Historie z odległej galaktyki. Star Wars. Złota księga bajek

Okładka książki Historie z odległej galaktyki. Star Wars. Złota księga bajek praca zbiorowa
Okładka książki Historie z odległej galaktyki. Star Wars. Złota księga bajek
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Złota Księga Bajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Złota Księga Bajek
Egmont Polska
2018-10-31
2018-10-31
dla dzieci star wars bajki

Okładka książki I ty możesz zmienić świat Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska
I ty możesz zm... Karolina Grabarczyk...
Okładka książki Złota księga bajek. Przygody Kubusia i Przyjaciół Walt Disney, praca zbiorowa
Złota księga b... Walt Disney, praca ...
Okładka książki MAPY, których nie masz. Zestaw 24 map uzupełniających wydanie podstawowe Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
MAPY, których ... Aleksandra Mizieliń...

Super pozycja dla fanów Star Wars, którzy chcą pokazać piękno sagi nowemu pokoleniu.
Dziecięca adaptacja epizodów 1-8 oraz dodatków. W swych najlepszych momentach podkreśla baśniowość najpiękniejszych gwiezdnych momentów. Wiernie opisuje fabułę sagi. Szkoda ze nie zawiera epizodu 9, bo byłaby kompletna.

Osiem części w pigułce z prześliczną warstwą wizualną. Warte kupienia chociażby dla samego przejrzenia. Przy okazji świetny sposób na przypomnienie sobie filmów.

Powiedzonka z „mocą” od dawna weszły do naszego języka. Jak wprowadzić w nie nasze dzieci i zarazić swoją pasją? Można sięgnąć po serial stworzony przez Lego oraz książki, których na rynku wydawniczym jest sporo. My szczególnie upodobałyśmy sobie te z Wydawnictwa Egmont, dlatego co jakiś czas opowiadam Wam o kolejnych. Mamy już na swojej liście „Star Wars. Przebudzenie Mocy. Historia Rey” i
„Star Wars. Krótkie opowieści na dobranoc”. Dziś kolejny tom wprowadzający nas w świat galaktycznej wojny z imperium. Możemy dokładniej poznać historię bohaterów „Gwiezdnych wojen”, świecie wykreowanym przez George’a Lucasa i kontynuowanym w różnego rodzaju sequelach, spin-offach, książkach, komiksach, serialach, grach tworząc z serii rozległą franczyzę przyczyniającą się do rozwoju fikcyjnego uniwersum.
Jedną z takich odsłon jest „Złota księga bajek. Star Wars. Historie z odległej galaktyki” będąca kompendium wiedzy o wykreowanym przez twórców „Gwiezdnych wojen”. W tej niepozornej lekturze z interesującymi i przyciągającymi wzrok ilustracjami znajdziemy wszystko, co do tej pory ukazało się w ramach serii. Każdy film w tej publikacji ukazany jest w formie przystępnej dla młodych czytelników bajki, w której akcja wydaje się dużo szybsza niż w filmach. Dzięki temu możemy przekazać dzieciom swoją miłość do filmów, wprowadzić w kod powiedzonek oraz poruszyć ważne tematy tyranii.
W książce znajdziemy takie historie jak: „Mroczne widmo", „Atak klonów", „Zemsta Sithów", „Nowa nadzieja", „Imperium kontratakuje", „Powrót Jedi", „Przebudzenie mocy", "Ostatni Jedi", „Jestem szturmowcem”, „Jestem Jedi”, „Jestem bohaterem” i „Stwory obcy i bestie”. Wszystko w bardzo przystępnej formie z dużą ilością ilustracji, dzięki czemu po książkę mogą sięgnąć już przedszkolaki uwielbiające słuchać opowieści o galaktycznych przygodach filmowych bohaterów. O ile filmy mogą znudzić młodych widzą to opowieści zawarte w tej książce na pewno nie pozwolą na znużenie. Lektura pozwoli nam dokładnie poznać losy rodu Skywalkerów i poznać powiazania między bohaterami.
„Historie z odległej galaktyki” to książka napisana bardzo prostym językiem. Będzie ona doskonałą przygodą wprowadzającą zarówno w świat filmów „Star Wars”, jak i całą literaturą powstałą dookoła nich. Lekturę adresowano dla czytelników w wieku szkolnym, ale myślę, że może po nią sięgnąć każdy, kto jeszcze nie widział „Gwiezdnych Wojen” i chciałby zacząć tę niezwykłą przygodę z jednym z tworów popkultury.
Opowieść toczy się wokół podejmowania życiowych wyborów, szukaniem własnego miejsca w świecie, odkrywania swojej drogi, walki dobra ze złem. Szybka akcja i prosty język sprawią, że młody czytelnik nie znudzi się w czasie lektury. Niedługą fabułę wzbogacono zdjęciami z filmu. Kolejne rozdziały to poszczególne obrazy z filmu. Akcja w nich zawiera się na kilku stronach, co ułatwia czytanie młodym czytelnikom.
Książkę polecam wszystkim miłośnikom „Gwiezdnych wojen” i tym, którzy chcą taką miłość do filmu rozbudzić w dzieciach.

Gwiezdne Wojny w pigułce!

Nie lada gratka dla każdego fana Star Wars - i to w każdym wieku! Ta książeczka to fantastyczne, przepięknie zilustrowane kompendium wiedzy o wszystkim, co do tej pory ukazało się w ramach serii Gwiezdne Wojny. To bowiem każdy z dotychczasowych filmów... w formie bajki! :)

Nawet jako kilka bajek... oj, wciąga to wszystko :) Dlatego mam graniczące z pewnością przekonanie, że każdy - niezależnie od wieku - będzie zachwycony biorąc tę pozycję do ręki. "Mroczne widmo", "Atak klonów", "Zemsta Sithów", "Nowa nadzieja", "Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi", "Przebudzenie mocy" i "Ostatni Jedi"w formie cudnie zilustrowanych bajek... WOW! :)

Wniosek z tej książeczki płynie bardzo prosty - Gwiezdne Wojny nie tylko dzięki filmom mogą zyskiwać nowych fanów. Bajki na dobranoc jak się okazuje też świetnie mogą temu celowi posłużyć. Niech więc Moc będzie z Wami :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Gwiezdne Wojny w pigułce!

Nawet jako kilka bajek... oj, wciąga to wszystko :) Dlatego mam graniczące...

• 2021 Przeczytane z dzieckiem
  • Kacperek Sam
  • Książki Kubusia
  • KSIĄŻKI TYMKA 2019
  • Biblioteczka
  • Bajki

Dodaj cytat z książki Historie z odległej galaktyki. Star Wars. Złota księga bajek