Zew padliny

Okładka książki Zew padliny Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Okładka książki Zew padliny
Tomasz SamojlikAdam Wajrak Wydawnictwo: Agora Cykl: Umarły las (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Umarły las (tom 3)
Agora
2018-10-28
2018-10-28

Okładka książki Detektyw Wróbel i struty dziób Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Detektyw Wróbe... Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Detektyw Wróbel i złamane pióro Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Detektyw Wróbe... Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Okładka książki Banda Czarnej Frotté. Skarpetki powracają! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Banda Czarnej ... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki ¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych Monika Bień-Königsman, Maria Dek
¡Olé! Hiszpani... Monika Bień-Königsm...
Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...

Ciekawi co dalej u dzięcioła Triko? Dowiecie się tego z trzeciej części komiksów "Zew padliny". Tym razem oprócz ptaków poznajemy też siedmioro czworonożnych padlinożerców.
Gratulacje dla autorów za pomysłowe imiona :) Lis wygrywa w tej konkurencji 🤭
I jak zwykle cudne opisy przyrody i wiele wiele ciekawostek

Gratulacje dla autorów za pomysłowe imiona :) Lis wygrywa w tej konkurencji 🤭
I jak zwykle cudne opisy przyrody i wiele wiele ciekawostek

2081

Komiks popularnonaukowy nie tylko dla dzieci.
Ta część szczególnie mnie douczyła, bo niby słyszałam, widziałam, wiedziałam ale tu otrzymałam to na tacy czyli uszeregowałam sobie widzę na temat zwierząt po śmierci.

Komiks popularnonaukowy nie tylko dla dzieci.

Mój jest ten kawałek padliny! W Umarłym Lesie poruszenie - w sąsiedztwie pojawiła się padlina! Kto żyw pędzi na darmowy obiad :sikorki, sójki, kruki. 🦅

Przed Wami seria najbardziej odjechanych komiksów o przyrodzie. Trzecia część (po "Umarłym Lesie" i Nieumarłym Lesie") zabawnych i trzymających w napięciu przygód szeryfa dzięcioła trójpalczastego Triko i jego ptasiej ferajny. Cała westernowa akcja rozgrywa się w "Umarłym Lesie", którego pierwowzorem jest Puszcza Białowieska.

Świetny duet Tomasz Samojlik oraz Adam Wajrak w swoich komiksach odczarowują to, co większość ludzi uważa za wstrętne i niepotrzebne.
Dlatego, mimo że tytuł może nieco zniechęcić tych bardziej wrażliwych, to uwierzcie mi naprawdę warto się przemóc i zajrzeć do książki.

Ptasi szeryf dzielnie sprawuje władze, ale niepostrzeżenie pojawia się kolejne źródło niepokojów - ohydny i śmierdzący kawał padliny. Sprawy wymykają się spod kontroli, wszyscy dostają bzika na punkcie cuchnącego mięsa i kości.
Całą komiksową opowieść przeplatają przyrodnicze fakty i zdjęcia, które w przystępny sposób wyjaśniają zasady funkcjonowania leśnego ekosystemu. Tworząc tym samym doskonale źródło fachowej wiedzy na temat życia i śmierci w Puszczy, co mimochodem uczy i rozbudza ciekawość.

Polecamy dla wszystkim małych i dużych miłośników przyrody oraz tych, którzy poszukują ciekawego i zaskakującego źródła wiedzy. Nam ta część najbardziej się podobała. Pochłonęliśmy ją na jeden raz. Pełno w niej doskonałego humoru. Odkryjmy zew padliny!

Jak poprzednie dwie części: wciągnęła mnie i syna. Znowu świetna fabuła i duża dawka wiedzy, a do tego rewelacyjni bohaterowie drugo- i trzecioplanowi. Trzeba ich poznać. Padlina może być pociągająca!

Fajny komiks bo to jest tom(3) a przeczytałem tom (1,2) czyli umarły las i nie umarły las!!! :-D

Polecam!!!

Polecam!!!

Uważam, że spore wstawki tekstu dot.ciekawostek leśnych trochę odrywają od głównej akcji, ale i tak komiks zasługuje na najwyższe oceny. "Mój jest ten kawałek padliny". Uśmiałam się.

Polecam trzeci tom książkowej serii o Umarłym Lesie.

Polecam trzeci tom książkowej serii o Umarłym Lesie.

Najpierw przeczytałam 1. część, potem 3., bo 2. nie było w bibliotece, ale to nic nie szkodzi, bo "Padlinka" to już zupełnie inna historia. Tym razem jest o jedzeniu i siedmiu wspaniałych, którzy maja uratować porządek w Umarłym Lesie poprzez konsumpcję. Genialna. Aż chyba kupię do domowej biblioteczki . Polecam.

Bardzo lubię komiksy stworzone przez ten duet autorów, chociaż nie jestem czytelnikiem docelowym. Czytając historyjkę obrazkową cieszę się, gdy odnajduję żarty słowne albo aluzje do klasyków, a pochylając się nad tekstami o zwierzętach uczę się czegoś nowego. I to mimo tego, że lekcje biologii mam już dawno za sobą. Tu jest wiedza empiryczna, dużo ciekawsza niż nudne życie płciowe pierwotniaków. Polecam małym i dużym. „Mój jest ten kawałek padliny”, ha!

Bardzo fajny komiks. Fajna obsada i fabuła w klimacie westernu. Polecam

Bardzo fajny komiks. Fajna obsada i fabuła w klimacie westernu. Polecam

• Komiksy
  • Komiks
  • Dla dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Zew padliny