Pielęgniarki. Sceny ze szpitalnego życia

Okładka książki Pielęgniarki. Sceny ze szpitalnego życia
Christie Watson Wydawnictwo: Marginesy reportaż
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
reportaż
Tytuł oryginału:
The Language of Kindness: A Nurse's Story
Wydawnictwo:
Marginesy
Data wydania:
2019-02-13
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-13
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366140158
Tłumacz:
Ewa Borówka
Tagi:
reportaż zawód pielęgniarka

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Dotykając cząstki ludzkiej duszy



268 0 108

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
412 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
481
339

Na półkach: , , ,

SZPITAL OD PODSZEWKI

Christie Watson to pielęgniarka z 20- letnim stażem, która zaprasza nas do swojej codziennej rzeczywistości. Zabiera nas na spacer nie tylko po zatłoczonej izbie przyjęć, ale pokazuje też szpital od wewnątrz – ciche oddziały, gdzie trzeba się pogodzić ze śmiercią i ludzi z przeróżnymi doświadczeniami i własnymi historiami, których łączy jeden wspólny mianownik – choroba.

Jak wspomniałam na wstępie – życie pielęgniarek i lekarzy to raczej nie moja bajka, a zainteresowałam się nim bardziej dzięki kilku książkom, które „na raz” wyszły na rynek. Nigdy nie wątpiłam jednak w to, że te osoby ciężko pracują. Ciąży na nich ogromna presja, w końcu mają w rękach to, co najważniejsze – ludzkie życie. I to na co dzień. Czasem nawet 24 godziny na dobę.

„Mamie Arona nie mówię, że wszystko będzie dobrze. Nigdy już nie powiem tego żadnemu krewnemu pacjenta. Przecież nikt z nas tego nie wie.”

Chyba najistotniejsza rzecz, z której zdałam sobie sprawę po lekturze tej książki, to ogrom chorób, wirusów, bakterii i urazów, z jakimi przychodzi zmierzyć się lekarzom i pielęgniarkom na co dzień. Ogrom chorób, wirusów, bakterii i urazów, jakie w ogóle istnieją (i ciągle powstają nowe!). Śmiesznie się do tego przyznać, brzmi to co najmniej bardzo „ignorancko”, ale do kwestii chorób zwykle podchodziłam dosyć wybiórczo i nie czułam potrzeby, żeby zaprzątać sobie nimi głowę. Aż tak dużo się w moim podejściu nie zmieniło, chociaż wiem, że wypadałoby (przynajmniej w moim przypadku) wiedzieć lepiej i dokładniej, jak funkcjonuje ludzkie ciało. Co do książki, to podobały mi się również niektóre opisy – były mocno plastyczne, wręcz na tyle plastyczne, że dzięki swojej wyobraźni byłam w stanie sobie bezproblemowo wyobrazić niektóre zabiegi czy operacje, co wywoływało wręcz ciarki na mojej skórze. Autorka w sympatyczny sposób zwraca uwagę na to, że pielęgniarki to też zwykłe osoby. Osoby, których życie nie zawsze jest perfekcyjne (a właściwie rzadko jest), którym nie zawsze się układa, a które w pracy radzić muszą sobie nie tylko z własnymi problemami i słabościami, ale przede wszystkim – problemami innych. Pokazuje, jak ciężką pracę wykonują i z jak małym uznaniem się spotykają. W końcu wszyscy doceniają pracę lekarzy, ale pielęgniarek już niekoniecznie. Jeśli chodzi o samą warstwę językową tej opowieści, to mam pewne zastrzeżenia. Książki nie czyta się dobrze, a jej lektura wręcz chwilami męczy. Może to kwestia tego, że nie byłam zafascynowana tematem, więc chwilami miałam problem przebrnąć przez niektóre, dłuższe rozdziały. Szczególnie, że opisywane historie raczej nie napawały optymizmem, a jeśli już, to smutkiem.

„Pielęgniarki” to powieść, którą polecam osobom zainteresowanym tematami okołomedycznymi i tym, jak wygląda sytuacja w szpitalu od podszewki.

www.carolinelivre.pl

SZPITAL OD PODSZEWKI

Christie Watson to pielęgniarka z 20- letnim stażem, która zaprasza nas do swojej codziennej rzeczywistości. Zabiera nas na spacer nie tylko po zatłoczonej izbie przyjęć, ale pokazuje też szpital od wewnątrz – ciche oddziały, gdzie trzeba się pogodzić ze śmiercią i ludzi z przeróżnymi doświadczeniami i własnymi historiami, których łączy jeden wspólny...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    507
  • Chcę przeczytać
    417
  • Posiadam
    113
  • 2019
    41
  • Teraz czytam
    34
  • 2021
    14
  • Ulubione
    12
  • Literatura faktu
    10
  • 2020
    10
  • 2020
    9

Cytaty

Więcej
Christie Watson Pielęgniarki. Sceny ze szpitalnego życia Zobacz więcej
Christie Watson Pielęgniarki. Sceny ze szpitalnego życia Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także