rozwiń zwiń

W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy

Okładka książki W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy
Weronika Nawara Wydawnictwo: Otwarte reportaż
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Otwarte
Data wydania:
2019-02-13
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-13
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375155617
Tagi:
pielęgniarka szpital pacjent

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Pielęgniarstwo w czasach kryzysu relacji międzyludzkich



265 0 108

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
592 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
121
50

Na półkach:

"Być może podchodzę do tego zbyt idealistycznie, jednak według mnie pielęgniarstwo to nie tylko praca. To określony styl życia, na który się godzimy."

Pani Weronika Nawara w książce pt. "W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy" przedstawiła realia pracy pielęgniarki/-rza.

Książka została napisana w formie wywiadu z pracownikami służby zdrowia- pielęgniarkami, pielęgniarzami, oddziałowymi oraz instrumentariuszkami, czyli osobami, które niejednokrotnie są poniżane i lekceważone przez pacjentów, ich rodziny, a także samych lekarzy. Rozmówcy Pani Weroniki opowiadają jak wygląda ich praca, z czego musieli zrezygnować, co ich denerwuje, co sprawia radość oraz z jakimi trudności muszą się na co dzień zmagać.

Większość pielęgniarek niemal jednogłośnie twierdzi, że ich praca nie ma nic wspólnego z powołaniem, to zawód jak każdy inny, wymagający zaangażowania, doświadczenia, wielu lat nauki, ale przede wszystkim, bycie pielęgniarką, to styl życia- nie przestaje się nią być po godzinach pracy, czy będąc na urlopie.

Sprawowanie opieki nad pacjentem (dbanie o czystość, pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności z którymi pacjent ma problem, monitorowanie stanu zdrowia), a także asystowanie lekarzowi, to główne zadania pielęgniarki. Zawód jest niezwykle trudny, wymagający i ciągle niedoceniany. Wynagrodzenie wynosi poniżej średniej krajowej, co nie zapewnia życia na godziwym poziomie, dlatego większość osób wykonujących ten zawód pracuje w kilku miejscach. Nic dziwnego, że pielęgniarki strajkują! Wykonują one taką samą pracę co lekarze, dlaczego zatem nikt nie okazuje im szacunku? Dlaczego nikt ich nie docenia?

Wielokrotnie został podkreślony fakt, że sytuacja w pielęgniarstwie się pogarsza, a co za tym idzie- coraz mniej osób decyduje się na ten zawód. Głównym powodem jest brak dokładnych informacji na temat tej profesji, zbyt niskie wynagrodzenie, a także zaburzony wizerunek pielęgniarstwa prezentowany przez środki masowego przekazu (tak, mam tu na myśli między innymi Leśną Górę czy Dr'a House'a :D nie mówiąc już o "Daleko od noszy").

Mimo iż nie posiadam rozległej wiedzy na tematy związane z medycyną, to bardzo chętnie sięgam po tego typu lektury.

To nie było moje pierwsze spotkanie z Panią Weroniką, jej historię poznałam w talk-show Rafała Gębury "7 metrów pod zmienią" i już wtedy zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie.

"Ta praca ma więcej ciemnych niż jasnych stron, ale to od nas zależy, czy potrafimy to zaakceptować i czy mamy w sobie tyle pozytywnego podejścia, żeby rozjaśnić wszystkie ciemności."

Gorąco Wam polecam!

"Być może podchodzę do tego zbyt idealistycznie, jednak według mnie pielęgniarstwo to nie tylko praca. To określony styl życia, na który się godzimy."

Pani Weronika Nawara w książce pt. "W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy" przedstawiła realia pracy pielęgniarki/-rza.

Książka została napisana w formie wywiadu z pracownikami służby...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    746
  • Chcę przeczytać
    459
  • Posiadam
    158
  • 2019
    99
  • Przeczytane 2019
    17
  • Teraz czytam
    15
  • 2020
    14
  • Medyczne
    11
  • 2020
    10
  • Przeczytane w 2019
    9

Cytaty

Więcej
Weronika Nawara W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy Zobacz więcej
Weronika Nawara W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także