Coco i Igor

83-241-0170-5
coco, chanel, igor, strawiński
literatura faktu
Ewa

Ona - największa kreatorka mody pierwszej połowy ubiegłego wieku, on - największy kompozytor stulecia. Ich drogi krzyżuje rytm przypadków, który prowadzi młodą Coco Chanel od burzliwej paryskiej premiery Święta wiosny do kolacji wydanej siedem lat później przez impresaria Ballets Russes Diagilewa. Wzajemny pociąg kompozytora i wielkiej kreatorki jest nagły i elektryzujący. Coco, nuworyszka,...

Coco, nuworyszka, która tylko sobie zawdzięcza swoją fortunę, zaprasza Strawińskiego, emigranta bez grosza przy duszy - wraz z żoną i dziećmi - do swej willi pod Paryżem. Wzajemne zauroczenie rośnie z każdym dniem. Jeszcze kryją się przed podejrzliwymi spojrzeniami, jeszcze nie odważają się nazwać swych uczuć. Wreszcie tama pęka. Coco i Igor zatracają się w romansie, który odbija się na życiu wszystkich domowników. Miłosne uniesienie trwa jednak dalej, aż do chwili gdy namiętność Coco zaczyna się wypalać...

| 2011-02-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2011

Nie jest to powieść historyczna, a historia romansu, który nie wiadomo czy w ogóle miał miejsce. Rzekomy romans Strawińskiego i Coco odbija się na życiu ich bliskich i wpływa na ich własne. Ona doświadcza przypływu kreatywności, tworzy Coco Chanel nr 5, kompozycje Igora pokazują nowy, wyzwolony styl. Żona Igora zaczyna chorować, domyśla się związku obojga, zaczyna panować nie do zniesienia napięcie w "Bel Respiro" i wśród jego mieszkańców.Prawdziwy dramat namiętności, zazdrości i dumy. Połączenie dźwięków Święta wiosny i zapachu Chanel No 5.

| 2014-06-17
Przeczytana: 2013 rok

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu filmu "Coco i Strawiński" z Madsem Mikkelsenem. Ciekawy dziennik romansu wyroczni mody i wielkiego kompozytora. Miłość, gorycz, zdrada, blichtr, pieniądze, wpływy, sukces. Wszystko przeplata się, tworząc całość życia tytułowych postaci. Książkę czyta się szybko, przyjemnie, polecam z czystym sumieniem.

bellaizka | 2015-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2015

Pisanie fabularyzowanej powieści zawierającej nawet zmyślone listy jest oględnie mówiąc mało celowe.

Mallwa | 2010-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2010

Ta książka jest zdolna zanudzić czytelnika na śmierć.

Nightingale | 2012-07-18

Książka dla fanów Coco jaki i kompozytora Strawińskiego.Przedstawia ona losy krótkiego, ale bardzo burzliwego romansu tych dwojga artystów. Autor w doskonały sposób opisuje świat widziany przez kompozytora, który wszędzie słyszał dźwięki. Dodatkowo mamy okazję obserwować grę uczuć nie tylko między kochankami ale też żoną Igora- Katarzyną. Jest to dobre studium ludzkich emocji i uczuć.

siska90 | 2011-11-23

nudna książka, dawno takiego chłamu nie czytałam.

alimaczek | 2012-07-05
Na półkach: Zagraniczne, 2012, Przeczytane
Przeczytana: 13 lipca 2012

Takie sobie , denerwujący narrator .

magic1894 | 2017-03-09
xexaa | 2016-09-15