Tutaj jesteśmy. Wskazówki dla mieszkańca planety Ziemia

Seria: PICTUREBOOK
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Here We Are: Notes for Living on Planet Earth
Ag2S

Z niezwykłą trafnością i subtelnym poczuciem humoru Oliver Jeffers stworzył krótki przewodnik po naszej planecie. Rysował go z myślą o swoim synu, jednak zawarte w nim myśli są na tyle uniwersalne, że bez problemu przemówią do dzieci i ich rodziców na całym świecie. Jeffers opisuje właściwości fizyczne samej planety (pagórkowata, płaska, mokra), oferuje spojrzenie na nią z dystansu (jest...

Jeffers opisuje właściwości fizyczne samej planety (pagórkowata, płaska, mokra), oferuje spojrzenie na nią z dystansu (jest naprawdę wielka) oraz opisuje życie wewnętrzne jej mieszkańców (w końcu pod pewnymi względami wszyscy jesteśmy tacy sami).
Autor chce przekazać uniwersalny system wartości, u którego podstaw stoją uprzejmość i tolerancja.
Tutaj jesteśmy to tytuł, który powinien zagościć w domu każdej współczesnej rodziny.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

książek: 1943
Monka | 2019-03-16
Przeczytana: 16 marca 2019

Jeśli chcecie aby wasz kilkulatek wyrósł na mądrego, odpowiedzialnego, empatycznego i tolerancyjnego człowieka powinniście mieć na półce książkę Olivera Jeffersa. "Tutaj jesteśmy" to przepięknie wydany zbiór wskazówek dla mieszkańców PLANETY ZIEMIA :-) Znajdziemy w niej opis właściwości fizycznych naszej planety, wspomnienie o różnorodności zwierząt, które ją zamieszkują i oczywiście krótki opis wewnętrznego życia każdego człowieka. Ta książeczka uczy nasze maluchy, że każdy z nas jest podobny, ale równocześnie zupełnie inny i to właśnie jest piękne. Pokazuje jak ważna w życiu jest tolerancja i wrażliwości na drugiego człowieka, bo przecież warto się kierować zasadą, że granice mega świata kończą się tam, gdzie zaczynają się granice świata drugiego człowieka. Dzięki temu potrafimy się szanować, doceniać, akceptować i dostrzegać wzajemne piękno... Ta książeczka powstała, ponieważ jej autor chciał pozostawić swojemu synowi najważniejsze wskazówkowi jak pięknie żyć, ale są one tak...

Abdita | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Ideologicznie przepiękna. Wszystko cacy. Ale kiedyś było takie wyrażenie "smrodek dydaktyczny". Teraz w wielu książkach wyczuwa się już jakby smród. Czy to jest dobra droga przekazania bardzo zacnych skądinąd poglądów? Śmiem wątpić.

Migdał | 2019-03-11
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane