Sukces jest dla Ciebie

Okładka książki Sukces jest dla Ciebie David R. Hawkins
Okładka książki Sukces jest dla Ciebie
David R. Hawkins Wydawnictwo: Virgo poradniki
poradniki
Success Is for You. Using Heart-Centered Power Principles for Lasting Abundance and Fulfillment.
Virgo
2017-08-12
2017-08-12
Katarzyna Emilia Bogdan

Bardzo przeciętna pozycja, którą można streścić w kilku zdaniach. Książka jest lekka, ale jak w kółko mówiła o tym samym, mnożyła te same przykłady. Kilka bardzo nietrafionych porównań, jak uznanie Matki Teresy jako najbardziej cnotliwej i posiadającej ogromną Moc. Nie wniosła nic nowego, aczkolwiek nie uważam, żeby czas na jej przeczytanie był stracony.

Ta książka trafiła w moje ręce, w momencie kiedy głośno zadałam pytanie...co jest nie tak ze mną, moją pracą i dlaczego ciągle czuję zmęczenie w tych obszarach mojej pracy, którą tak lubię. Na odpowiedź nie musiałam długo czekać. Zaczęłam czytać Hawkinsa właśnie od tej książki. Nie przepadam za słowem "sukces", bo różnie się kojarzy. Ale...tutaj w tej treści autor co kolejną stronę trafiał centralnie w moje myśli i odczucia. Miałam wrażenie , że ja siebie odkrywam na nowo, a kolejny rozdział, to moje kolejne AHA!!!!
Bardzo mądra książka, z wielowymiarowym przekazem dla człowieka, podnosząca na duchu i dająca gotowe odpowiedzi. Nie zawsze dostaniemy, to co chcemy i co nam się podoba, nie często nasza droga do sukcesu jest usłana różami, czasem trzeba iść przez zakręty i wzniesienia, jednak warto znać KLUCZ do swojego sukcesu, a wiedzie on przez serce i uczciwość.
Na pewno będę czytała te pozycję jeszcze kilkakrotnie, zanim całkowicie zrozumiem tok myślenia samego autora.

Zachwycam się już tym co wiem i co mam! A reszta przyjdzie sama.
Aaaa no tak i nie zawsze sukces, to jest to o czym myślimy, czyli kasa, i rzeczy materialne. Ta książka daje zupełnie inny obraz sukcesu. Najważniejszy w tym wszystkim jest człowiek.

Jeszcze nie wiem co o niej myśleć.

Jeszcze nie wiem co o niej myśleć.

Spodziewałam się czegoś innego. Słowo "restauracja" w każdej postaci użyte wielokrotnie. Z tej książki najmniej wyniosłam, bo tak naprawdę całą złotą treść można by streścić w kilku zdaniach.

Najwięcej opinii ma Hawkins na tej pozycji. Przypadek?
W zasadzie to nie jest jego książka, tak trochę dodatkowo została wydana już po jego śmierci. Magnesem jest oczywiście tytuł... .
Nie jest to klasyczna pozycja Hawkinsa. Oczywiście kiedy się przeczytało pozostałe pozycje to i taka książka jest super.
Sukces sukces sukces... ! ;)

Najwięcej opinii ma Hawkins na tej pozycji. Przypadek?
Sukces sukces sukces... ! ;)

Nie trzeba wielkich starań by osiągnąć sukces - pierwsze odczucie, że książka nie zasługuje na tak duży rozgłos, a autor buja w obłokach. Hitem jest opis matki Teresy z Kalkuty jako przykładu cnotliwości ah...
Książka dla życiowych dyletantów, tiktokowy szajs

Książka dla życiowych dyletantów, tiktokowy szajs

Sukces jest dla ciebie jest to moja ostatnia przeczytana książka Dawid r Hawkinsa, oczywiście jak każda pozycja autora jest świetna . Piękne metafory połączone z świetnym stylem pisania . Sukces tak naprawdę jest w nas a nie na zewnątrz tyle mogę powiedzieć żeby nie spojlerowac. Jest rok 2022 w tym właśnie roku wpadłem na dzieła Hawkinsa, przeczytałem wszystkie jego książki właśnie w tym roku moje życie diametralnie się zmieniło, całkiem zmienił się mój punkt widzenia poprostu niesamowite jak te książki wpływają na człowieka. Polecam całym sercem zaznajomienie się z każdym dziełem tego autora ponieważ wszystkie jego książki to jedna całość.

Najbardziej "przyziemna" książka wielkiego mistyka naszych czasów.

Najbardziej "przyziemna" książka wielkiego mistyka naszych czasów.

Po przeczytaniu Techniki uwalniania liczyłam na jakąś wielką zmianę w moim życiu, ale nic takiego się nie wydarzyło. Nie było w niej nic czego nie wiedziałam. Jednak jest to warta pozycja dla osób, które nie odniosły w życiu żadnego sukcesu.

Doskonała, jak każda książka Hawkinsa. Moim zdaniem jedynie potwierdza, że wszystko, co opisuje w innych książkach opiera na własnym doświadczeniu. Wspaniale wyjaśnia, że sukces ma swoje źródło wewnątrz i nie zależy od czynników zewnętrznych- jest kwestią postawy i zsynchronizowania się z wyższymi wartościami, takimi jak akceptacja, szacunek, prawda czy miłość. Polecam każdemu, kto chce odnieść sukces, niezależnie od tego w jakiej dziedzinie :)

• Psychologia
  • Rozwój osobisty