Zew padliny

Wydawnictwo: Agora SA
brzanka

Trzecia część (po „Umarłym Lesie" i „Nieumarłym Lesie") zabawnych i trzymających w napięciu przygód szeryfa dzięcioła trójpalczastego Triko i jego ptasiej ferajny – komiksowa opowieść z morałem, której westernowa akcja rozgrywa się w "Umarłym Lesie", którego pierwowzorem jest Puszcza Białowieska. W lesie pojawia się padlina... i zapanowuje ogromny chaos. Dzielny szeryf Triko...

W lesie pojawia się padlina... i zapanowuje ogromny chaos. Dzielny szeryf Triko próbuje opanować sytuację i prosi o pomoc zaskakujących sojuszników... W przerwach komiksowej opowieści anegdoty z leśnego życia opowiada Adam Wajrak ilustrując je swoimi zdjęciami. Dobra zabawa i nauka w jednym.

Autorów – przyrodników, uwielbianych przez dzieci i rodziców znawców i miłośników Puszczy Białowieskiej przedstawiać nie trzeba :)

źródło opisu: wydawnictwo Agora 2018

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Michał | 2019-05-08
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Niezwykle zabawny, a przy tym nienachalnie pouczający. Odczarowanie nieprzyjemnego, wydawałoby się, tematu jakim jest padlina w świecie zwierząt.
Duet Wajrak/Samojlik znów w doskonałej formie!

Juliusz | 2019-03-02
Przeczytana: 02 marca 2019

świetna książka nie da się nie lubić

Buba | 2019-01-13
Przeczytana: styczeń 2019

Awanturowałam się kiedyś, że pierwszy tom komiksu Samojlika i Wajraka
o Umarłym Lesie kończy się CDNem, a jeszcze nie ma drugiego tomu!
Na moje krzyki zareagował w komentarzach jeden z autorów ;-)

A teraz donoszę,
że jest już nie tylko drugi, ale i trzeci tom serii :-)
I możemy się już dowiedzieć, co słychać w Umarłym Lesie.

Po pierwsze: to nie jest już Umarły Las!
W drugim tomie zostaje przemianowany na Nieumarły Las
(ten tom ma nawet taki tytuł: "Nieumarły Las").

Po drugie: nowy szeryf wciąż musi udowadniać, że jest coś wart,
bo nie wszyscy wierzą w jego pomysły.

Po trzecie: jak nie "inwazja" szpaków, to gradacja korników,
a potem "zlot" zwierzyny do padliny
(trzeci tom ma tytuł "Zew padliny").

Po czwarte: ... ups, nie zdradzam już więcej.
W każdym razie dzieje się sporo :-)

Jak w pierwszym tomie, tak i teraz, westernową akcję przerywają
przyrodnicze opowieści Wajraka.
Dowiemy się z nich sporo m.in. o kornikach, sowach, mrówkach,
nietoperzach, krukach, borsukach, kunach,...

Petra | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, 2018, Polskie
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Książka wizualnie jest genialna. Mój nieumiejący czytać pięciolatek spędził nad nią sam dobre pół godziny. Akcja książki również jest ciekawa i sprytnie przemyca wiedzę o lesie. Rozbawiły mnie również tytuły rozdziałów, nawiązujące do znanych westernów.

Monika | 2018-11-08

Kolejna świetna część przyrodniczego komiksu, jesteśmy zachwyceni. Warto poznać całą serię. Historia Umarłego lasu już od jakiegoś czasu towarzyszy naszej rodzinie, dzieciaki cieszą się z komiksowej struktury a także z niewątpliwie ciekawych postaci, ptaków dzięciołów i wszystkich mieszkańców Umarłego Lasu. Jako rodzic cieszę się z rozwijania wiedzy na temat struktury ekosystemu leśnego, zależności panujących w przyrodzie i wzbudzania ciekawości u moich pociech.
Po wspólnej lekturze, chyba bardziej polubiłam dzięcioły :)

nuneja | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Lektura komiksu o przygodach dzięcioła Triko i dzięciolicy Tridy to świetna zabawa dla całej rodziny. Wspolne czytanie to także radocha dla doroslych ze względu na liczne nawiązania do kultury popularnej np. mój jest ten kawałek padliny. :) Ale przede wszystkim ten komiks to cała masa olbrzymiej wiedzy na temat fauny i flory polskich lasów. Warto skompletować od razu całość, bo czyta się szybko i jest ogromna chęć poznania dalszych losów bohaterów.

KlaudiaMatkaa | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Przeczytałam tę książkę z moim 8-letnim synem :). Jesteśmy zachwyceni. Mnie się bardzo podobają wstawki i zdjęcia od autorów. Temat wcale nie najłatwiejszy, został przedstawiony w sposób zabawny. Syn jest zachwycony ilustracjami. Polecam bo to świetna lekcja z naturą.

magdalenaB | 2018-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2018

Ja jestem na Tak teraz czekam na opinię syna :) Poprzednie przeczytane przez moje dziecko z wielkim zainteresowaniem, teraz czas na kolejną, która powiększy naszą biblioteczkę :) mój syn uważa, że tytuł jest baaardzo straszny i chętnie sprawdza "o co w tym chodzi" :)