Czerwony alarm

Cykl: NYPD Red (tom 5)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Red Alert
L_Settembrini

Najbogatsi z najbogatszych Nowego Jorku spotykają się w The Pierre's Cotillion Room, aby zebrać pieniądze dla tych, którym się mniej poszczęściło w życiu. Śmiercionośny wybuch wstrząsa pomieszczeniem przywołując wspomnienie 11. września. Czy wybuch ten jest dziełem terrorystów, czy też próbą zabójstwa? Znana twórczyni filmowa ma być kolejną ofiarą śmiertelną, gdzieś w odległym zakątku Nowego...

Znana twórczyni filmowa ma być kolejną ofiarą śmiertelną, gdzieś w odległym zakątku Nowego Jorku. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald prowadzą śledztwo. Zbrodnie eskalują w miarę jak nieuchwytny jak cień morderca odgrywa swój misternie ułożony plan zemsty. Jego prawdziwym, ostatecznym celem jest unicestwienie NYPD Red.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Magda | 2018-10-11

Czerwony alarm stanowi piątą część cyklu NYPD RED autorstwa duetu James Patterson& Marshall Karp. Seria opisująca funkcjonariuszy elitarnej jednostki nowojorskiej policji należy do tych dobrze mi znanych i nie ukrywam, że byłam niezmiernie ciekawa kontynuacji. Na wstępie słów kilka o samym cyklu... Jak łatwo można się domyślić śledząc okładki poszczególnych książek fabuła całej serii skupia się wokół pracy jednostki NYPD RED. Elitarny oddział utworzony został z inicjatywy burmistrza miasta Nowy Jork , a w skład jednostki wchodzą wyselekcjonowani (czytaj: najlepsi z najlepszych) funkcjonariusze. Ten konkretny oddział policji zajmuje się tylko (a może aż?) prowadzeniem śledztw w które zamieszani są najbardziej wpływowi obywatele. Głównymi bohaterami cyklu są detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald.

W tej części policjanci prowadzą równolegle dwa (a może nawet i trzy?) śledztwa. Podczas przyjęcia charytatywnegowyniku wybuchu bomby zamordowany zostaje lokalny filantrop....

Gąska | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Dla fanów Pattersona ta książka może się okazać rozczarowaniem, ja jakąś wielką jego fanką nie jestem, więc nie rozpaczam zbytnio z tego powodu. Od całej serii nie wymagałam zbyt wiele, traktowałam ją raczej jako lekkie, niewymagające czytadło, co nie oznacza, że mi się książki z cyklu NYPD RED nie podobały, po prostu raczej umieszczałam je wśród moich ocen, na tych na średniej punkcie. Niestety zauważyłam tendencję spadkową. Każda kolejna część wypada gorzej od poprzedniej i robi się niebezpiecznie źle, ponieważ jeśli zostanie wydana szósta powieść, może się ona okazać całkowitą katastrofą.

Oddział NYPD RED powołany przez panią burmistrz do spraw dotyczących osób z pierwszych stron gazet ponownie wkracza do akcji. Każda książka opowiada inną historię, toteż nic złego się nie stanie, jeśli nie będziecie ich czytać w kolejności wydania. Tym razem detektywom Jordanowi i McDonald przyjdzie się zmierzyć z seryjnym mordercą, który wysadził pierwszą ofiarę podczas balu charytatywnego,...

Łukasz_wawa | 2018-10-19
Przeczytana: 13 października 2018

Nie mój klimat, ale czyta się dobrze.

Maja | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Tym razem policjanci z NYPD RED prowadzą więcej niż jedno śledztwo. Doszło do wybuchu, w którym śmierć poniósł Del Fairfax. Oprócz tego odnaleziono ciało dziennikarki, która skrywała przed światem pewną tajemnicę. Ujawnienie jej raczej nie wyszłoby jej na dobre. Czy uda się odnaleźć sprawców tych czynów?

Są cykle, które mają potencjał i kilka części jest świetnych, a każda kolejna ma już tendencję spadkową. Z ogromnym bólem serca muszę powiedzieć, że tak właśnie było w tym przypadku.

Zach i Kylie zachowują się tak, jakby ktoś ich na przestrzeni powieści podmienił. Nie przypominają siebie z poprzednich części i to mi bardzo przeszkadzało. Znaczy się niespecjalnie za Kylie przepadałam, ale Zacha mimo wszystko lubiłam. Teraz ciężko mi się z nimi spędzało czas.

Problemem w tej powieści jest chaos, który się w nią wkradł. Zwłaszcza w drugiej części, bo pierwszą część czyta się całkiem nieźle. Widać zmianę w schemacie powieści i nie uważam, żeby jej to wyszło na dobre. Ja w pewnym...

ZPW | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Czytanie "Czerwonego alarmu", czyli już piątej części serii NYPD RED, nie było moim pierwszym spotkaniem z Jamesem Pattersonem, ale z Marshallem Karpem nie miałam wcześniej do czynienia. W mojej kryminałowej fazie życia sięgałam po niego bardzo często, więc kiedy dostałam propozycję recenzowania "Czerwonego..." długo się nie zastanawiałam. W dodatku z chęcią sięgnęłam po Pattersona w duecie.

Seria NYPD RED opowiada o elitarnej jednostce nowojorskiej policji, która prowadzi dość wyjątkowe sprawy. Można powiedzieć, że to elita dla elity, bo zajmują się sprawami dość uprzywilejowanych ludzi. W tej części Zach i Kylie prowadzą śledztwo w sprawie wybuchu podczas którego ginie lokalny filantrop. Niedługo później na horyzoncie pojawia się też sprawa młodej - martwej - dziennikarki, którą również podejmują funkcjonariusze.

Przyznam szczerze, że trochę pospieszyłam się z wyborem tej pozycji do recenzji. Nie czytałam wcześniejszych serii, faza na kryminały dawno minęła i teraz czytam...

Black__Widow | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

Jeśli lubicie Pattersona i nie chcecie sobie psuć o nim opinii - nie sięgajcie po tę książkę!

Od pierwszej z tej serii Kylie była dla mnie jedną z najbardziej irytujących bohaterek z jakimi miałam do czyniena, ale to się da przeżyć. Gdyby się nie dało, to nie czytałabym dalszych.

Gorsze w książce jest stado niedorzeczności. Naprawdę duże stado. Mogłabym wymieniać długo, ale nie chcę spoilerować. Do tego tak od strony 263 (czytam na Legimi, więc nie wiem jak to się ma do "normalnych książek) do co najmniej do 276, to już jakiś absurd.

Wiadomo, że to fabuła, a nie reportaż, zresztą w życiu też dzieje się wiele rzeczy, które mogą brzmieć nieprawdopodobnie, ale to już było przegięcie.

3 gwiazdki jedynie za Pattersona i jego lekkie pióro.

Ps. Jak ktoś przymknie oko i nie ma co wieczorem robić, to od biedy można przeczytać, ale jest wiele lepszych - również tego samego autora.

ejotek | 2018-10-20
Przeczytana: październik 2018

NYPD Red to nowojorski oddział policji stworzony do służenia elicie bogatych i wpływowych obywateli. Burmistrz Muriel Sykes może prosić o wiele nietypowych rzeczy, z którymi nie zwróciłaby się do zwykłych jednostek. Czasami mają większe prawa, ale niestety gromy spadają na nich podwójne. Detektywi Kylie McDonald i Zach Jordan to duet grający w NYPD Red pierwsze skrzypce. Co tym razem przygotowali dla nich przestępcy?

W hotelu Pierre zorganizowano wystawną kolację w ramach kampanii na rzecz potrzebujących zorganizowaną przez Fundację Silver Bullet. Zbierane przez nią fundusze będą przeznaczone na budowę Tremont Gardens - schroniska dla dorosłych. Architekt a zarazem jeden ze wspólników w Fundacji - Del Fairfax - ginie w chwili, gdy zamierza pokazać zgromadzonym slajdy dotyczące schroniska. Drugi ze wspólników - Arnie Zimmer - ginie na budowie. Każdy stracił życie w wyniku wybuchu precyzyjnie skonstruowanej bomby kumulacyjnej, wymierzonej w konkretny cel. Nikt inny nie traci...

Klaudia | 2018-10-15

No i jest, kolejna książka z cyklu NYPD Red. To już piąty tom o najbardziej elitarnej jednostce policyjnej, która zajmu się jedynie śledztwami dotyczącymi wysoko sytuowanych osobistości z Nowego Jorku. Może nie jest to moja najulubieńsza seria, ale do tej pory miałam okazję przeczytać wszystkie części, więc i po t chętnie sięgnęłam. No ale już nie przedłużam i zapraszam Was na moją opinię na temat Czerwonego alarmu.

Charytatywny bal na którym wybucha bomba. Nieczęste zdarzenie, jednak w jego wyniku ginie człowiek o nieposzlakowanej opinii. W odległym zakątku Nowego Jorku pojawia się kolejna ofiara śmiertelna. Tym razem jest to znana twórczyni filmowa. Do akcji wkracza elitarna jednostka policyjna NYPD Red, która została powołana przez burmistrza, aby prowadzić śledztwa w sprawie elity Nowego Jorku. Detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald muszą doprowadzić obie sprawy do końca.

Tak to jest z kontynuacjami, że się ich obawiam, zwłaszcza, gdy jest to tom, który już grubo wykracza...

kasiab | 2018-10-07
Pati1986 | 2018-10-04