Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Justyna Czechowska
Wydawnictwo: Lokator
Århundradets kärlekskrig
Natalia

"Miłosna wojna stulecia" jest powieścią zainspirowaną klasycznym poematem Märty Tikkanen "Saga o miłości stulecia" z 1978 roku. To Strindbergowy "Taniec śmierci" naszych czasów. Poemat powstał po rozpadzie trzydziestoletniego małżeństwa Ebby Witt-Brattström z Horacem Engdahlem, członkiem Akademii Szwedzkiej.

źródło opisu: http://www.lokatormedia.pl/category/ksiazki/

źródło okładki: http://www.empik.com/milosna-wojna-stulecia-witt-b...»

aali | 2018-11-23
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 23 listopada 2018

"Ludzie mówią o nieszczęśliwej miłości. Ha. To bagatela. Prawdziwie przerażająca jest lodowata samotność w półmartwej miłości. Zanim w końcu umrze człowiek sam umiera." 'Miłosna wojna stulecia' Ebby Witt- Brattström jest jak pocisk atomowy. W tej oryginalnej pod wzgledem formy opowieści małżonkowie krzyczą na siebie, wrzeszczą, przeklinają, poniżają się i gardzą osiągnięciami drugiego, wszystko co ich łączyło rozpada się w drobny mak. Brutalna, przytłaczająca i przeraźliwie smutna opowieść o rozstaniu.

Elwira | 2018-07-06
Przeczytana: 01 lipca 2018

Zacznijmy od autorki, ponieważ są dzieła, które emanują osobistym bólem i życiowymi turbulencjami, których nie sposób ominąć.

Ebba Witt-Brattström jest szwedzką autorką, specjalizującą się w rozprawach na temat szwedzkich pisarek oraz tekstach o ruchu feministycznym w Szwecji, w który sama jest bardzo zaangażowana.

W 2016 wydała swoją pierwszą książkę z dziedziny literatury pięknej, a dzięki tłumaczeniu Justyny Czechowskiej oraz wydawnictwu LOKATOR (które złych książek po prostu nie wydaje, przekonuję się po raz kolejny!) twórczość Witt-Brattström trafiła w maju tego roku również do Polski.

"Miłosna wojna stulecia" to poemat na dwa głosy zainspirowany klasycznym poematem Märty Tikkanen "Saga o miłości stuleci" z 1978 roku. Ważnym jest podkreślić, że powstał po rozpadzie trzydziestoletniego małżeństwa Ebby z Horacem Engdahlem, członkiem Akademii Szwedzkiej.

Możliwe, że nigdy nie czytałam czegoś tak kipiącego prawdziwymi żalami. Czytając ma się wrażenie, że ustawiono naprzeciwko...

Pod Naporem | 2018-10-28
aha | 2018-09-18