia. Pomysł na nią, może nie jest zbyt oryginalny, bo przecież nie brakuje w literaturze żołnierzy poświęcających swoje życie dla innych, złamanych po trudnych przejściach i usychających z tęsknoty za najbliższymi. Jednak ta historia ma w sobie to "coś". Dotyczy wielu kwestii, bohaterowie zmagają sie z trudnymi dylematami, których autorka im nie szczędzi.
Przyjażń i miłość, tęsknota i smutek, strata i żałoba, ale też seks, kłótnie i humor, tego wszystkiego doświadczamy śledząc losy bohaterów tej powieści. Polecam się z nimi zaznajomić.

Agnieszka | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Najtrudniej jest walczyć o siebie.

Kochani dziś porozmawiamy o tym, jak bezwzględnym przeciwnikiem potrafi być życie. Okrutny los, doświadczając nas każdego dnia, potrafi rzucić nas na kolana i złamać na resztę naszych dni. Zapewne wielu z Was zastanawia się teraz, czy zdecydowałam się poruszyć ten temat w kontekście własnych przeżyć i doświadczeń. Cóż, bywają chwile, kiedy życie mnie nie oszczędza, jak z pewnością każdego z Was, ale tym razem nie będziemy mówić o mnie, bowiem do tak trudnych przemyśleń skłoniła mnie, lektura książki Kate McCarthy „Walcząc o odkupienie”.

Moi drodzy, czy kiedykolwiek oglądając, chociażby wiadomości i słysząc kolejne doniesienia o wojnie w Afganistanie, zastanawialiście się, dlaczego walczący w niej żołnierze zdecydowali się poświęcić własne życie, opuszczając rodziny i przyjaciół?
Przyznam szczerze, że ja sama do tej pory nie poświęcałam tej kwestii zbyt wielu swoich myśli.
Wiele jednak zmieniło się po przeczytaniu książki, o której chcę Wam...