Chcemy się tylko podpalić

Wydawnictwo: Dom Literatury w Łodzi
literatura piękna
IAN KEMP

„Chcemy się tylko podpalić” to tytuł debiutanckiego zbioru opowiadań, który właśnie ukazał się nakładem Domu Literatury w Łodzi. Na prawie 400 stronach autor oferuje prozę świeżą, minimalistyczną i tricksterską. Skrzącą się humorem i lekkością. We współczesnej polskiej literaturze raczej nie znajdziemy podobnej propozycji. Amoralni właściciele firm, ludzie bezrobotni i nieproduktywni, Niemcy...

Amoralni właściciele firm, ludzie bezrobotni i nieproduktywni, Niemcy pamiętający czasy Hitlera, para nihilistów, dojrzewający chłopcy, poliamoryści to niektórzy z bohaterów tej książki.

37 – popowych, ale ambitnych – opowiadań nie sposób zlekceważyć. Ian Kemp stawia czytelnikowi kilka naprawdę ważnych pytań i wyraziście określa bliskie mu wartości. Piszę dla konkretnych ludzi. Piszę przeciwko konkretnym ludziom – to jego motto. Przyświecająca mu zasada bardzo dobrze oddaje także pasję, z jaką ta proza jest napisana.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dorothy Perkinson | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Kilkanaście opowiadań jest naprawdę bardzo dobrych, kilka świetnych i tylko może jedno, dwa, które zupełnie mnie nie przekonały. Czy jest to świeże, jak czytamy w opisie? Nie do końca się zgodzę, ale na pewno jest to porcja mocnej literatury. Powinien przeczytać ten, kto nie lubi się nudzić.

orangutan | 2018-10-30

Bardzo fajna proza. Czyta się to dość szybko i z przyjemnością. Mnie się podobała.