Dlaczego gwiazdy migocą?

Okładka książki Dlaczego gwiazdy migocą? James Doyle
Okładka książki Dlaczego gwiazdy migocą?
James Doyle Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Wydawnictwo Naukowe PWN
2018-09-24
2018-09-24
9788301199029

Gdy przychodzi wieczór, na niebie możemy zaobserwować gwiazdy. ✨ Dzieci często zadają pytania, skąd się biorą. Nasz mały fan Kosmosu uwielbia czytać na ten temat. Kolejna książka, do której chętnie zagląda to genialnie opracowana „Dlaczego gwiazdy migocą?” Autor James Doyle zebrał w niej odpowiedzi na naukowe pytania z różnych dziedzin w tym Kosmosu. Pytania i odpowiedzi zawarte w tej książce dotyczące nauki są naprawdę ciekawe i zainteresują dzieci lubiące takie tematy. 👍 Jeśli chodzi o Kosmos, z lektury można się dowiedzieć między innymi która gwiazda jest położona najbliżej Ziemi, jak długo będzie świecić Słońce, jak powstają gwiazdy, czym jest czarna dziura, jak i kiedy powstała Ziemia, czy gwiazdy tworzą określone kształty, dlaczego gwiazdy migocą, czy na Marsie jest możliwe życie, z czego zrobiony jest Wszechświat, a nawet czy ktoś w Kosmosie usłyszy krzyk ludzi, a także dlaczego astronauci unoszą się w Kosmosie i inne. 👏 To tylko przykładowe informacje, które można tu znaleźć, bo autor poruszył także inne wątki. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/dlaczego-gwiazdy-migoca.html

Ta książka nie jest dla małych dzieci. Bardziej dla nastolatków i tych, którzy już znają świat lub chodzą do szkoły. Są tu bowiem bardziej naukowe wyjaśnienia. rzeczy, których małe dzieci nie pojmą. Fakt, dużo, nawet wiele, bo na każdej stronie są w tej książce malowanki i zdjęcia, ale nic poza tym, co przyciagnie dzieci. Dla starszych będzie to ciekawe wydanie.
Jest między innymi o gwiazdach, dinozaurach czy kosmosie. Wniosek - pozycja bardziej dla chłopców.

Jest między...

• Chcę przeczytać - dziecko
  • 3/10 - słaba
  • Samodzielne
  • ▪ Ciekawostki, popularnonaukowe, edukacyjne...
  • ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Dlaczego gwiazdy migocą?