Exodus. Reportaż o uchodźcach i migracji

Wydawnictwo: Znak
uchodźcy, migracje, reportaż
literatura faktu
Edunia

Uchodźcy i migranci wpłyną na nasze życie bardziej niż najbliższe wybory czy rewolucja technologiczna. Już przeobrazili Europę. A to dopiero początek jeszcze większej zmiany, która czeka nas w najbliższych latach. Marcin Żyła śledzi ich losy od początku tzw. kryzysu uchodźczego. Z rozmachem kreśli mapę współczesnych migracji. Książka ta powstała dzięki jego podróżom do Ugandy, Libanu, Grecji,...

Marcin Żyła śledzi ich losy od początku tzw. kryzysu uchodźczego. Z rozmachem kreśli mapę współczesnych migracji. Książka ta powstała dzięki jego podróżom do Ugandy, Libanu, Grecji, na Lampedusę, po Bałkanach i zachodniej Afryce. Odpowiada na pytania, które zadajemy sobie codziennie: Jakie są przyczyny współczesnego uchodźstwa? Czy istnieje szansa, by zatrzymać kryzys w sposób humanitarny? W jakiej Europie będziemy żyli za 10 lat?
Ukazując ostatnie wydarzenia w szerokiej perspektywie, autor przywołuje konkretne ludzkie historie i dramaty, bo tylko tak można pokazać prawdę o tym zjawisku.

KOMENTARZE

źródło opisu: Znak 2018