Faszystowska mać!

Wydawnictwo: Bibliotheca Silesiana
Faszystowska mać!
historyczna
maniek1986

Książka opisuje pobyt bohatera w obozie koncentracyjnym Birkenau, potem roboty przymusowe przy budowie lotniska w Balicach pod Krakowem, ucieczkę i ukrywanie się przed Niemcami i ich szpiclami (w większości Polakami). Później przyjazd do Jugowic Górnych we wrześniu 1945 roku, życie z Niemcami i relacje polsko-niemieckie do ich wysiedlenia, czas stalinizmu i budowy Polski Ludowej. Premiera książki miała miejsce 31 lipca podczas III Dolnośląskiego Pikniku Militarnego w Ludwikowicach Kłodzkich.

Od autora: "Tą niniejszą pozycją oddaję ci szacunek mój dziadku, oddaje Ci szacunek za twoje wychowanie, wartości które we mnie wpoiłeś, dziękuję za wszystkie twoje opowieści. Ale przede wszystkim za to kim dziś jestem, gdyż to właśnie Ty mnie ukształtowałeś. Spoczywaj w pokoju."

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.naszesudety.pl