Prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie (wyd. III)

Wydawnictwo: Mateusz E. Senderski
poradniki
Łukasz

Książka to praktyczny poradnik dla osób, które interesują się ziołami, zielarstwem, ziołolecznictwem i zdrowiem. Zawarte w niej informacje można wykorzystać dla ochrony zdrowia własnego i swoich najbliższych. Adresowana jest także do osób, które chcą uzyskać podstawowe i niezbędne informacje na temat przetwórstwa surowców zielarskich: producentów ziół, a także początkujących producentów przetworów zielarskich. Autor wyjaśnia, dlaczego zioła są takie ważne dla człowieka, jaka siła w nich się znajduje, w leczeniu jakich dolegliwości i schorzeń mogą być przydatne.

Dzieło to zawiera 257 monografii roślin zielarskich z dokładnym i szczegółowym ich opisem. Dowiemy się, jaka część rośliny jest surowcem leczniczym, jak ten surowiec pozyskiwać i kiedy, jakie zawiera on podstawowe substancje czynne, jak te substancje działają, jak je stosować, jakie są najpopularniejsze leki i mieszanki ziołowe, w leczeniu których schorzeń je stosować.

Książka M. E. Senderskiego zawiera wiadomości oparte na doświadczeniach własnych, z uwzględnieniem literatury specjalistycznej. Powstała obszerna, interesująca pozycja, dotycząca rodzimych, jak też niektórych obcych gatunków roślin zielarskich, mających zastosowanie w ziołolecznictwie.

Książkę należy uznać za wyjątkowo udany debiut publikacyjny wieloletniego praktyka w dziedzinie zielarstwa.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-90602831-prawie-wszystko-o-zio...(?)

źródło okładki: https://cdn.bonito.pl/zdjecie/90602831/200/90602831.jpg