W kręgu tajemnic "Riese"

Wydawnictwo: Technol
9788360762073
wojsko
dotttel

Pomimo wielu publikacji, poświęconych zagadce Gór Sowich, szereg istotnych kwestii wciąż zostało w nich pominiętych. Książka W kręgu tajemnic "Riese" stara się uzupełnić ową wiedzę, prezentując nieznane do dziś historie i sekrety Gór Sowich. Wszystko zaś w oparciu o relacje ludzi, którzy z różnych względów byli ich uczestnikami, czy wręcz je tworzyli. Autorzy przytaczają m.in. wspomnienia sowiogórskich Niemców, pierwszych powojennych osadników, więźniów i robotników przymusowych, a także badaczy „Riese”. Jest to zatem nie tylko przegląd różnych punktów widzenia tego, co działo się w Górach Sowich, ale też podróż po wojennej i powojennej historii. Podróż pełna kontrastów, nieznanych dotąd faktów i mrocznych tajemnic...

źródło opisu: Wydawnictwo Technol, 2008

źródło okładki: http://www.technol.anv.pl/index.php?id=wktr.html

Szapirta | 2014-03-04

Pan Kazek jest świetną osobą, było mi dane uczestniczyć w jeden wycieczce po Górach Sowich z Nim jako przewodnikiem.
Nie tylko świetny głos ( podobny do głosy Pana Wołoszańskiego) ale i pasja z jaką opowiadał o historii i ciekawostkach sprawiała, że wpadało się w trans.
Po zakończeniu wyprawy kupiłam książkę i również się nie zawiodłam.

viki | 2013-05-29
Przeczytana: 18 października 2009

Tę książkę przeczytałam, po spotkaniu z autorem. Zachęciła mnie do tego jego osobowość.
Mało znałam ten wątek historyczny, bo to nigdy nie był mój ulubiony przedmiot, a chyba nie poświęca za wiele uwagi tematowi Riese.
Autorzy, bo jest ich dwóch, chociaż tylko jeden z nich napisał książkę, wiele czasu poświęcili na rozmowy z ludźmi, którzy pamiętali tamte wydarzenia. A jeszcze więcej zajęło im zebranie niezwykłych materiałów: listów, zdjęć i wspomnień.
W tej książce głos zabrali nie tylko Polacy, ale i Niemcy, którzy mieszkali na terenie naszego państwa. Widzieli to samo, ale każdy z nich zapamiętał to zupełnie inaczej, a jeszcze inne wersje usłyszeli od swoich babć i dziadków.
Działo się w tych czasach wiele w Górach Sowich, tak dużo, że pewnie by uzupełnić wiedzę, trzeba by sięgnąć po kolejne książki o tematyce osławionego Riese Hitlera.

Zubrow | 2011-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

O riese to w tej książce jest niewiele. Ale ciekawa ze względu na opisy zarówno polaków jak i niemców rzeczywistości powojennej na terenach gór sowich.

Angelika_S | 2015-07-20
Ania | 2014-08-22