Kompleks sąsiada #3

Okładka książki Kompleks sąsiada #3 Saku Nonomura
Okładka książki Kompleks sąsiada #3
Saku Nonomura Wydawnictwo: Dango Cykl: Kompleks sąsiada (tom 3) Seria: Kolekcja Chichi Dango komiksy
komiksy
Kompleks sąsiada (tom 3)
Kolekcja Chichi Dango
おとなりコンプレックス (Otonari Complex)
Dango
2019-03-25
2019-03-25
Kinga Zielińska
manga shoujo gender bender komedia romans okruchy życia

Trzeci tom zaczyna się , gdy Makoto i Akira rozmawiają o nadchodzącej randce i niby mają zachowywać się normalnie , ale gdy Makoto się do niej uśmiecha dziewczyna się zawstydza. Potem widzimy jak bohaterowie spędzają czas ze swoimi przyjaciółmi(każdy osobno) i kolega Makoto mówi o sytuacji w sklepie i dodaję , że Makoto przeszkadza , gdy ktoś podrywa Akirę. Potem mówi , że skoro powiedział jej , że nie musi się zmieniać to te słowa mogły przynieść odwrotny efekt. Następnie Makoto się przeziębia i Akira czuję się bez niego samotnie , a po lekcjach go odwiedza i przynosi mu galaretkę. I siedzi obok niego nawet po tym jak zasnął. I myśli o tym jak kilka lat temu też był chory i Ona przy nim była i mimo że był osłabiony pocieszał ją , gdy żaliła mu się , że nie potrafi chodzić w spódniczkach. Potem bohater się budzi i nie zauważa nigdzie Akiry. Jednak , gdy chcę wstać widzi dziewczynę śpiąca na ziemi koło łóżka. I uśmiecha się , a następnie głaszczę ją po policzku i całuję w policzek. I w końcu nadchodzi randka i Makoto jest zachwycony wyglądem Akiry i idą do kina , a potem coś zjeść i bohaterka wszędzie wyczuwa zbliżające się walentynki i zastanawia się czy powinna coś dawać Makoto. I nagle bohater chcę by otworzyła buzię , a On Ją nakarmi i dziewczyna się zawstydza , ale otwiera buzię i wtedy bohater mówi , że żartował i sam zjada , a Ona nie wie co myśleć i wtedy bohater mówi , że nie będzie jej do niczego zmuszał i niech wszystko się toczy w ich własnym tempie i wtedy do bohaterki dociera , że Makoto zawsze na nią czekał. Następnie bohaterka zapomina telefonu z knajpki i bohater po niego biegnie , a Akira chcę to wykorzystać by kupić mu coś na walentynki i spotyka jego kolegę , który wcześniej się do niej zalecał i wychodzi na jaw , że Akira nigdy nie kupiła czekoladek bohaterowi i chłopak pyta co Akira myśli o Makato , a Ona nie wie co odpowiedzieć i nagle zjawia się Makoto i bohaterowie odchodzą , ale przez resztę randki Akira jest nieobecna i na koniec bohater mówi jej , że jeśli ma się już więcej nie śmiać jak kiedyś to niech lepiej zapomni o tym co mówił i Ona mówi , że to nie o to chodzi i mówi o co zapytał kolega bohatera i , że Ona nie potrafiła powiedzieć , że Makoto jest tylko przyjacielem i chłopak się zawstydza , a dziewczyna prosi by jeszcze trochę poczekał na jej odpowiedź i mówi , że dobrze się bawiła i po chwili wracając do domu łapią się za ręce i oboje są czerwoni. A następnie bohaterka planuję dać mu czekoladki , a w pewnej chwili spotyka się z koleżankami i te mówią , ze po zerwaniu ciężko wrócić do tego co było wcześniej. I Akira się niepokoi jak będzie z nią i Makoto jeśli byliby razem , a potem zerwali. W końcu nadchodzą walentynki i dziewczyna na początku tchórzy , ale ostatecznie daję mu walentynki i chłopak jest zadowolony. A potem do Makoto piszę jego tata i bohater mówi Akirze , że myśli o tym by go odwiedzić w Los Angeles i pyta dziewczynę czy pojechałaby z nim , ale Ona od razu mówi , że nie i chłopak stwierdza , że wiedział , że tak będzie. A następnie idą na mecz do dawnych koleżanek Akiry i nagle jedna z nich mówi Makoto , że Akira i trener wyglądają jakby mieli się ku sobie , a po chwili inne koleżanki rozmawiają z bohaterką i sugerują , że mężczyzna jej się podoba i wtedy bohaterka krzyczy , że nie ma nikogo kto jej się podoba i Makoto to słyszy , a na koniec wracają do domu i Akira chcę wyjaśnić to co powiedziała , ale Makoto mówi , że musi iść do domu , bo jutro leci do ojca by ochłonąć i potem siedzi w domu i rozmawia z mamą i jest informacja , że rano wyleciał i nie pożegnał się z Akirą. I mamy koniec trzeciego tomu. Historia z każdym tomem coraz bardziej wciąga i robi się bardziej emocjonalna. Bohaterka już sama nie wie czego chcę. Niby mówi , że Makoto to jej przyjaciel , ale widać , że jednak czuję do niego coś więcej. No i ten koniec , gdy Makoto ma dość i leci do ojca nie żegnając się z Akirą. Jednak ta rozłąka zapewne im pomoże i Akira w końcu ogarnie swoje uczucia.

1931

Shojka, jak to shojka, dobra jest.

Shojka, jak to shojka, dobra jest.

Chyba najlepszy tom jak do tej pory. Wreszcie coś porządnego dzieje się między bohaterami. Przyjemnie się patrzyło na te momenty.
Zaczynam się bardziej przekonywać do tej historii. Może jednak dam szansę miłości przyjaciół z dzieciństwa?

Znajomość bohaterów wchodzi na kolejny poziom, pojawiają się dylematy i rozterki natury związkowej. Kreska niezmiennie dobra, rozbudowana mimika i rastrowanie. Ciepła i przyjemna opowieść o relacjach międzyludzkich pod różnymi aspektami :)

Uwielbiam takie klimaty. Bardzo mi się podobała fabuła i ci bohaterowie. Chociaż czasem chciałam szybszego rozwiązania sprawy na korzyść obojga bohaterow. Kreska ładna.

• Manga
  • Mangi