Samodyscyplina dla opornych. Jak mieć silną wolę i osiągać swoje cele

Okładka książki Samodyscyplina dla opornych. Jak mieć silną wolę i osiągać swoje cele Peter Hollins
Peter Hollins Wydawnictwo: Vital poradniki
poradniki
Vital
2018-08-13
2018-08-13
Anna Bergiel
emocje pozytywne myślenie rozwój osobisty podświadomość sukces

Krótka książka zawierająca bardzo wiele cennych wskazówek na to jak zadbać o swoją samodyscyplinę i ją rozwijać.

Bardzo cenna książka dla każdego.

Bardzo cenna książka dla każdego.

Chociaż na ostatniej stronie jest wyraźna reklama kursu jasnowidzenia, astrologii, numerologii, tarota i całej reszty... powiedzmy: "praktyk", kojarzonych i częstokroć wymienianych z tak zwanym "rozwojem osobistym", przez ludzi starających oczernić tych którzy się nim zajmują, zarówno twórców tych treści, jak i ich odbiorców (czasem bardzo słusznie).

Jednak nie warto oceniać książki po okładce, to że została wypromowana przez takie czy inne wydawnictwo nie ma większego znaczenia. Ważne jest to, że książka jest dobra.
Znajduje się w niej nieco motywowania, ale gdybym miał sam to zrobić, nie zrobiłbym tego inaczej, błędem jest przesycenie, a nie sama obecność zachęt.
Jest tu podanych sporo badań, które zasługują na to aby został podany przypis, ponadto brakuje podania źródeł i bibliografii. Jednak po krótkich poszukiwaniach doszedłem do wniosku że podane badania rzeczywiście miały miejsce, zatem autor nas nie okłamuje. Więc, choć książka nie wygląda na poważną pozycję traktującą o psychologii, to jednak nią jest.
Tym co najbardziej oddziela ją od stereotypowego „kołczingu”, jest to że autor nie daje nam nadziei na wielkie osiągnięcia w krótkim czasie bardzo małym kosztem. Siła woli może się wyczerpać, motywacja jest oparta na emocjach i z całą pewnością minie (prawdopodobnie bardzo szybko),a wytworzenie nowych lepszych nawyków i pozbycie się starych, może zabrać mnóstwo czasu (podane są badania że w najlepszym wypadku to 19 dni, a w najgorszym ponad 200). Aby coś osiągnąć konieczne jest wyrzeczenie się przyjemności teraz, aby mieć je w większej ilości i natężeniu.
Ponadto parę ciekawostek historycznych, nienaganna forma, przyjemny styl. Innymi słowy krótka, szybka, lekkostrawna i pożyteczna dawka wiedzy.

Polecam.

• Psychologia
  • Do zakupienia
  • Mentalizm
  • Nie ma w MiPb

Dodaj cytat z książki Samodyscyplina dla opornych. Jak mieć silną wolę i osiągać swoje cele