Kompleks sąsiada #4

Okładka książki Kompleks sąsiada #4 Saku Nonomura
Okładka książki Kompleks sąsiada #4
Saku Nonomura Wydawnictwo: Dango Cykl: Kompleks sąsiada (tom 4) Seria: Kolekcja Chichi Dango komiksy
komiksy
Kompleks sąsiada (tom 4)
Kolekcja Chichi Dango
おとなりコンプレックス (Otonari Complex)
Dango
2020-07-17
2020-07-17
Kinga Zielińska
manga shoujo gender bender komedia romans okruchy życia

Czwarty tom zaczyna się od Akiry , która leży w domu i tęskni za Makato i zastanawia się czy powinnam mu wyznać miłość i spotyka się z koleżankami i wtedy dociera do niej , że Makoto jest dla niej wyjątkowy, a także zjawia się kolega bohatera , który ją podrywał , a następnie dzwoni do niej i zaprasza na spotkanie. Gdy się spotykają chłopak znów pyta co myśli o Makoto , a Ona mówi , że to tajemnica. I podczas rozmowy wychodzi na jaw , że Makoto miał kiedyś dziewczynę w liceum , ale Akira o tym nie wiedziała i nagle czuję zazdrość. I w łazience spotyka Fumi i ta prosi ją o rozmowę. I dziewczyny idą na kawę i Fumi mówi , że teraz może im już kibicować , a Akira dziękuję jej , bo dzięki temu co jej powiedziała mogła ruszyć do przodu. I dziewczyna opowiada też o byłej dziewczynie Makoto i potwierdza , że jest zazdrosna i Fumi mówi by zrobiła kolejny krok. A potem dziewczyna myśli o tym co teraz może robić Makoto. I następnie widzimy Makoto , który spędza czas z ojcem i wyjaśnia mu , że zaczął zakładać damskie ciuchy ze względu na Akirę , a na koniec myśli o tym , że chciałby usłyszeć jej głos. Potem jest w pracy u ojca i tam proponują mu by po szkolę zaczął u nich pracować. I znów wracamy do Akiry , która spędza czas z Fumi , Jej koleżankami i kolegami Makoto i Fumi próbuję jej uświadomić by w końcu była szczera z uczuciami. A następnie kolega bohatera znów próbuję dotknąć włosów bohaterki , ale ta gwałtownie się odsuwa i wtedy do niej dociera , że nie ma nic przeciwko by dotykał Ją Makoto , ale jeśli jest to ktoś to nie chcę tego i dociera do niej , że musi wyznać swoją miłość Makoto i nagle widzi jak mały chłopiec spada ze schodów i rzuca mu się na ratunek. I trafia do szpitala i mimo , że wszyscy się martwią to Ona ma tylko potłuczony tyłek:D A , gdy wraca do domu z siostrą Makoto to ten nagle dzwoni na numer siostry i rozmawia z Akirą i mówi , że się o nią martwił i oboje chcą coś sobie powiedzieć , ale siostra potrzebuję telefonu i rozmowa się kończy , a następnie bohaterka prosi siostrę Makoto by pomogła jej spotkać się z jej bratem , bo musi mu coś powiedzieć. I widzimy Makoto , który siedzi u ojca i myśli o Akirze i nagle ktoś dzwoni do drzwi i okazuję się , ze to Akira i chłopak jest w szoku i , gdy dziewczyna wchodzi wyjaśnia mu , że jego siostra i tata jej pomogli i tata wróci dopiero wieczorem i zauważa , że Akira bardzo się zmieniła przez te miesiąc i jest piękniejsza , a także widać , że zachowuję się bardziej jak dziewczyna i mówi jej o tym i bohaterka jest zawstydzona i po chwili idą pozwiedzać i ostatecznie docierają na plażę i tam Akira nagle go przytula i mówi , że nie ma nic przeciwko by On ją dotykał , ale nikomu innemu nie chcę na to pozwolić i mówi też , że miło jest się do niego przytulić. I , że kocha go jak mężczyznę i chłopak ją mocniej przytula i oboje są szczęśliwi i nagle dziewczyna zbliża się do niego jakby chciała go pocałować i bohater zamyka oczy , ale ostatecznie zawstydzona Akira całuję go w czoło , a jakaś para komentuję , że ślicznie wyglądają i oboje odskakują zawstydzeni , ale po chwili łapią się za ręce i zostają by obejrzeć zachód słońca i na koniec wychodzi na jaw , że siostra Makoto domyśliła się co do siebie czują. A w dodatku widzimy jak Akira gotuję razem z tatą Makoto i mówi , że wyjeżdża za 5 dni i mówi chłopakowi , że będzie tam na niego czekać , ale chłopak mówi , że wróci razem z nią i dziewczyna się uśmiecha , a ojciec bohatera mówi , że będzie trochę samotny , ale jakoś to zniesie i , że ma nadzieję , że następnym razem Makoto odwiedzi go razem z Akirą. No i mamy zakończenie 4 tomu. I bohaterowie wreszcie są razem. Wyznanie na plaży i przytulenie oraz prawie pocałowanie było świetne. Choć szkoda , że nie było pocałunku. Liczę , że w 5 tomie będzie ten oczekiwany pocałunek , a co do kolejnego tomu na koniec jest notka , że 5 tom powstanie , ale może trochę się zejść i , że historia zbliża się już do końca. Mam nadzieję , że mimo wszystko jeszcze w tym roku 5 tom wyjdzie. Nie mogę się doczekać aż przeczytam dalsze losy Makoto i Akiry już jako pary

Uwielbiam takie klimaty. Bardzo mi się podobała fabuła i ci bohaterowie. Nareszcie zakończyło się happy ende-m na co bardzo liczyłam. Liczyłam, że troszkę więcej będzie pokazane tego happy end-u, ale niestety. Kreska ładna.
Ta seria jest z pewnością jedną z tych które pozostaną ze mną w pamięci.

Ta seria jest z pewnością jedną z tych które pozostaną ze mną w pamięci.

Przystępna kreska, niewymagające ale zróżnicowane kadry i bogate rastrowanie.

Manga porusza w ciekawy sposób temat relacji międzyludzkich od dziecka do dorosłości. W szczególności trudny aspekt przejścia ze stopy bycia najbliższym przyjacielem na bycie kimś naprawdę bliskim. Gdzie jest granica i czy warto ją przekraczać? A może lepiej pozostać na zawsze przyjaciółmi? Chyba nigdy nie poznamy odpowiedzi na to pytanie, ale Oni podjęli decyzję.

Jednocześnie kolejny temat to samoakceptacja i poczucie własnej wartości w oparciu o otoczkę wizualną. Czy kobieta chodząca po męsku może być kobieca i czy musi na siłę podporządkowywać się "standardom"? Czy mężczyzna w sukience może być dla kogoś męski? Oczywiście, że tak! :)

Przystępna kreska, niewymagające ale zróżnicowane kadry i bogate rastrowanie.

Teraz to już pojechało filmem romantycznym w dobrym stylu. Pojawiło się dużo uroczych momentów, które nawet rozgrzewają serce.
Odseparowanie głównych bohaterów płynęło jak najbardziej na korzyść mangi.
Czuć, że historia dobiega do końca. Mam nadzieję, że nic nie będzie przeciągane na siłę i mangaka zgrabnie to wszystko zakończy.

Odseparowanie głównych bohaterów płynęło jak najbardziej na korzyść mangi.

1931

Udało się, bohaterka odgadła co czuje. Ciekawe czy w następnym tomie już będą oficjalnie parą?

• Manga
  • Mangi