ACH, TE ZWIERZAKI! Smuteczki małpeczki.

Okładka książki ACH, TE ZWIERZAKI! Smuteczki małpeczki. Katarzyna Vanevska
Okładka książki ACH, TE ZWIERZAKI! Smuteczki małpeczki.
Katarzyna Vanevska Wydawnictwo: AWM Seria: Ach, te zwierzaki! literatura dziecięca
16 str. 16 min.
literatura dziecięca
Ach, te zwierzaki!
AWM
2018-08-24
2018-08-24
16 min.

Okładka książki Mama Sara Olszewska, Barbara Supeł
Mama Sara Olszewska, Bar...
Okładka książki Charakterki i humorki Zbigniew Dobosz, Anna Potyra
Charakterki i ... Zbigniew Dobosz, An...
Okładka książki Miasto potwór Joanna Guszta, Przemysław Liput
Miasto potwór Joanna Guszta, Prze...

Ta seria jest jedną z moich ulubionych. Możemy liczyć tutaj na przyjazne zwierzęta w roli głównych bohaterów, piękne ilustracje, łatwe teksty, oraz cenne lekcje.

Tutaj poznajemy małpkę i jej tytułowe smuteczki. A razem z nią dziecko poznaje nowe słowa i uczucia.

Piękna książka.

Piękna książka.

Mała małpka była bardzo smutna. Martwiło ją, że inne zwierzęta mają tyle wspaniałych talentów i zalet, a ona jest taka bura i zwyczajna. Nie miała tyle siły co słonie, nie była tak wysoka jak żyrafa. Nie potrafiła szybko biegać, nie miała w sobie też odwagi tygrysa czy krzepy nosorożca. Każde zwierzę wydawało się małpce cudowne, zaś w sobie nie widziała nic szczególnego!

Smutek małpki był tak duży, że nie cieszyły ją nawet harce i zabawa wśród lian. Bo jak tu się bawić, kiedy w głowie ma się tyle zmartwień? Wszystko jednak się zmieniło, gdy mała małpka usłyszała dziwne odgłosy, dochodzące z drzew rosnących na skraju pobliskiej wioski. Czyżby ktoś płakał? To mały chłopiec złościł się i smucił. Ale dlaczego? I jak spotkanie małpki i chłopca wpłynie na ich losy? Sięgnijcie po „Smuteczki małpeczki” i przekonajcie się sami!

„Smuteczki małpeczki” to krótka, pisana rymami opowieść, w której nie brak emocji. Mała małpka jest zrozpaczona. Pilnie obserwuje swoich sąsiadów i martwi się coraz bardziej. Dlaczego? Każdy z nich jest wyjątkowy. Ma zalety czy talenty, które sprawiają, że jest w czymś dobry i czymś się wyróżnia. A co jest mocną stroną małpki? Naszej bohaterce wydaje się, że jest ona pozbawiona zalet. Uważa się za nudną, przeciętną i nijaką. Jednak spotkanie z pewnym małym chłopcem pokaże jej, że ona również ma w sobie coś, co czyni ją wyjątkową!

Katarzyna Vanevska stworzyła ciekawą książeczkę dla najmłodszych dzieci. Przygody małpki będą okazją do poznania wielu mieszkańców dżungli. Maluchy zobaczą zarówno barwnego tukana, jak i ogromnego nosorożca czy potężnego hipopotama. Co ważne, wpadającym w ucho rymom towarzyszą bardzo przyjemne ilustracje. Soczysta zieleń tropików jest świetnym tłem dla tych bardziej i mniej kolorowych dzikich zwierząt. Jednak najcenniejsze w tej opowieści jest jej przesłanie! „Smuteczki małpeczki” pokażą małym czytelnikom, że zawsze warto wierzyć w siebie. Dzieci przekonają się także, że uśmiech ma potężną moc, a umiejętność wywołania go na twarzy innej osoby jest… bezcenna!

Gorąco polecam „Smuteczki małpeczki” dzieciom od 2. roku życia. Piękna i przyjemna historia, bardzo kolorowe ilustracje i wartościowa treść sprawiają, że warto mieć tę kartonową książeczkę w swojej biblioteczce.
Czytelnicze Podwórko

Jak już wspominałam to jedna z trzech książek danej serii. W tej publikacji znajdziemy opis wielu zwierząt zamieszkujących dżunglę i ich zalety. Główną bohaterką zaś jest małpka o bardzo niskim poczucie własnej wartości. Niestety małpka nie widzi nic pozytywnego w byciu sobą, ale za to dostrzega dużo zalet u innych zwierząt, podobają mu się silne słonie, duże, dostojne żyrafy, gwarne, kolorowe papugi, czy zwinna puma.

Pewnego dnia bohaterka dostrzega płaczącego chłopca z okolicznej wioski, któremu nieświadomie pomaga pokonać smutki i troski. Małpka dostrzegła w sobie pozytywne zalety i przede wszystkim uwierzyła, że i ona jest bardzo ważna.
Książeczka jest bardzo kolorowa i przyciągająca wzrok małego czytelnika. Myślę, a nawet wiem, że przygodę z książkami warto zacząć od pierwszych miesięcy życia i wybierać pozycje z wartościową treścią i pięknymi ilustracjami. Książeczki są przeznaczone dla najmłodszych, gdyż są łatwe w utrzymaniu czystości. Kartonowe strony wystarczy przetrzeć wilgotna ściereczka i gotowe. Ważne jest także bezpieczeństwo naszych dzieci i tu również jest to zachowane, gdyż publikacja posiada zaokrąglone rogi. Myślę, że nie trzeba Was zachęcać do kupna, to oczywiste, że warto. Polecam!!

Mądrze opowiedziana historia o małej małpce, która zupełnie nie wierzy w siebie. Zwierzęta z dżungli budzą jej podziw i zachwyt, siebie zaś uważa za nudną i słabą.
Z tej niewielkiej kartonowej książeczki dzieci dowiedzą się, że w każdym z nas jest coś wyjątkowego.

dzieciaki ją uwielbiają, powtarzają już sami fragmenty, do tego mądra treść

dzieciaki ją uwielbiają, powtarzają już sami fragmenty, do tego mądra treść

• Literatura dziecięca
  • Przeczytane Kubusiowi i Mai
  • Przeczytane w 2020 r.
  • Zuśka
  • Książki Henia

Dodaj cytat z książki ACH, TE ZWIERZAKI! Smuteczki małpeczki.