Falco. Pies lotniskowy

Okładka książki Falco. Pies lotniskowy Barbara Gawryluk, Agata Kopff
Okładka książki Falco. Pies lotniskowy
Barbara GawrylukAgata Kopff Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Pies na medal literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Pies na medal
Zielona Sowa
2018-01-01
2018-01-01
48 min.

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Przyjemna historia o psich bohaterach pracujących na lotnisku.

Przyjemna historia o psich bohaterach pracujących na lotnisku.

Super książeczka, jak wszystkie z tej serii. Dzieci je uwielbiają, więc polecamy!

Kolejna książka z serii "Pies na medal". Opowiada dzieciom o psach pracujących na lotnisku a zarazem dbających o bezpieczeństwo pasażerów. Są psy, które kontrolują bagaże. Mają wyspecjalizowane nosy - dzielą się na psy szukające narkotyków lub materiałów wybuchowych. Jest też Falco, pies dbający o to by na pasie startowym nie było żadnych zwierząt, dlatego płoszy ptaki, zające a czasem nawet sarny i dziki. Dziecko słucha z uwagą, zadaje pytania. Ta lektura świetnie nadaje się do samodzielnego czytania. Wiedza i rozrywka połączone w jednym - polecam.

Bardzo ciekawa i przemyślana książeczka dzięki której dzieci poznają nowy zasób słów związany z wyjazdami czy wakacjami. Dowie się również, że psy mogą wykonywać różne zawody, w tym na lotnisku :) Polecam!

Właśnie odkryłam nową serię książek. "Pies na medal". Ta o Falco jest pierwsza, jaką przeczytałam i z pewnością sięgnę po kolejne.
Falco pracuje na lotnisku. Jego zadaniem jest przeganianie ptaków oraz innych zwierząt z pasa startowego.
Tylko to jedno, konkretne zadanie.
Nie musi szukać narkotyków, czy materiałów wybuchowych. Od tego są inne psy, co jest zasygnalizowane w książce.
Dla młodszych dzieci. Polecam.

Tylko to jedno, konkretne zadanie.

Może nawet jedna gwiazdka wyżej.
Syn (8 lat, zaraz 9) po przeczytaniu książki powiedział mi: "Mamo ale ja będę teraz mądry" ... no co za radość dla moich uszu. Nic tak nie cieszy jak podsunięcie dobrej lektury w wakacje :*

O samej książce: Ilustracje fajne, po samej okładce widać, że chce się sięgnąć po tą książkę. Historia psa Falco jest bardzo prosto i zrozumienie opisana, to pies zatrudniony na lotnisku z jakże ważną funkcja.
Na końcu są opisane razy psów, sądzę ze w celu zachęcenia czytelnika. Tu wymieniono Spaniel obok rysunek rasy oraz nasz bohater opowiadania Border collie + rysunek .

Poznaj historię wszystkich PSÓW NA MEDAL !
" Seria wyjątkowych książek przedstawiająca historie niezwykłych czworonogów, o krótkich można powiedzieć, że są psami na medal! Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszym, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR lub na policji, na lotnisku oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy inny."
np inne pozycje z serii:
- MORUS pies ratownik wodny
- JUNIOR opiekun osób starszych
- CZART pies lawinowy
- ROLLER pies przewodnik
- BASTER pies ratowniczy

Może nawet jedna gwiazdka wyżej.

• Dla dzieci, Poziom 1
  • Cztery 🐾 dla 👧👦