Okładka książki Mistrz efektywnej nauki. Zaawansowane metody przyswajania wiedzy i doskonalenia umiejętności Peter Hollins
Peter Hollins Wydawnictwo: Sensus nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sensus
2023-05-04
2023-05-04

Okładka książki Relacje w świecie wysoko wrażliwych Magdalena Kopenhagen, Joanna Kozłowska
Relacje w świe... Magdalena Kopenhage...
Okładka książki Męska depresja. Jak rozbić pancerz Krzysztof Krajewski-Siuda, Szymon Żyśko
Męska depresja... Krzysztof Krajewski...
Okładka książki SpełniONA. Czego pragną kobiety Beata Biały, Michał Lew-Starowicz
SpełniONA. Cze... Beata Biały, Michał...
Okładka książki Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie Agnieszka Kozak, Jacek Wasilewski
Uwięzieni w sł... Agnieszka Kozak, Ja...

Książka "Mistrz efektywnej nauki" Petera Hollinsa zapoznaje nas z różnymi sposobami przyswajania wiedzy i objaśnia ich skuteczność. Zdradza najlepsze metody na wydajną naukę.

Myślę, że zawarte tutaj informacje mogą być istotne nie tylko dla uczniów czy studentów, ale również w późniejszym wieku, ponieważ rozwijamy się i uczymy przez całe życie. Poradnik jest konkretny i krótki, a wskazówki możliwe do zastosowania. Ta wiedza zdecydowanie jest potrzebna każdemu z nas.

Jestem pozytywnie zaskoczona powyższym tytułem.

W tej niewielkich rozmiarów książeczce znajdziecie wszystko czego do tej pory nie wynieśliście z czasów szkoły czy studiów, związanych z efektywnym uczeniem się.

Bardzo żałuję, że nie trafiłam na tą książkę przed moim lekarskim egzaminem specjalizacyjnym. Naprawdę mogłabym wycisnąć z tych 3 miesięcy zarwanych nocek o wiele więcej, dzięki podanym tu technikom. I może nie musiałabym zaśmiecać umysłu niepotrzebnymi danymi. Teraz podeszłabym do nauki tego samego materiału w zupełnie inny sposób.

Ogólnie polecam wszystkim lekturę, nawet jeśli czasy szkolne lub studenckie macie już dawno za sobą, to zawsze możecie nauczyć się kolejnego języka obcego, techniki programowania lub znaleźć ciekawszy sposób na usystematyzowanie swojej wiedzy i jej utrwalenie.

Pamiętajcie: Repetitio est mater studiorum.

Polecam lekturę.

Jestem pozytywnie zaskoczona powyższym tytułem.

Czy jest ktoś, kto bez problemu i większego wysiłku zapamięta wszystko?
Myślę, że każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu miewa jakieś trudności z efektywną nauką.
Peter Hollins opracował książkę, której tytuł mówi już sam za siebie, a mianowicie „Mistrz efektywnej nauki”.

Czym w takim razie jest efektywna nauka?
Jak wypracować sobie tytułowe efekty?
Jak zostać mistrzem zapamiętywania?
I przede wszystkim, jak rozpracować drogę, która doprowadzi zdobytą wiedzę do naszej pamięci długotrwałej?
Jeśli możemy sobie wiele ułatwić dzięki lepszemu przetwarzaniu i zapamiętywaniu, to może warto spróbować?

Przez treść, techniki oraz wiedzę zawartą w książce idziemy krok po kroku.
Myślę, że każdy rozdział i wszystkie informacje są przedstawione w sposób jasny i konkretny.
Każdy rozdział ma swoje podsumowanie, co uwielbiam w tego typu książkach, ponieważ zawsze możemy wrócić do tematu bez potrzeby wertowania każdej strony rozdziału. Sprzyja to również lepszemu przyswajaniu wiedzy.

Zmiany wymagają od nas poświęceń i zaangażowania oraz samodyscypliny. A sama zdolność lepszego zapamiętywania to złożony proces nie tylko w kwestii powtarzalności i technik, ale również proces psychologiczny. Dobre nastawienie jest kluczem do osiągania wielu sukcesów, bo w jak mamy się rozwijać, gdy tylko karmimy się marudzeniem i negatywną postawą?

Uważam, że książka jest godna polecenia i z pewnością rozjaśnia wiele płaszczyzn. W końcu nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nasze wyobrażenia.
A dla tych, którzy z nauką są raczej na bakier będzie to dobre przełamanie lodów!

Dziękuję @wydawnictwo_sensus za ten egzemplarz☺️

Czy jest ktoś, kto bez problemu i większego wysiłku zapamięta wszystko?

Czym w takim razie jest efektywna nauka?
Jak wypracować sobie tytułowe efekty?
Jak zostać...

Z lektury dowiemy się jak działa nasza pamięć i jak prawidłowo się nią posługiwać 🔥 Poznamy również techniki ułatwiające nam przyswajanie nowych informacji 😉

Przedstawione różnorodne metody nauki i pomysły na efektywniejszą naukę są jak najbardziej na plus 👌🏼

Doceniam również przykłady i praktyczne ćwiczenia, które od razu zademonstrują nam teorie w praktyce 👌🏼

Książka nie jest długa, a język którym posługuje się autor jest bardzo przystępny » to wszystko sprawia, że tę książkę przyjemnie się czyta 😉📖

Reasumując → jeśli chcecie zwiększyć swoją skuteczność w zapamiętywaniu i uczeniu się to dajcie tej książce szansę 😀

Książka...

Warto się uczyć! Wraz z wiekiem dostrzegam coraz więcej zalet pozyskiwania wiedzy. Jednak, co jeśli pomimo zapału nie jesteśmy w stanie czegoś zapamiętać? Albo co zrobić, gdy pomimo chęci, nauka zajmuje nam mnóstwo czasu? Oczywiście, że jest na to rada, wystarczy nauczyć się skutecznych technik efektywnej nauki.

Autor obrazuje jak działa pamięć, jak się nią posługiwać, techniki pomagające lepiej przyswoić materiał, jak działa nasz mózg i co zrobić, by uniknąć bezsensownego wkuwania na pamięć.

Książka jest napisana prostym językiem, dzięki czemu czytelnik może poznać całą jej esencję w przyjemnej sposób. Lektura pomimo swoich niewielkich rozmiarów, zawiera w sobie ogrom wiedzy. Każdy rozdział zawiera podsumowanie oraz wskazówki, co jest wielkim plusem lektury.

Polecam pozycję „Mistrz efektywnej nauki” dla wszystkich studentów, którzy chcą uporać się z nadchodzącą sesją. Sama doceniam zaprezentowane techniki i sumiennie je stosuję. Lektura będzie również niezwykle przydatna dla wszystkich maturzystów bądź ósmoklasistów. Korzystajcie i ułatwiajcie sobie życie!

Autor obrazuje jak działa pamięć, jak się nią posługiwać,...

Nie wiem czemu, ale strasznie ciężko czytało mi się to dzieło, pomimo tego że materiał zawarty w książce był nawet ciekawy.

Lubicie się uczyć?
Jeśli tak, to czy robicie to efektywnie?
Jeśli nie, to dzięki powyższej książce dowiecie się, jak polubić proces przyswajania wiedzy!

,,Uczenie się otwiera naprawdę wiele drzwi, nie miałem o tym pojęcia. Dotyczy czegoś więcej niż pracy, także hobby, albo codziennego życia. Uczenie się pozwoli mi zdobyć to, co chcę”.

Peter Hollins w interesujący i łatwy do zrozumienia sposób tłumaczy, na czym polega zjawisko uczenia się, zapamiętywania i uważności.

,,Mistrz efektywnej nauki”:
💡odpowiada na pytanie, w jakich odcinkach czasowych powinniśmy pracować,
💡całkowicie zmienia podejście do porażki,
💡przedstawia techniki aktywnego uczenia się
💡wyjaśnia, dlaczego popularne metody nie działają
💡czym jest grywalizacja, metoda PQ4R i wiele innych metod, o których nie masz pojęcia- a są świetne i ja z pewnością będę z nich korzystać

Najbardziej spodobało mi się przedstawienie różnych metod nauki, wzbogacone o badania potwierdzające wpływ na doskonalenie umiejetności osób, które się nimi posługują. Obecnie korzystam z kilku sposobów takich jak technika Pomodoro, samotłumaczenie i fiszki.

Znalazłam też nowe pomysły na efektywniejszą naukę- to tzw. ,,ćwiczenia przeplatane”. Czego dotyczą? Przeczytajcie i dowiedzcie się sami! Nic nie daje takiej satysfakcji, jak samodzielny research i odkrycie świetnych i pomocnych idei 🤓

Uważam, że ta książka powinna zostać włączona w poczet lektur szkolnych. Przydatna na każdym etapie życia. Zwłaszcza przed egzaminami ósmoklasisty, maturą i sesją na studiach. Jestem przekonana, że opisane w niej metody pomogą wam łatwiej, szybciej i przede wszystkim w przyjemny sposób przyswajać wiedzę. Sposobów jest tak wiele, że każdy z pewnością znajdzie ulubiony. Mój to nauka w interwałach🥰

Lubicie się uczyć?
Jeśli tak, to czy robicie to efektywnie?

Peter Hollins w interesujący i łatwy...

Autor prezentuje czytelnikom naukowo oparte metody i teorie, które zostały dostosowane do praktycznego zastosowania. Peter Hollins wyjaśnia:
▪️jak funkcjonuje nasz mózg podczas procesu nauki
▪️jak wykorzystać te informacje, aby maksymalnie wykorzystać nasz potencjał poznawczy
▪️jak unikać bezsensownego wkuwania na pamięć
▪️jak przekształcić porażki w lekcje

Poza tym autor omawia różne aspekty procesu nauki, takie jak skupienie uwagi, planowanie, organizacja materiału, techniki zapamiętywania, radzenie sobie z trudnościami w nauce itp.

💁 Książka jest napisana w sposób przystępny i zrozumiały. Dodatkowo, autor przedstawia liczne praktyczne przykłady i ćwiczenia, które umożliwiają natychmiastowe zastosowanie nowych umiejętności w praktyce. Dzięki temu możesz śledzić swoje postępy i obserwować, jak metody zaproponowane przez autora wpływają na twoją efektywność.

Czemu w szkołach nie ma takich praktycznych, obowiązkowych lektur…?😪

▪️jak funkcjonuje nasz mózg podczas procesu nauki
▪️jak unikać bezsensownego wkuwania na pamięć
▪️jak przekształcić porażki w lekcje

Poza tym...

'Mistrz efektywnej nauki' autorstwa Petera Hollingsa to strzał w dziesiątkę! Jeśli chcecie podkręcić swój poziom skuteczności w nauce i lepiej zapamiętywać, to co ostatnio czytaliście lub oglądałyście to koniecznie sięgnijcie po nią!

Hollings przedstawia nam różne tricki i strategie w taki sposób, żebyśmy czuły, że wreszcie ktoś nas rozumie. Od czytania przez słuchanie, notowanie, aż po planowanie nauki - to tylko niektóre z tematów poruszanych w książce. I co najlepsze, nie trzeba na to wiecznie poświęcać czasu, bowiem jak stwierdził autor wystarczy 30-50 minut! JEdnak by nauka przynosiła oczekiwane efekty kluczem jest powtarzania tak by poznane zagadnienia zakotwiczyła się w naszej pamięci długotrwałej.

Najważniejsze jest to byśmy rozumieli zagadnienia o których się uczymy. Dlatego konieczne jest stawianie sobie pytań i podejście do zagadnienia z punktu widzenia wykładowcy, który musi zrozumieć dane zagadnienie by wytłumaczyć je innych, a nie studenta który chce zakuć i zaliczyć i zapomnieć poznany materiał.

Najbardziej podoba mi się, że autor podchodzi do tematu z wyczuciem. Wytłumaczy nam wszystko klarownie, bez jakichkolwiek zbędnych utrudnień. A na koniec każdego rozdziału znajdziemy podsumowanie i praktyczne wskazówki, które można od razu wprowadzić w życie. Wiesz, od razu czujesz, że to działa!

Wiadomo, że niektóre z tych technik mogą być Wam już znane, ale serio, warto dać tej książce szansę. Hollings podsuwa nam tyle ciekawych pomysłów i sugestii, że aż miło. Możecie być pewne, że ten proces nauki będzie się dla Was całkowicie zmieniać!

Podsumowując, 'Mistrz efektywnej nauki' to must-have dla każdej dziewczyny, która chce nauczyć się skuteczniej i efektywniej. Hollings daje nam konkretne rady w zrozumiały sposób, który sprawi, że poczujecie się pewne i gotowe do podbicia naukowego świata. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę!

• 2023 audiobooki
  • Psychologia