Po bezdrożach Alaski

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
karlin91

W dalekim zakątku świata Po bezdrożach Alaski to fascynująca relacja z podróży po Alasce – pełnej przygód, dzikiej przyrody oraz interesujących ludzi. Razem z autorem weźmiemy udział w raftingu na rzece Kenai, przepłyniemy łodzią lub kajakiem prawie 900 kilometrów wzdłuż biegu Jukonu – największej rzeki Alaski, będziemy obserwować z bliska niedźwiedzie grizzly, ursony i bieliki amerykańskie,...

W dalekim zakątku świata

Po bezdrożach Alaski to fascynująca relacja z podróży po Alasce – pełnej przygód, dzikiej przyrody oraz interesujących ludzi. Razem z autorem weźmiemy udział w raftingu na rzece Kenai, przepłyniemy łodzią lub kajakiem prawie 900 kilometrów wzdłuż biegu Jukonu – największej rzeki Alaski, będziemy obserwować z bliska niedźwiedzie grizzly, ursony i bieliki amerykańskie, łowić ryby w rzekach, w których aż roi się od wielkich szczupaków i wędrujących na tarło łososi. Powędrujemy leśnymi duktami pełnymi świeżych tropów baribali, przeżyjemy nawet rzeczne tsunami i pożar tajgi.
Oprócz wielu sympatycznych Amerykanów oraz północnoamerykańskich Indian spotkamy też potomków Polaków, którzy dawno temu przybyli na ten skrawek świata szukać szansy na lepsze życie.

źródło opisu: https://sklep.zysk.com.pl/po-bezdrozach-alaski.html

źródło okładki: https://sklep.zysk.com.pl/po-bezdrozach-alaski.html

Basia | 2019-07-25

"Po bezdrożach Alaski" to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną zamknąć za sobą drzwi swojego domu i przenieść się w odległe miejsca, w których smartfon jest niczym innym jak tylko zbędnym balastem. To opowieść o niesamowitych przygodach młodego Polaka, jego radościach, lękach i wątpliwościach, które narodziły się w wyniku kontakty z dziką naturą i obcą kulturą. Na samym końcu, jest to historia losów Polaków, których los rozrzucił po świecie. Gorąco polecam:)

Patmol | 2019-04-17
Na półkach: Przeczytane, Reportaż

Bardzo sympatyczna książka. Podobała mi się.

Jak ktoś lubi reportaże - fajna książka do poczytania.
Jak ktoś lubi reportaże o Alasce, niedźwiedzie i te sprawy -tym bardziej fajna.

Zabawna, bo autor jest dość zapatrzony w siebie i krytyczny do świata, i uważa, że on sam jest super facetem, a inni czyli Amerykanie/ Alaskanie. Indianie no to same prawie wady mają ( z niewielkimi wyjątkami)
i miejscami patriotyczna (Polska jest najlepsza, najlepsze ma jedzenie, najlepsi ludzie itd, a rodzina autora to wzór cnot wszelakich)
ale dużo jest o Alasce i można ciekawie poczytać o przyrodzie i ludziach Alaski.

Autor pojechał na Alaskę na coś w rodzaju stypendium naukowego, i pomagał jako stypendysta/ wolontariusz w rezerwatach.

Bardzo urokliwa książka.

karlin91 | 2019-01-21
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Alaska to miejsce wyjątkowe. Miejsce, w którym człowiek może zżyć się z prawdziwą naturą. Miejsce, w którym człowiek może zakochać się w każdej roślinie i w każdej kropli wody. Miejsce, w którym sielanka miesza się z dziką i zwodniczą florą i fauną.

Tę książkę czyta się w taki sposób, że na dłuższą chwilę zapomina się o rzeczywistości. Lekki styl, barwne, wciągające, szczegółowe opowieści i przede wszystkim wyczuwalna pasja, z jaką podchodzi do tematu autor sprawiają, że zaraz po przeczytaniu miałam ochotę wrócić do początku tej przygody i przeżyć ją jeszcze raz.

Więcej na: http://karlin91.blogspot.com/2019/01/fascynujaca-podroz-sebastian-r-bielak.html.

Mecha_Kulturacja | 2018-12-16

Po Bezdrożach Alaski to klasyczna, ale fascynująca relacja z podróży. Autor nie skupia się na samych najpiękniejszych, czy zapierających dech w piersiach miejscach czy widokach. W czasie swoje trzymiesięcznej wyprawy autor pływał kajakiem po Jukonie, najdłuższej rzece półwyspu i czwartej co do długości rzece Ameryki Północnej. Spotykał niesamowite dzikie zwierzęta, a nawet stanął oko w oko z niedźwiedziem grizzly.

Podróż z Sebastianem Bielakiem po bezdrożach Alaski to niesamowite przeżycie. Poznajemy nie tylko wspaniałe miejsca w jednym z najdzikszych terenów Ameryki Północnej, ale stajemy się również świadkami życia tamtejszej społeczności i rdzennej ludności.

Odkąd pamiętam Alaska była dla mnie wyjątkowym, niezwykle zagadkowym i nieokiełznanym terytorium na ziemi. Oczywiście w trakcie nauki, te moje spostrzeżenia uległy pewnym weryfikacjom. Mimo to nadal ten stan Stanów Zjednoczonych pozostał dla mnie niesłychanie interesujący i magiczny. Tym bardziej z wielką przyjemnością sięgnęłam po tę publikację i nie zawiodłam się.

Książka „Po bezdrożach Alaski” stanowi dość obszerny zapis wyprawy naukowca Sebastiana R. Bielaka na Alaskę. Przez prawie dwanaście miesięcy stażu naukowego miał on okazję przyjrzeć się bliżej i poznać, ten niesamowity rejon. Dzięki jego zapiskom my również jako czytelnicy otrzymaliśmy taką możliwość. Autor bowiem dość szczegółowo opisuje nam wszystkie ważniejsze wydarzenia, które miały miejsce podczas jego wyprawy już od momentu wejścia na pokład samolotu, poprzez niesamowite przygody związane z pracą w Narodowych Ostojach Przyrody aż po swój powrót do domu. Mimo, że robi to dość szczegółowo, opisy codziennego...

allison | 2018-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2018

Książka Sebastiana Bielaka to pasjonująca relacja z podróży i pobytu na Alasce. To również wielka pochwała życia w zgodzie z naturą i z poszanowaniem jej odwiecznych praw.

Gdy patrzy się na okładkowe zdjęcie, od razu marzy się o zwiedzeniu jednego z najciekawszych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Woda, trawa, słońce, a w oddali zielone wzgórza i pokryte śniegiem skaliste góry... I ten łoś brodzący w jeziorze... Wygląda sielankowo.
Nie należy jednak zapominać, że Alaska to również kraina chłodu, zmiennej pogody, obfitującej w wichury i burze śnieżne. Wszak zima trwa tam około dziewięciu miesięcy!

Do tego właśnie miejsca zaprasza czytelników autor, który spędził tam ponad trzy miesiące, odbywając naukowy staż w największych lasach oraz podróżując po dzikich, rzadko odwiedzanych przez turystów terenach.

Sebastian Bielak z wielką pasją, dynamicznie i barwnie relacjonuje wyprawę, od momentu opuszczenia domu do powrotu. Sedno jego opowieści stanowi jednak pobyt na Alasce, podczas...